arrow
profile_image
allina1
od 3. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,
čekáme první miminko, tak vůbec nevím co a jak. Samozřejmě kromě všech těch pěkných věcí pomalu řešíme i finance.

Chtěla bych poprosit ještě než se půjdu zeptat na OSSZ ať jsem trochu v obraze, nevíte jak je to aktuálně s mateřskou a rodičovským příspěvkem? Mateřskou budou počítat asi z mé mzdy, ale je možné potom zažádat o čerpání rodičovského příspěvku počítaného ze mzdy přítele? Já pracuji za min. mzdu, jsem už starší budoucí maminka, takže do 2 let bychom chtěli pořídit ještě jedno mrně, rodič. příspěvek jsem vyčetla, že může být max. 70 % předchozího výdělku, což u mě by bylo minimum a tím pádem bychom nestihli vyčerpat celou částku.
Moc děkuji.

Ještě se omlouvám za název tématu, teď když to tak vidím, tak jsem to zrovna moc netrefila Měla jsem asi napsat Rodičovský příspěvek čerpaný přes přítele

arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jako že ty budeš doma s děckem a on bude pobírat jak mzdu, tak rodičák? No to snad ne

arrow
profile_image
Berilka
od 16. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, nejdřív by sis měla uvědomit dva pojmy a to jak správně píšeš je mateřská vyplacena z OSSZ a rodičák z UP. Mateřská se počítá ze mzdy a to buď z tvoji nebo pritelovo (přesně nevím, jak to počítají). Dále cca po 5 měsících půjdeš na UP na státní sociální podporu a pozadas o rodičovský příspěvek. Ten má zaručený každý rodič, který celodenně pečuje o dítě ve výši 220 000 maximálně do 4 let dítěte. Pokud tedy pracujes (nebo přítel), můžeš si stanovit výši výplaty i dobu výplaty rodičovského příspěvku. Nemůže se stát, aby přítel pracoval i bral rodičák, to by postrádalo smysl. Dále co bys teda chtěla dělat ty? Někdo za tebe musí odvádět zdravotní pojištění, pokud nejsi samoplatce.

Prostě jen, rodičák se nepočítá ze mzdy, takže se nemusíš zabývat tím, kdo z vás bere víc, bude to mít lepší. Naopak mateřská se ze mzdy počítá, ale tady nevím, jestli se dá vybrat, z čí mzdy to bude. Myslím, že když pracuješ ty, bude to z tvé mzdy. Pokud bys ty nepracovala, tak by mohl uplatňovat přítel.

Doufám, že ti to trochu pomohlo

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené