Ahoj holky,dnes jsem byla pozvána jako svědek bývalé spolužačče se kterou jsem již rok neviděla.Ale nechtěla jsem odmítnout.Ale jelikož jsem nikdy na žádné svatbě nebyla,nevím co mám jako svědek dělat.Kámoška mi prý všechno předem objasní,ale i přesto se vás zeptám,jak to bylo na vaší svatbě,co tam všechno svědci dělali?Na netu jsem si našla článek co je povinnost svědka a byli tam takové věci jako zahajování přípitku,bavit okolní hosty...je to tak?

arrow
Neprodává v Bazaru

já jdu za svědka ted v sobotu mému bráchovi,naštěstí je tam jen 30hostů,mám připravené nějaké hry ale řekla jsem at přípitek říká ta druhá svědkyně..tak snad to řekne,já se dost stydím ...byla jsem za svědka už jednou před devíti léty a to jsem stále lítala,nebyla pořádně přichystaná tabule..jídlo bylo studené..chyběly na stole skleničky..no hrůza,snad to bude lepší..

arrow
profile_image
pampoli
od 17. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahojky, no ono to záleží asi spíš na nevěstě co bude chtít aby jsi obstarala. U nás třeba přípitek vždy říkal taťka od nevěsty. A i když jsem byla já sestře za svědka tak jsem se jen podepsala v knize a bylo to U nás se nikdy tyto tradice až tak nedodržovaly. Všechny 3 svatby proběhly bez problémů.Někdy může třeba svědek i usazovat hosty ke svatební tabuly, ale také může mít nevěsta na toho úplně někoho jiného, nebo bude mít cedulky přímo na stole. Spíš bych se asi dohodla přímo s nevěstou

arrow
Neprodává v Bazaru

oni chtějí nějaké hry..at je sranda,tak jsem koupila balonky,přípitek bude říkat svědek od nevěsty...potom čteme blahopřání..ale to zaměstnám dceru..

arrow
profile_image
kopretina294
od 5. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tak já jsem byla na svatbě sestřence,jako host..Vím,že její svědek,tak četl blahopřání a měl vymyšlené i hry. Nevěstě se zavázaly oči a ženich a pár dalších pánů si svlékli košili. Nevěsta musela po hmatu poznat,který je ten pravý. Pak se to vyměnilo a oči si zavázal ženich, nevěsta a další ženské nachystaly nožku-lýtko. Skvělý hry to byly,doporučuji jinak teda ještě přípitek říkal otec nevěsty..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené