Ahoj, zajímalo by mě, zdá se dá jen z poslechu rozeznat zánět průdušek a zápal plic? Už dva týdny mám těžký kašel, nejdřív suchý, teď vykašlávám, nepomohl klid doma v teple, ani čaj,když jsem myslela, že je to jen nachlazení. No a lékařka si mě jen poslechla s tím, že mám zánět průdušek...myslela jsem, že mě pošle na rentgen nebo na krev (nevím teda, jestli se to z toho dá poznat), protože u nás v rodině má hodně lidí problémy s plicemi, teď už chronické....jsem teda uplný laik, takže nevím, jestli to může být dědičné. Prý mám přijít za týden, kdyby se to nelepšilo. Mám trochu obavy, vím o pár případech, kdy udělala chybnou diagnózu v dost závažných případech, naštěstí na to přišli jinde včas. Bohužel u nás je doktorů málo a všichni mají plno a neberou pacienty. Mám brát nějaký sirup na vykašlávání hlenu (vykašlávám už i bez něj) a něco na uvolnění dýchacích cest. Myslíte, že ten týden je ještě ok, abych to teď neřešila, užívala předepsané přípravky a počkala ten týden?

arrow
profile_image
Crannie
od 23. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

U zápalu plic je hlavně docela vysoká horečka, a tak nějak cítíš že ty plíce trochu pobolívají. Měla jsem ho dvakrát a doktorka mě vždycky poslechla s tím, že to vypadá na zápal a poslala na rentgen, bez něho to myslím se 100% určitostí poznat nejde.

S tou teplotou to není vždycky pravda, dcera jí neměla vůbec, ani zvýšenou, přesto nás okamžitě hnala Dr. do nemocnice. A poznala ho pouze z poslechu, a pak jej potvrdili v nemocnici rentgenem.

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Fergiee:
Většinou máš hodně vysokou teplotu a ta bolest na plicích je opravdu strašná.Byla jsem strašně unavená, doktorka to u mě z poslechu nepoznala a pak se mi to stále zhoršovalo a když mě tedy nakonec poslala už na rentgen, tak bylo ložisko už 6x3cm.Takže za mě zápal plic z poslechu poznat nejde.

Tak to vidím tak, že mi léči bronchitidu, která to podle ní pravděpodobně je, a kdyby se to do týdne nezlepšilo, tak pak mě pošle asi na ten rentgen. No tak snad to je jen ten zánět průdušek Díky

Reaguji na True:
Díky Docela jsem se pobavila u týhle věty Když člověk vykonává sám, nebo sama fyzicky, on nebo ona bude oznámení sípání, zatímco oni jsou dýchání. asi to překládaj googlem nebo jak

arrow
profile_image
Klarisa_15
od 29. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Tak vzledem k tomu, že jsem obě nemoci prodělala, ráda se s Vámi podělím o zkušenosti. Zápal plic má podstatně horší průběh a je to jednoznačně na delší dobu. Sama jsem měla atypický zápal plic, který nebyl k rozpoznání poslechem. Take to nakonec došlo tak daleko, že mi lékařka předepsala penicilín a poslala domu. Rozhodla jsem se jej nebrat a šla jsem se poradit s dalším lékařem. Tam mi byl zjištěn atypický a urgentní zápal plic. Kašlala jsem téměř pořád, měla jsem z toho namoženou bránici a v noci kolem mě nikdo nemohl spát. Provázely to vysoké horečky( 40°), rýma a bolesti kloubů. Celá léčba trvala měsíc a půl. Brala jsem antibiotika, erdomed a wobenzym. Bronchitida je v podstatě " procházka růžovým sadem. Na to stačí ležet chvilku v postely, inhalovat, papat vitamínky, jíst česnek a atd. Mějte se krásně!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené