Aktuální téma pro letní stáže dámy ..

Jedu na Krétu (bez komentářů o krizi a protestech se obejdu, díky), na 4 měsíce do hotelu, tak by mě zajímalo, jaké je s nimi vycházet, jak se tam žije, co si nedovolit, v čem si dát pozor na pusu, jací jsou Řekové šéfové ..
No prostě všechno co o jejich životě víte.
Díky moc všem.

arrow
profile_image
Elle_Llea
od 4. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

přítel tam byl na rok studijně a říkal že to, jak se tam mužský chovají hrozně k ženským, že to nikde neviděl... ale to je zase jen jeden názor z mnoha, že...

arrow
profile_image
Elilinka
od 25. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Elle_Llea: přítel tam byl na rok studijně a říkal že to, jak se tam mužský chovají hrozně k ženským, že to nikde neviděl

jo to jsem taky slyšela, ,moje známá byla provdaná za Řeka a řadu let snim žila v Řecku, později i v Česku,ale prostě jim to neklapalo, přesně jak říkáš..oni se chovaj ke svým ženám, prostě tak trochu jinak no a hůř..ale samozřejmě to není pravidlo pro všechny a kdo ví co je na tom pravdy, nezjistíte, dokud to samy nezažijete Každopádně já Řecko miluju, lidi hodní, ochotní, milý usměvavý..letos se tam opět chystám na 14ti denní dovču a asi už nikam jinam jezdit nebudu

Byla jsem přes agenturu s kámoškou v řecku jako recepční. Když jsme tam dojely, nikdo nás nečekal, dva dny jsme spaly na pláži, pak u nějakých Čechů v apartmánu. Po 4 dnech nás agentura konečně vyzvala k nástupu do práce, já do hotelového baru a kámoška jako gogo na diskotéce, protože recepční co byla před náma si to prodloužily. Nic jiného kromě práce v kuchyni neměli . Nedostávaly jsme plat, jen dýška. Bydlela jsme na luxusním hotelu, ale v části pro personál, v takovým kamrlíku se společnýma sprchama a záchodem na chodbě.
Když jsme chtěly odjet, tak nás vykopli pro porušení smlouvy. Měli jsme pár našetřených peněz ještě z domova, to stačilo na jídlo na cestu, takže jsme jely stopem skoro týden domů, dostaly jsme se do Vídně a tam pro nás přijel kámošky táta autem. Musely jsme si pučit ve Vídni i mobil. No dobrodružství veliký ale v Řecku už mě neuviděj.
Smlouva ti nic nezaručí, zvlášť v takhle primitivní zemi. Vem si zásobu peněz, mobil na paušál a zajisti nějakýho kámoše nebo někoho z rodiny s autem připravenýho na telefonu.
A vem si nějaký pěkný prádlo a nebo i šaty na striptýz, kdyby něco,kámoška neměla, tak si mučela pučovat od provozního, samože za peníze, chtěl 20 euro za večer.

arrow
profile_image
Jahudka1
od 23. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jéje, kdysi jsem jela pracovat do jedné řecké cestovky právě na Krétu. Učila jsem se tehdy řecky a už jsem docela i uměla mluvit. Myslela jsem si, jak se tam naučím jazyka a něco si i vydělám. Naivně jsem myslela, že mě přijmou místní mezi sebe a nebudou se ke mě chovat jako k turistkám, na které pískají, volají, uhání je, někam zvou a předhání se ve sbírání bodů za ulovená srdce. Do Řecka jedzím celý život a chování a zvyky místních jsem již dávno prokoukla, nic na mě neplatí. Ale to jsem se spletla. Šéf si mě zřejmě spletl s běhnou, která s ním bude denně trávit večery po restauracích, barech, rodinných oslavách (byly zrovna Velikonoce), klubech a také v jeho vilách. Jak píše Scooby, nikam nespěchají, spí do desíti, pak přijdou do kanceláře, dvakrát ťuknou do PC, jsou unavení, jdou si ve dvě zdřímnout, řeknou, že přijdou v pět, ale přijdou v deset večer, jestli vůbec. Sedí do jedné do rána u počítače a naříkají, kolik mají práce a jak nestíhají. Pak následuje restaurace a klub až do ranních hodin. To se opakuje denně. Nikdo mi nedal kontrétní práci, nudila jsem se, byla jsem tam vlastně jen proto, aby v té cestovce někdo byl, aby nebyla prázdná a jak jsem později pochopila i na to, abych jí uklízela! Součástí byla i směnárna, ve které však nikdy nebyly žádné peníze, takže jsem tam byla za úplnou trubku. Nakonec mě ještě šéf seřval, že nic nedělám, že se flákám, ale když jsem mu řekla, ať mi tedy dá konkrétní práci, na nic nepřišel a řekl, že si jí musim vyhledat sama. Když časem jistil, že nejsem dostatečně povolná, začal boj. Dělal mi naschvály, volal mi o polední pauze (myslím že trvala 3 nebo 4h), že se musím okamžitě přestěhovat atp. Po 2 měsících jsem dala výpověď, 3 týdny jsem se koupala a regenerovala ze stresu a letěla domu. Do Řecka už jezdím jen dovolenou a jsem spokojená. Doufám, že budeš mít větší štěstí, hlavně buď obezřetná a moc jim toho nevěř. Do jakého města jedeš?

arrow
profile_image
Jahudka1
od 23. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem si musela o smlouvu říct a šéf mi odpověděl, ať si ji napíšu sama! Když jsem přiletěla, taky na mě nikdo nečekal, neboť jsem přiletěla ráno v 7 a to je na ně moc brzy. Přijel asi s hodinovým zpožděním.

Tak já holky jedu přes agenturu Career Travel - na Krétu do letoviska Platanias, konkrétně jeden z hotelu Apladas resort.
Všechno zařizuje ta naše agentura, zdálo se mi, že jim vše ale dlouho trvá, před chvilkou jsem měla telefon, a snad už se to začíná hýbat.
Měla jsem jet jako recepční, pojedu ale jako číšník/hosteska, takže klasický job v hotelové restauraci, tak mě právě zajímal ten jejich přístup.
V každém případě nějaké jejich hnusné chování bych jim netolerovala, jsem poměrně liberální, ale všechno má své hranice, a jsem taky otrkaná a když je třeba jednat, tak si dokážu poradit.

lauritkalo
I když nechceš mluvit o krizi, tak je klidně možné, že Ti bude stáž zrušena. V Řecku to je hrozné a bude ještě mnohem hůř. Myslím, že tam budou padat hlavy a bude to velice nebezpečné prostředí. I naše vláda žádá občany, aby cestu do Řecka odložili.

Lauritka: jojo, takových otrkaných tam s náma bylo spousta. A taky si dovezly spoustu peněz, ty nejotrkanější co si nedaly nic líbit vydělaly až dvěstě euro za večer.

Canan

tak to nehrozí (200 e možná leda tak nějaké ty ,,lehké slečny".. my jedeme přes školu za mizerných 300 e/měsíc + ubytko, stravování a letenky.
Ta agentura je prověřená a kdyby se něco stalo s výplatou, máme ve smlouvě, že ji vyplatí agentura a pak bude zpětně žádat ty peníze po hotelu.

O to, že by byla zrušená se nebojím.

Tak ono nejde o to, že bys talo něco s výplatou, jako spíš o to, co po tobě za ni budou chtít...jestli vůbec něco budou chtít.

lauritkalo
Tak jak to dopadlo? Dobrý?
Mám podobné zkušenosti jako Jahudka1. Škoda slov. To, že byl někdo pracovně v Řecku (a měl řeckého zaměstnavatele) a byl spokojený je myslím velká výjimka.
Jinak Řecko miluju.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené