arrow
profile_image
ich
od 7. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky, mám na Vás dva dotazy z oblasti renovace starého a barevně nevyhovujícího nábytku. Před časem jsem si zařídila vlastní ložnici v dolním patře našeho baráku. Bohužel jsem v té době ještě studovala a nemohla jsem si dovolit koupit vlastní nábytek. Moje mamka s babčou se ujaly role samozvaných designérů a nacpaly mi tam veškerý nepotřebný nábytek, co kde vyhrabaly, a který se tam podle nich náramně hodil. Teď, když už bych si mohla koupit nábytek jiný, mě však ten původní nechtějí nechat vyhodit s tím, že se ještě může hodit. A tak jsem se rozhodla, že si ho alespoň trochu barevně uzpůsobím.
Ráda bych se zeptala 1) na Vaše zkušenosti a textilními barvami. Chtěla bych si obarvit potah na sedačce, ale bojím se, aby potom ta barva nepouštěla. Znáte nějakou dobrou textilní barvu, co nepustí a neobarví mi například bílé kalhoty, když si sednu na sedačku?
2) bych se chtěla zeptat na Vaše zkušenosti s tapetováním nábytku. Vypadá ten nábytek pak dobře?
Dík za odpověď.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

a nechceš ho přešmirglovat a nabarvit? s tím zkušenosti mám

jinak pokud to jde, nenech se od rodičů a prarodičů vtěsnat do nečeho, co nechceš. ten nábytek už se stejně nikdy potřebovat ani hodit nebude (vlastní bohaté zkušenosti). klidně se pohádej, stojí to za to. pokud si na svůj vyděláš, běž do toho. já už si s rodiči i prarodiči toto "odválčila" a domu se hodně ulevilo, vyházela jsem toho hodně. část si někdo rozebral, něco jsem přece jen předělala, a něco se vyhodilo.

sedačku bych si nechala přečalounit, pokud její tvar za něco stojí. nemělo by to být ruinující. při barvení můžeš ten potah taky úplně zničit.

To přebarvení nábytku mě zajímá, chtěla bych si svůj nábytek hodit na bílo.

Jinak kamarádčine mladší setře předělávali rodiče pokojík a nemají moc peněz. Tak ji vymalovali na bílo dvě stěny a dvě rudě. Starou obývací stěnu natřeli na černo, prej nějakým malým válečkem a bylo to raz dva.
Koupili červené prostěradlo. Červený stůl z ikei. A má teď super pokojík, který je nestál skoro nic.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Teka:
přebarvovala jsem stolek, kostru křesla a takovou malou poličku. celé jsem to ošmirglila (brrr, to byla práce), nemusí to být nutně dokonale, ale nutno pořádně zdrsnit. pak jsem se poradila v barvách, jakou barvu na nábytek, natřela a bylo to bylo to do čajovny, barva dorůžova. ale bíle by to mělo jít taky v pohodě. nábytek byl z charity, dřevo, lakované. stál mě dohromady snad ani ne 300. natírala jsem větším a menším štětcem.

co se týče renovace,tak hodně pěkně vypadá, pokud je některý stolek třeba s deskou překrytou ještě sklem, tak pod sklo dát ozdoby vystřižené z ubrousků (předtím je žehlím a lakuju, aby držely tvar), a zopakovat ubrouskovou techniku ještě třeba na komodě. jen je nevýhoda, že to už pak zužuje možnosti dekorace místnosti.
a při malování doporučuju válečky, zejména má-li malíř nějaké staré, mají nádherné vzory, a jako dekorační pás to vypadá krásně.

Reaguji na ich:
nábytek jsem netapetovala, a asi bych to toho nešla. problémy s přesným nalepením, a pozdějším odlepováním by mě odradily.

arrow
profile_image
Karolinka11
od 18. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na ich: Zdravím holky jako hledala jsem fakt dlooouho a konečně jsem našla. Miluji vintage, retro a provance styl a vyzkoušela jsem mraky barev. Momentálně nakupuji zde http://www.starakrasa.cz/ mají super barvy v profesionální kvalitě za super cenu a ještě snad jako jediný nabízejí barevnou "paletu" dle vzorníku RAL. Což je super...vždy stejný odstín. Takže: http://www.starakrasa.cz/

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené