Ahoj holky.. nevím, jestli mi budete moct poradit, ale stala se mi situace: pokuta za parkování v zákazu stání. Normálně bych se tomu nebránila (přestože v zákazech raději nestávám), jenže jsem stála přímo u místa, kde má někdo rezervačku.. Je tam klasické označení parkování "P" plus SPZ, klasika. Vím, že toto nemusí znamenat označení pro celé "parkoviště", ale příjde mi to divné.. Zkoušela jsem vygooglit, nenašla jsem nic.. Další věc, ostatní auta za mnou, ani před rezervací pokutu neměla... do rezervovaného místa jsem nijak nezasahovala.. Tak nevím, byla pokuta oprávněná, co myslíte?

arrow
profile_image
anngirl
od 25. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tak jestli si stála na místě kde má někdo rezervačku přímo s jeho SPZ, tak si dostala pokutu za to, že si stála na jeho místě

Cituji Christal: u místa, kde má někdo rezervačku..

na jeho rezervaci jsem nestála

a za co jsi dostala pokutu? za to, že jsi stála na zákazu stání? tak tam není co řešit. to že ostatní auta nedostaly, tak to je dost nespravedlivé, ale většinou to tak je, prostě na někom si ti policajti smlsnou, většinou na někom kdo je tam nový, s cizí spz z jiného kraje, drahé auto atd. vlastní zkušenost platila jsi na místě? pokud ne, zkus to uhrát na osobu blízkou, pokud to ještě jde

Reaguji na ThinkTwice: No o tu pokutu mi zas až tak nejde, jen je mi divný ten princip... nikdy se tam nepokutovalo, možná na základě toho, že tam je ta rezervačka si lidi myslí, že je to běžné parkoviště, je to i zvlášť vedený pruh vedle dvou jízdních pruhů, jakoby opravdu parkovací místa.. to přece nedává smysl... logicky by přece neměla rezervačka v zákazu stání co dělat..

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když jsi tam zaparkovala, tak tam ta auta byla ? Nepřijela až po kontrole policií ? No, každopádně, v zákazu se nestojí. S tou rezervačkou v zákazu stání je to divné, to připouštím. Já bych se na to zeptala při placení pokuty. Taky to neznám. Asi si budu muset zopakovat předpisy .

Cituji Silvestra: Když jsi tam zaparkovala, tak tam ta auta byla ?

Jj, tam se právě parkuje odjakživa, nikdy tam nepokutovali... každopádně se na to zeptám, nejde mi to do hlavy

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě se zeptej a dej vědět. Jinak držím pěsti, třeba to ukecáš. Já jezdím hodně dlouho, nikdy jsem pokutu neplatila. Ne, že bych byla tak vzorná, taky udělám chybu, ale vždy jsem to ukecala - i se ženskou, a to je co říct.

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jsem se poptala a k mému překvapení to možné je.

Reaguji na Silvestra: No... si představ, že do toho místa, kde je rezervace, je to zákaz stání, za rezervací dál už je to parkoviště... zajímavé, no... a pokutu jsem neplatila

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Christal: Je tam klasické označení parkování "P" plus SPZ, klasika. Vím, že toto nemusí znamenat označení pro celé "parkoviště", ale příjde mi to divné..

Přiznám se, že do toho až tak nevidím, ale nemůže být třeba nějaký invalida, který tam žije a takto má nejlepší dostupnost?

Cituji Christal: a pokutu jsem neplatila

Holky, jak to ukecáváte?

Cituji Red_fire: ale nemůže být třeba nějaký invalida, který tam žije a takto má nejlepší dostupnost?

Může, je to přímo místo pro invalidu, taky mě to napadlo.. jenže hned o pár metrů dál je přímo parkoviště přímo u vchodu, kde je bezbariérový přístup, takže předpokládám, že tam žije, jiná parkovací místa pro invalidy tam nejsou... myslím si, že tam by to měl lepší.. také z tohoto místa, které má, musí jít přes trávu, není tam přímo chodníček, nic.. těžko říct, taky do toho nevidím... každopádně dnes tam auta měla pokuty všechna, co stála za rezervací

Cituji Red_fire: Holky, jak to ukecáváte?

Já ti ani nevím nejsem na ně nepříjemná, nestěžuju si, usmívám se, oni jak viděj mladou holku, tak se taky usmívaj jak měsíček většinou )

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky ukecávám, dokonce i se ženskýma Špatně jsem parkovala a v noci v 1,15 hod. mi tam dali měšťáci lístek. Ráno na služebně byla ženská, ale byla jsem slušná, tak řekla, že to se mnou vyřeší domluvou . Chytli mne policajti, že jsem vjela do zákazu - měla jsem špatnou informaci, že se tam už může a značky jsem si všimla na poslední chvíli. No, byli tam - chlap a ženská. Ona se mě ptala, jestli jsem viděla značku, a já popravdě, že ano, ale že jsem si jí všimla na poslední chvíli. Bylo cca 18,30 hod., řekla, že jsem první, kdo přiznal, že značku viděl (!) a popřála mi hezký večer. Takže, jde to, ale hlavně slušně. Ostatně, každého z nás naštve, když se k nám jiný chová blbě.

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Christal: pokutu jsem neplatila

Tak blahopřeju, že se to v klidu vyřešilo.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené