Hezký večer, obracím se s prosbou o nápady, jak řešit tuto situaci: moje nadřízená odchází v listopadu na mateřskou. Mám v pracovní náplni její zástup, nicméně nikdy nebyl tohoto rozsahu a trvání (předpokládá 20 měsíců). Ředitelka chce část svých kompetencí vykonávat i při PPM/RD. Má v úmyslu odsunout část mých povinností na jiného pracovníka, na mne přesunout řízení, udělat novou pracovní smlouvu, kde bude uvedena pozice ředitele + část povinností, které vykonávám v rámci své původní pracovní pozici - a sobě vystavit dohodu o pracovní činnosti. Klíčové rozhodovací kompetence bude plnit v rámci dohody. Nemám jasno v tom, kdo bude v danou chvíli nadřízený pracovník. Jak jinak bychom mohli tu situaci řešit? Díky všem, kdo se vyjádří.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Bimbou: Nemám jasno v tom, kdo bude v danou chvíli nadřízený pracovník.

Vztahy nadřízenosti a podřízenosti jsou dány strukturou organizace a nezáleží na tom, jakým způsobem je sjednána pozice (PP, DPČ). Takže to být tebou neřeším (nevidím v tom problém).
Z právního hlediska je tam pár ne zcela jednoduchých otázek - např. DPČ u ředitelky a souběh s jejím pracovním poměrem z pohledu sjednaného druhu práce.
Jak to řešit? Dohodou o změně pracovní smlouvy u tebe - časově omezenou tím, že po skončení RD ředitelky se vracíš automaticky na původní pozici, resp. vše se vrací, jak bylo, pokud se to týká více lidí. Ona by podle mne neměla jít na DPČ, ale po PPM může mít jen snížený úvazek u své práce, kdy z toho vyplyne případně nějaké omezení kompetencí. Asi tudy bych se spíš vydala. Každopádně doporučuji probrat s právníkem.

arrow
profile_image
Natalya
od 16. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Řekla bych, že nadřízenou osobou bude stále ta stávající ředitelka bez ohledu na úpravu tvé pracovní smlouvy. Protože to, že je někdo ředitel, se stane na základě jmenování např. představenstvem. Takže bych to viděla tak, že u tebe se změní pouze náplň práce, ale postavení zůstane stejné.

Díky moc oběma za odpovědi, nakonec je to jinak, vedoucí odchází na rizikové a po dobu RD pracovat nebude vůbec. Opět jsem nedostal odpověď na svou otázku, a to:
- její představa je, že řízení (zástup) vykonám v rámci 0,5 úvazku. Já pracuji jako učitel na úvazek 1,0, ten se mi má snížit. Potřebuji - dodatek k běžící smlouvě na zkrácení úvazku a vedle toho novou smlouvu na 0,5 úvazku na zastupování ředitelky po dobu RD (na dobu určitou)? Jakou mám jistotu, že se mi původní smlouva vrátí zpět na úvazek 1, až se kolegyně rozhodne nastoupit do práce?

Cituji Natalya: Protože to, že je někdo ředitel, se stane na základě jmenování např. představenstvem.

to ano, ale znamená to, že vedle pověření k zástupu potřebuji ještě plné moci, např. na podepisování smluv (protože ředitelem nejsem?)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené