arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji timmanis: Reiki pro mě jednoduše není a to je vše.

Tohle mi připomíná když za mnou přijde někdo s tím, že chce naučit šermu. Prozkoumám, zhodnotím a pak mu řeknu jak na tom je, ale rozhodně jsem nikomu neřekl, že se pro to nehodí. Ano, někteří v tom budou slabší, ale vždy jsem se je snažil dostat tak vysoko jak to jenom jde.
Takže to co tu píšeš mi příliš nevoní. Může to dělat každý, o tom jak dobře či špatně už rozhoduje jeho umění, ale dělat to může každý. Jenom se vymlouvá.

timmanis
A vysvětlení tedy bylo jaké?

Princip REIKI používá denně každý a nevědomě. Tak jak to není pro tebe? To je jako byTi řekla, že dýchání není nic pro Tebe.
Reiki proudí, ať jsi zasvěcená nebo ne. Jediné vysvětlení bych pochopila, jak psala Lollo, že se tím příliš zcitlivíš.
Jinak v přirovnání se šermem to poněkud pokulhává. Šerm je sport, a denně ho nevyužívají miliony lidí přirozeně, automaticky, intuitivně. Na šerm je třeba mít talent, aby se dělal dobře. Ale i netalentovaného můžeš naučit základům. Tak jako v jakékoliv oblasti.

Reiki je natolik přirozená, že tam není o čem přemýšlet a určovat komu co a kolik...nerozumím tomu.

Vysvětlíš ten důvod, jaký Ti řekla?

Ten důvod by nás asi všechny dost zajímal. Třeba by to pomohlo i jiným v rozhodováním. Já tedy opravdu slyšela jen o tom, že se člověk ze dne na den stane senzibilnějším a někteří to prostě musí rozvíjet daleko pomaleji (jako třeba já), protože by je to smetlo. Já tedy jdu svou cestou a vlastně docházím k podobným výsledkům i bez reiki. Ale jiný důvod by mě tedy zajímal.

arrow
Neprodává v Bazaru

Šlo o to, že umím nějaké věci sama od sebe a nemám k nim žádnou teorii, která by to vysvětlila.. sama přirozeně od sebe jsem vyléčila na dálku několik lidí atp. a od této paní jsem se ale dozvěděla, že jsem jim mohla dost ublížit a poslat škodlivé věci atp. Napsala mi, že lidé, kteří tohle dělají nepracují většinou s Reiki a že i když jsou zasvěceni, tak Reiki jakoby odmítají a že se dá řici, že spíše pracuji s magií a tak neví, jestli je pro mě Reiki vhodná... Můžu se přiznat, že po přečtení těhle slov jsem zkolabovala, představa, že jsem někomu ublížila je pro mě i teď po té době velmi bolestivá a trýznivá. Chodila jsem dříve na Reiki k jedné léčitelce a poté k ještě jiné a jednalo se o léčení s Nanebevzetými Mistry. Učila mě je žádat o pomoc atp. a já jak blb jsem to dělala... nemůžu to už vzít zpátky, nic z toho, co jsem nevědomky udělala a představa, že bych místo Reiki dělala nějakou špatnou věc, magii nebo něco podobného mě děsí natolik, že s Reiki a podobnými věcmi nechci nic mít. Vždycky jsem se řídila tím, co cítím, že je dobré a tohle mi ukázalo, že i když cítím, že je to dobré, přesto můžu páchat zlo a.. a no prostě hrůza. Nechce se mi už o tom teď moc mluvit. Jednoduše Reiki pro mě není a nedělám už NIC, co by se jenom vzdáleně mohlo týkat něčeho "duchovního". Smysl pro dobro má u mě tak silné emocionální kořeny, že je to pro mě strašně těžké nést to vědomí a do nového rizika bych prostě nešla.

Ještě pro pochopení je podstatné vědět, že jsem se na to zasvěcení "duševně" připravovala několik let (minimálně 7) a čekala na dobu, až se budu cítit vyrovnaná a připravená a tohle mě opravdu dost vzalo, i když se zdá, že o nic nejde, byl to můj několikaletý cíl a já byla ten den štěstím bez sebe, strašně moc jsem se těšila na reakci a na termín, kdy zasvěcení dostanu a do této povznesené nálady přišla tahle odpověď, tu silnou bolest táhnoucí se od solar plexu až k hrudi cítím i teď, když jsem si na to vzpomněla.
Žiji teď jiný život než dřív, našla jsem si jinou cestu a jsem za ní ráda, protože mi dává větší životní stabilitu, ale nevím, proč mě to stále bolí, proč mě to nutí k pláči ?

timmanis
Je mi líto, že ses dostala k někomu takovému. Sice tvrdíš, že je to dobrá reikistka, ale co má paní proti magii? Ví vůbec, co magie je? Ví také, jak moc tě zabrzdila v dalším rozvoji? Jdi si vlastní cestou a reiki k tomu fakt nepotřebuješ. Je to prostě práce s energií, jako každá jiná a magie je taky práce s energií. Je jedno, jak dojdeš k cíli.

arrow
Neprodává v Bazaru

lollo
Nepolemizovala bych o jejích schopnostech.. má všechny stupně Reiki včetně nejvyššího s celoživotní praxí. Myslím, že to tak prostě cítila, tak to tak napsala a nemyslím si, že to myslela nějak špatně, prostě řekla svou zkušenost.

timmanis
Já nepolemizuji o jejích schopnostech (co se léčení týče), ale o jejích názorech a hlavně netoleranci. Je to můj názor, ale ty ses klidně mohla vydat jinou cestou, mohla jsi léčit lidi po svém a ona ti toto zabrzdila svými předsudky. Z minulosti i z přítomnosti je známo dost "magicky vzdělaných lidí", kteří velmi úspěšně léčí a nemají s tím problém, problém s tím má akorát církev.

arrow
Neprodává v Bazaru

Doufám, že vás můj příspěvek moc nezaskočil, když na to zareagovala jen lollo.. tak teď nevím, jestli to není ještě horší, než jsem si myslela

timmanis

Věc je jednoduchá. Dej na svou intuici. ne na cizí. Každý ten svět cedíme přes sebe.
Ale Ty nejsi nikdo z nás, ani ta paní. O sobě můžeš rozhodnout jen Ty sama.

Cituji Venuše: Dej na svou intuici. ne na cizí.

Ano, tak to je výstižné. Ale blbý programy od jiných lidí v mozku udělají bohužel své:-/

lollo
Jako že nám někdo vloží do mozku programy?
Proti naší vůli se neděje takřka nic. Vždy na určité úrovni s tím musíme souhlasit.

Třeba pro tu zkušenost. Nikdy nevíme co nás zabrzdí a co naopak nakopne.

arrow
profile_image
jupy
od 21. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Venuše: Posílám mu už dva měsíce reiki na dálku

Už sem slyšela o tom, že se dá energie posílat...Třeba,když na někoho hodně intenzivně myslíš, tak mu jakoby pošleš nějakou energii, kterou ten člověk pocítí...Myslíte si že je to možné?

Cituji jupy: Myslíte si že je to možné?

No samozřejmě. Se ti nikdy nestalo, že ti zavolal ten, na kohos zrovna myslela? Přenosy myšlenek a energií se dějí denně nekoordinovaně.

arrow
profile_image
LauraTDV
od 24. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Timmanis, souhlasím s Lollo.
ještě bych se přidala trošku, v tom tvém pomáhání lidem, co jsi učinila. Jistě v dobré víře, s dobrým úmyslem, tudíž si vysílala, lásku, dobro!! ne zlo, ne nic špatného. myslím, že pomůže i jen dobrá myšlenka s láskou, s chutí pomoci. Jak by jsi tedy mohla ublížit??
Sama mám reiki 1,2, miguraj.
Fakt jsem přesvědčená, že vyslané dobro, nemůže nijak ublížit! neměla by jsi si nic vyčítat. Jsem přesvědčená, že jsi nikomu neublížila, pokud jsi na ty lidi, nemyslela ve zlém. Když posílám reiki, nebo miguraj, tak si řeknu "prosím o pomoc anděly, Boha, proím o ochranu pro sebe i pro dotyčného, pokud není dovoleno, nechť se děje vůle Boží" tato formulka mě uklidní, že jsem vlastně jen prostředník, prosím piomocníky, aby mě vedli.
Snad mi rozumíš, jak jsem to myslela. Pokud nevěříš v Boha a anděly, popros o pomoc teřba nejvyšší dobro, nebo v co věříš. Třeba vesmír.

arrow
profile_image
Lucik001
od 27. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nemáte někdo tip na dobrého mistra? Chtěla bych se přihlásit do nějakého kurzu ale jak už tu bylo řečeno, tak ne každý "mistr" je mistr....Jelikož jsem z Litoměřic tak bych asi zvolila Prahu - poradíte někdo?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené