arrow
profile_image
Martini
od 4. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky holky,
vyskytlo se u mě podezření na nemoc Raynaudův fenomén, tak jsem se chtěla zeptat jestli některá z vás má zkušenosti s této nemocí. Nebo jestli o ní něco víte? Prostě cokoliv vás napadne.
Díky za info.

u mě se takhle taky jeden lékař vyjádřil......sice mě to zatím njak v životě neomezuje...jsem ještě celkem mladá jen když je mi chladno úplně mi zfialoví ruce.....a to opravdu hodně vypadá to jako by už byly po smrti ...prý se to někdy věkem zhoršuje a přidávají se i bolesti....

arrow
profile_image
ewpet
od 7. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem trpěla nadměrným pocením dlaní, a tak jsem šla na operaci, kterou hradí pojišťovna. Na propouštěcí zprávě jsem měla napsanou dignózu: Raynaudův syndrom. Přitom jsem se na netu dočetla, že je to nemoc, kdy máte zmrzlé prsty, až vám fialoví, a to jsem opravdu neměla. Možná to bylo kvůli tomu hrazení pojišťovnou. Ale je fakt, že po operaci mám ruce krásně teplé, i v zimě

arrow
profile_image
Martini
od 4. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tinkalinka
a bereš na to nějaké prášky? mě zatím byla doporučena gingko biloba s tím, že se uvidí po testech

Tak tímhle asi trpím..ale nenapadlo by mě, že by se s tím dalo něco dělat.

Předminulou zimu (tuším) jsem byla večer na Vánoce s kamarádkou venku, měla jsem jedny bavlněné rukavice a přes to ještě jedny lyžařské. Stejně mě ale začaly najednou šíleně bolet ruce, to byla tak neuvěřitelná bolest, že byhc ji nepřála ani největšímu nepříteli. Musela jsem utíkat jako o život do kamarádčina bytu, protože byl blíž, a tam nechat ruce pomalu "rozmrznout"

No tak to koukám.. nevěděla jsem, že to je přímo nějaká nemoc a to mám vystudovanou zdravku. Mám pořád studené ruce a nohy a mají tendence fialovět. Někdy (nejčastěji v zimě) mívám křečovité bolesti.. no asi s tím začnu něco dělat.

arrow
profile_image
Martini
od 4. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No tak holky já jsem z toho nějaká zmatená .... dívala jsem se na netu, co bych všechno o tom našla a dočetla jsem se, že se to týká horních a dolních končetin - prstů přitom mě fialoví půlky rukou.

arrow
profile_image
karpal
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jejda, tak koukám, průběh je u každého jiný...mě někdy stačí jen výkyv teploty a to třeby z 30ti na 22° a úplně mi zbělají prsty...odkrví se a to třeba až do půlky dlaní...mám to i na nohou. Naopak v zimě mám ruce příjemně teplé třeba i v -10ti°C. Jediný problém mi to dělá, když v obchodě platím, jak na mě všichni blbě koukaj....mrtvolně bílé ruce. Naštěstí mě to nebolí respektive je vlastně vůbec necítím Zjistila jsem kolikrát, že jsem se řízla až když se zase "zakrvily" a bylo všechno od krve.... Jen by byl malér si toho nevšimnout, protože mít je odkrvený dlouho, tak asi začnou odumírat buňky...

arrow
profile_image
Kimmy
od 15. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, mám úplně stejnou "nemoc". Je mi 16 a léčím se s tím už rok. Beru silný léky (celkem 6), musela jsem skončit s atletikou a primář mi řekl, že těch léků už se nezbavím. Čím víc jsem si uvědomovala, co všechno jsem tím ztratila, tím mi bylo hůř. Děsně mě to omezuje, nemůžu mít ani antikoncepci a stále mi bývalo špatně a mívala jsem šílené výkyvy nálad.
Ale neveš hlavu, není to nic, s čím by se nedalo žít. Akorát je to neobvyklé a všichni blbě zírají. Záleží na tom, jaký typ toho fenoménu máš. Já mám něco s pojivem a tím se mi neprokrvují končetiny. V zimě je to šílená křečovitá bolest, která ustoupí až když se ocitnu někde v teple. Přes léto je to úplně v pohodě, sice bílé prsty mám občas také, ale aspoň mě nebolí.
Časem si na to zvykneš a už to budeš brát normálně. Studuji teď na gymnáziu, kde nás plně zaměstnávají, takže to ani nijak nevnímám))

Ahojky, já studuju homeopatii a zrovna se o tomhle syndromu učím. Takže by určitě nabízela řešení. Chce to ale někoho zkušeného. Držím palce

arrow
Neprodává v Bazaru

Mě to teda omezuje fakt hrozně. Musím se podvlíkat furt jak do největšího mrazu, bojím se na někoho sáhnout, protože mám ustavičně bílé prsty a ostatní mají občas nemístné poznámky. Loni jsem byla s našima na dovolené v horách a tam jsem myslela, že mi snad ty prsty odpadnou nebo mi je amputují v nemocnici. Léčit se neléčím, z tabletek mi bylo špatně, ale asi budu snášet bolesti žaludku než bolesti prstů.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené