arrow
profile_image
Eva-evka
od 26. 3. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dámy, pokud jste měli svatbu, nebo byly pozvané na nějakou svatební párty, prosím o radu jak rezervovat svatební dary. Nechali jste to na náhodě, vypsali jste tipy na dary na svatební web, nebo jste použili nějaký rezervační systém typu Tomikup, Wishlistr a pod...?

Jestli máte zkušenosti, budu ráda za popsání výhod i nevýhod.

Moc děkuju

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Eva-evka: Ráda bych poradila, ale řekli jsme si o peníze, prvoplánově jsme za ně chtěli koupit něco do domácnosti, co jsem už dlouho chtěla, ale pak jsem si řekla, že je to hloupé využití a jeli jsme na dovolenou, to bylo mnohem lepší.

Kamarád zase, když se ženil, tak zařizovali domácnost, takže napsali seznam, co konkrétně potřebují a předali ho rodině,a přátelům, ať se společnými silami nějak dohodnou.

Na svatbách, kterých jsem se účastnila se vždy preferovali peníze před hodnotnými věcnými dary.

Ono, pokud jde obecně o dražší věci, které jednotlivci nemohou/nechtějí financovat sami, stejně nic jiného nezbývá než se dohodnout ještě s dalšími lidmi.
A pokud jde o samotný nákup, osobně by mi vadilo, kdyby mi někdo určoval, kde danou věc koupím. Je-li to jen seznam věcí, tak je podle mě úplně jedno jakou formou jej dotyčným předám. I když dostat např. emailem oznámení, že to či ono, asi by mi to takhle vadilo.

Reaguji na Eva-evka: Před pár měsíci jsem se účastnila svatby, kde nevěsta s ženichem poslali každému odkaz na web, kde bylo vypsaných cca 100 různých darů a pak kontakt na osobu které se psalo co chcete koupit aby se nestalo že dostanou jednu věc třeba 4x. Jinak u těch darů tak tam bylo třeba dárky do 1000 pak třeba dárky do 5000 a pak další sloupek dražších dárků(složilo by se třeba více lidí).

Všude, kde jsem byla se dávali peníze - buď klasicky každý sám za sebe v obálce, nebo trochu originálněji jako "zlatý poklad" : vysbírané peníze se směnili na padesátikoruny ve dřevěné bedně Je to praktičtější, vždyť dneska už stejně všichni převažnou část věcí "do domácnosti" mají a za peníze si koupí to, co sami chtějí.

arrow
profile_image
Eva-evka
od 26. 3. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Děkuju a se všemi se ztotožním, že peníze jsou nejlepší Ale některý lidi už avizovali, že by raději darovali něco hmotného, abychom na ně měli památku, tak raději udělám nějakej seznam pro inspiraci, než abych riskovala, že vyhodí peníze za nějakou zbytečnost
Zkusím tohle https://www.tomikup.cz/list/public/920d7844-1d76-4 19c-bb0c-bfb26a3de379 (to není můj seznam, ale nějakej ukázkovej )

Ale tak samozřejmě svatba není jen o darech a hlavně doufám, že nám vyjde počasí...

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Eva-evka: Tak pokud je to pro někoho nepřijatelné, i to je řešení. Tak ať vyjde počasí a užijte si to.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené