Kariéra, práce
Zdravím a prosím o radu/tipy všechny, pracující v oboru účetnictví
Vystudovala jsem VŠ (přírodovědu-genetiku) a více jak 10 let také v tomto oboru pracuji, nicméně již delší dobu uvažuji o zásadní změně a to odejít zcela mimo obor a zkusit štěstí v oblasti účetnictví.
Ráda bych znala vaše názory na:
1) nabídku rekvalifikačních kurzů v tom smyslu zda všeobecné účetnictví, či se spíše specializovat na konkrétní oblast (mzdy / daně) apod.? Můžete případně doporučit kurz?
2) moje představa je, že absolvuji rekvalifikační kurz, poté (ideálně pokud vše půjde dobře) najdu juniorní pozici, uvítala bych možnost spolupráce se zkušenější kolegyní/kolegou, časem bych třeba i ráda zkombinovala částečný úvazek u nějaké firmy s prací z domova.....je tato představa realizovatelná na menším městě? Na menším městě kde i bývají menší firmy / soukromníci bývá více účetních nebo mají spíše jen jednu, která dělá vše?
3) jaká je dle Vás šance uspět a získat zaměstnání v novém a zcela jiném oboru? I čistě Vás osobní názor jak byste reagovali např. na novou a nezkušenou kolegyni, které je ale zároveň více jak 35 let, může být pro mne přínosný
Moje dosavadní vzdělání není ekonomického směru, nicméně logické uvažování mi nechybí, jsem velmi pečlivá, ráda mám ve věcech systém a pořádek a zároveň bych uvítala práci kde člověk není přímo v kontaktu s velkým množstvím lidí, klientů (typu obchodní zástupce apod.).....i to jsou důvody proč jsem začala uvažovat nad tímto směrem. Zároveň mě pár lidí již odrazovalo s tím, že je náročné uhlídat všechny termíny, není téměř možné brát si dovolenou, že budu v práci trávit večery apod. Nevím teď moc co si o tom myslet, reálná zkušenost a znalost k posouzení mi samozřejmě chybí.
Budu moc ráda za Vaše názory, tipy a zkušenosti. Děkuji

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené