Přípravek má vodnatou gelovitou strukturu, je to čirý gelík. Příjemně voní, mně vůně od alverde nevadí. Krásně se roztírá, je to nemastná hydratační konzistence a přestože moje pleť snese mastnější krémy a často mám pocit suchosti, tento gel je mi příjemný a používám ho pod denní i noční krém. Řekla bych, že by mohl nahradit plěťovou vodu. Rychle se vstřebává, na něj a krém pak můžete bez obav nanést makeup. Doufám, že to má nějaký efekt :D to je težké posoudit, každopádně je moc příjemný, pleť se mi po něm nezhoršila. Jediné co bych vytkla je balení, blbě se to z toho vytřepává a víčko už mám skoro ulomené. Pumpička nebo kapátko by byla mnohem praktičtější.
Esenci používám asi 2měsíce, ráno i večer pod serum a je opravdu výborná. Mám smíšenou pleť s mastnou T-zónou a suchým zbytkem obličeje. Po používání této essence mi zmizela suchá místa z tváří, v okolí nosu a pleť není celkově tak napnutá. Má texturu tekutějšího gelu a před použitím je lepší ji vždy porádně protřepat, pak se velice pohodlně dávkuje a dobře roztírá, na obličeji i malinko chladí. Skoro nijak nevoní, takže kdo má rád kosmetiku bez parfamace, tak to ocení.
Tuto esenci používám už nějakou dobu a musím říct, že jsem s ní docela spokojená. Pleť je po ní hezky hydratovaná a vůbec nepůsobí tak napnutě jako dřív. Výborná je její textura, je taková lehká a gelová. Vstřebává se rychle, což oceňuju, protože pak hned můžu nanést svůj oblíbený krém. Je pravda, že obal mohl být trošku praktičtější, protože se z něj špatně dostává poslední zbytky produktu, ale to je spíše detail. Vůně skoro žádná, což mi vyhovuje, protože nemám ráda příliš intenzivní parfémy v kosmetice. Určitě doporučuji, pleť vypadá zdravěji.