Ahoj,

vy, kteří jste absolvovali příjímací řízení na VŠ, jaký je rozdíl mezi TSP a OSP? Nultý ročník, který bych chtěla navštěvovat vyučuje v našem městě jen OSP, VŠ a obor, na který bych se chtěla dostat vyžaduje v přijímacím řízení TSP. Bude mi tedy "nultý ročník" k ničemu? Nebo je v TSP a OSP hodně společného? Děkuji za vaše zkušenosti a postřehy.

arrow
profile_image
lenji
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud se nepletu, tak je to tak, že Obecné studijní předpoklady pořádá SCIO, zatímco Test studijních předpokladů si dělá sama Masarykova Univerzita

Reaguji na lenji: jj asi to tak je, jak píšeš, mně jde spíše o to, zda znalosti, které získám při studiu OSP jsou podobné TSP či nikoliv. Jestli prostě, když se našprtám na OSP a příjdu na příjmačky na TSP úplně nevyhořím...

arrow
profile_image
Janya
od 24. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

TSP jsou (aspoň dle mého) těžší než OSP. Jsou v nich z větší části úplně jiné typy úloh. Takže ten kurs by ti byl asi k ničemu. Daleko užitečnější je si projet ten e-learningový kurs na stránkách Masárny a pak si procvičovat na starých zadáních, které taky visí na stránkách MU i se správným řešením a tabulkama percentilů.
http://www.muni.cz/tsp

Cituji Janya: Jsou v nich z větší části úplně jiné typy úloh

Přesně tak. Úlohy jsou odlišné, ten kurz by Ti byl na nic. Procvičuj spíše příklady z loňských TSP, je to vesměs všechno podobné.

Reaguji na Janya: super odkaz, děkuji . V OSP se taky probírá kulturní přehled, verbální myšlení, kritické myšlení atd. tak jako u TSP, tak bych se právě chtěla dopátrat, kde je podstata rozdílu, co se v OSP nenaučím k tomu, abych úspěšně složila TSP

arrow
profile_image
Janya
od 24. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No nevím jak probíhají ty kurzy, hodnotím to jen ze zkušenosti ze samotných testů

arrow
profile_image
Dendínka
od 30. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že se "nenaučíš" ani na jedno procvičováním jde samozřejmě percentil zvýšit, ale těžko doženeš znalosti, které jsi měla získat během cca 19 let života, anebo logické myšlení. Tím nechci říct, že by ten kurz nebyl k ničemu.. naučíš se tam řešit jednotlivé typy úloh, takže už pak nebudeš přemýšlet nad jednotlivými příklady, ale tak nějak komplexně nad určitou jednotkou, což Ti ušetří čas. Ale podle mě si stačí projet pár zadání OSP/TSP a přijdeš na to sama. V OSP jsou lehčí úlohy, podle mě tam trénuješ jen rychlost vypracování, protože o to tam jde. Není těžké to vymyslet, ale stihnout toho co nejvíc. TSP není rozdělené na oddíly, takže pokud Ti třeba jde analytická část, tak pak máš víc času na symbolické myšlení apod.

arrow
profile_image
GOTIATH
od 14. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já dělala oboje a pro mě osobně byly TSP jednodušší než OSP - přišly mi logičtější, OSP měly hodně chyb. Na OSP jsem dělala testy z minulých let (pro lidi, kteří to nikdy neviděli, bylo stěžejní naučit se tzv. "zebry"). Na TSP jsem prošla e-learningový kurz, jak píše Janya, a poté téměř všechny úlohy na testu vyřešila pomocí výrokové logiky - výborná znalost výroků je velkou výhodou. Vynechala jsem celé Kritické myšlení (doteď tomu nerozumím), v Kulturním přehledu zodpověděla jediné dvě otázky (obě chybně) a zbytek odpověděla vše správně pomocí výrokové logiky a prostorové představivosti. Tím chci říct, že není nutné vyplnit všechny bloky, já měla třeba percentil 98. Za mě - OSP je úplně jiné než TSP, až na výjimky.

arrow
profile_image
Dendínka
od 30. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji GOTIATH: Já dělala oboje a pro mě osobně byly TSP jednodušší než OSP - přišly mi logičtější


Sice jsem v obou měla stejný výsledek, ale TSP jsou jednoznačně "jednodušší" na výsledek, pokud máš aspoň trochu přehled, představivost a logicky uvažuješ. Jinak s výrokovou logikou je to pravda ale dá se to zvládnout i bez "nadrcení" všech těch tabulek, jak to funguje stačí přemýšlet, TSP na to poskytují dost času..

arrow
profile_image
Lampicka22
od 4. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,

zde jsou některé testy, pro ty co se chystají na OSP nebo na ZSV tento rok.

Březen 2013 + řešení:
http://adf.ly/5984588/brezen-2013--reseni

Duben 2013 + řešení:
http://adf.ly/5984588/dunben-2013--reseni

Květen 2013 + řešení:
http://adf.ly/5984588/kveten-2013--reseni

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené