arrow
profile_image
jas
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj všichni, zatím se zde neumím moc orientovat, ale Vaše příspěvky mi moc pomohly.
Jsem necelý měsíc po úpravě horních víček. Jedno oko OK, druhém vidím drobet menší,jizva nad více nad víčkem. Tahám a tahám. Tak zatím po probuzení každé oko jiné, v deset už to docela jde, ale oko je celé zarudlé. Možná to není tak markantní, ale potřebuji Vaši pomoc. Zkusím tak za týden poslat fotky, snad mi poradíte. Jinak nervičky na pochodu, chce to před zákrokem být ozbrojená trpělivostí alespoň na měsíc. Všichni mi říkají, že jsem nemocná, pry se se to pozna podle očí. Tak se budu těšit na Vaše příspěvky. Ještě prosím dotaz, jsem nadšená příznivkyně kola či spinningu. Kdy jste některá začali aktivně cvičit po zákroku?
Zatím pa pa. Jasana

arrow
profile_image
cernata
od 12. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím všechny. Jsem 16 dnů po operaci horních víček. Poslední si 4 dny mám trochu problémy... jizva se zdá být tuhá, tahne jako by se stahovala. Mám pocit, že se špatřně otvírají oči. Otoky ani modřiny nemá. Začalo to asi po masážích, které mi doporučili. Při masáži je jizva bolestivá, tuhá a lehce vystouplá. Bojím se, aby se jizvy nehojily keloidem. Máte někdo, prosím takové zkušenosti? Rovněž by mě zajímalo, jak přesně provádíte masáž jizev a jak často? Moc děkuji za každou radu. Trochu se bojím o efekt operace.

jas
cernata
Holky, klid, jste jen krátce po. Taky jsem šílela, že mám každé oko jiné, jizvy ne stejné, ale to se srovná. Hlavně trpělivost, za půl roku ani nebudete vědět, kdy ty jizvy jsou. Já se snažila masírovat, ale pak jsem se na to vykašlala, protože mě to bolelo. Následky nemám žádné, zhojilo se to pěkně. Teď jsem deset měsíců po a všechno v pohodě.

cernata
Ahoj všichni. Také jsem se zaregistrovala, protože se chci podělit o své pocity z operace.
Jsem měsíc po operaci horních víček a jak Cernato uvádíš, mám zatím stejný problém na jednom oku. Tam bylo víčko více povislé a jizva silnější a tak oproti druhému, kde už není skoro nic vidět, mám zde jizvu, která je silná a táhne. V určitém úhlu pohledu ten tah opravdu cítím. Masáže dělám stále, je prý dobré 3x denně 5-10min a pouze tlak v koutcích. Příspěvek Angie mě ale trochu uklidnil, tak věřím,že později se to opravdu srovná.

arrow
profile_image
dudliiik
od 27. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky,ségra je po víčkách u MuDr Janečka a kupodivu nemá vůbec ledovat,navíc jí to na noc stahoval elast.obinadlem.Neměla den po skoro žádný otok a vůbec žádnou modřinu.Kamarádka byla u Hrbatého amusela ledovat a stejně byla oteklá...je to zajímavé,že každý lékař má jiný postup.

jas
Ahoj, jsem také spinnerka, na první hodinu po operaci jsem šla přesně po 4 týdnech, měla jsem tam před tím stále ještě menší modřiny. Chodím 3x týdně, ale přiznám se, že zpočátku mě vadilo, že jizvy v určitém postoji táhly a já jsem nevěděla kam přesně koukat. Jedna jizva táhne pořád,ale už jsem si zvykla. Přiznám se, že to zatím se zátěží nepřeháním. V posilovně na strojích nebo běžícím pásu mi to ale nevadí vůbec.

dudliiik
To je pravda, já měla modřiny ještě třetí týden po operaci, sice už jen pod jedním okem, ale stejně byla vidět. A to jsem ledovala a první dva dny raději ležela.

arrow
profile_image
Páva
od 7. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, sleduji, jak tady řešíte pooperační péči a po svých zkušenostech mně připadá, že všeho moc škodí. Jsem krátce po korekci horních víček a můžu porovnat oba pooperační stavy. Poprvé jsem brala Wobenzym, stále chladila a dávala obklady a modřiny byly příšerné. Teď jsem brala týden před op. Arnicu montanu, kterou beru doteď. Chladila jsem jen málo a modřiny byly mnohem menší. Taky jsem si vybrala termín vhodný z astrolog. hlediska pro operaci. Věřím, že to funguje. Jsem den po vyndání stehů, modřiny prakticky nemám. Prý to nemám masírovat ani ničím mazat. Přesto jsem to mázla Ophtalmo-septonex. mastí a potřela Aloe vera emergency. Teď spíš řeším velikost očí - jedno je větší. To, které je víc řezané. Doufám, že se to ještě upraví.

arrow
profile_image
ajaalca
od 7. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám 17 dní po operaci horních víček,myslíte,že už se můžu nalíčit,nebo je ještě brzo?Jizvy jsou stále červené i kůže na víčku,mám obavy abych třeba nepokazila hojení se stíny na oči,ale zas potřebuji mezi lidi i bez tmavých brýli...

ajaalca
V pohodě se namaluj, já se malovala už nějaký 10den.
A doktor mi říkal, že se mohu malovat již 8den, ale taky jsem to chtěla ještě trochu oddálit.

ajaalca
Já se začala malovat asi po 14 dnech, ale měla jsem pořád modřiny, tak jsem brýle nosila stejně. Lékařka nic proti malování neměla. Zatím ale určitě pocítíš zvláštní pocit např. při malování řas.

arrow
profile_image
ajaalca
od 7. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak jsem to malování zkusila,víčka při tom v pohodě,ale spíš mi vadilo pak odlíčení,skoro mi přišlo,že jsem si snad vytvořila novou modřinu,asi jsem trochu moc tlačila,tak musím opatrněji,ale ty červené jizvy prostě musím zakrývat.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji jas: oko je celé zarudlé

Cituji jas: Všichni mi říkají, že jsem nemocná, pry se se to pozna podle očí.

Mamka je 3týdny po operaci a má úplně stejné problémy.Nejen že víčko je zarudlé,ale i oko,bělmo.Vypadá jakoby brečela.
A ještě říká,že má pocit,že jako nemůže pořádně zavřít oko,jako že jí ta kůže táhne pořád nahoru.A taky že jí oči vevnitř tlačí.

Luciene1
Byla už na kontrole?ˇKonzultovala to z lékařem? Jestli jí to oko táhne , tak pokud tedy ještě nemá nějak výrazné otoky, vypadalo by to na to, že jí vzali moc kůže. Ale i to časem povolí, elasticita kůže už není tak jako za mlada.
Jsou tady některé, které píší, že za pár měsíců to vypadá skoro stejně jako před opkou.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji tedys: Byla už na kontrole?

Byla,prej se jí to krásně hojí,že ta jizva už podle doktorky není ani moc znát.Ale ona z toho má tyhle pocity.Myslím,že kůže jí vzali tak akorát,oční záhyb vypadá dobře,takže to bude asi fakt jen mamky pocit.Spíš se nám zdá divný,že jí ten řez furt otéká a rudne.Myslela jsem,jestli by nemohla mít nějaký zánět v oku,ale prý je v pořádku.Tak nevím.Možná,že to bude po opce normální.
Hodně lidem se to prý po operaci nelíbí,ale pak si to sedne (třeba až po 1-2měs.) a je to dobrý-říkala sestra na plastice.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené