arrow
profile_image
akdart
od 14. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky, chtěla bych slyšet Vaše názory, zkušenosti. Je lepší mít dítě věkově blíž k sobě-po třech letech, nebo jít po rodičovské do práce tak na 1-2 roky a mít dítě potom? Máme dvouletého syna a přemýšlíme, kdy mu pořídíme sourozence. Je fakt, že teď se mi do toho moc nechce, je to divoch už od mimina, ale ze všech stran slyším názory, že je lepší mít je po sobě, že si spolu více vyhrají, mají lepší vztah, že pak už budeme mít klídek, že se mi později do druhého chtít nebude,.... Chjo, když si vzpomenu na jeho první rok, jak byl uplakaný ve dne, v noci, nespali jsme, tak se mi do toho teď vůbec nechce. Ale zase na druhou stranu, když bude mezi nimi věkový rozdíl např. 6 let, tak si spolu už nevyhrají, starší bude mít nejspíš úplně jiné zájmy než si hrát s miminem. Tak se ptám, jak to máte vy, na Vaše zkušenosti. Moc díky

arrow
profile_image
xFaithxXxGothx
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

arrow
Neprodává v Bazaru

akdart
řešíme teď taky, dcera bude mít v červenci 2roky, MD mám na 3roky... První půlrok byl hodně náročný, malá byla uřvanec a nespavec..

arrow
profile_image
Amnesia
od 18. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

naší jsou 3,5 - do práce nechodím a druhý chceme až tak za 3-4 roky

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

U nás to bylo jednoduché. Kdy druhé? Nikdy. Rozhodli jsme se pro jedináčka.

Osobně bych se vykašlala na řeči okolí. Cítit se na to musíte vy s manželem. Na řeči typu budou blíž k sobě, budou mít lepší vztah bych moc nedala. Já jsem se sestrou o hodně let a nejraději bych žádnou sestru neměla, máme hrozné vztahy, manžel je s bratrem věkově blízko a vztahy mají taky takové. A hlášky typu - ať si má s kým hrát. Vždyť dítě není hračka.

Domnívám se, že dítě by mělo přijít do rodiny, když ho oba rodiče upřímně ze srdce chtějí. Ne proto, že jedna paní povídala, že je to tak nejlepší.

arrow
profile_image
Amnesia
od 18. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Miinka
v tom s tebou souhlasím, všechno okolo jsou báchorky, vztahy se neutvářejí podle věku, to buď prostě je a nebo není

akdart
Tak já mám dva kluky.Staršímu je 12 a mladšímu 3. Vztah mají úžasný (tedy zatím). Starší je takový kliďas a malej je zlobidlo. Myslím, že staršího nijak neomezuje (jezdí s klukama na kole, k vodě...)Já jsem taky spokojená. Mezi dětma jsem si odskočila do práce a na každého mám spoustu času. Já osobně bych asi dva prcky nezvládla (skončila bych v Bohnicích). Je pravda, že prvního jsem měla brzy (bylo mi 20), ale pokud bych měla první třeba ve 28, tak potom je asi lepší mít tak 3 roky rozdíl.

Také je důležité zvážit i situaci, že se může stát, že těhotenství bude zcela rozdílné oproti prvnímu. Zdali je někdo nablízku, kdo není časově vázán a je-li schopen Tě plně zastoupit. Píšu z vlastní zkušenosti. První těhotenství i porod samotný, kdy moje první slova byla, tak už nikdy, provázané velké potíže. Druhé zcela bez problémů.

arrow
profile_image
BarbieBlonde
od 18. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mě je 22 a dcera má 2 roky.Další dítě už nejspíš nechci a když tak za 10-15 let a je mi jedno že od sebe budou věkově daleko,důležité je abych měla dítě až to JA budu chtít

Cituji sarra: První těhotenství i porod samotný, kdy moje první slova byla, tak už nikdy, provázané velké potíže.

Tak mluvíš mi z duše.Možná i proto byl druhý až za 9let. Jenže u mě ten druhý porod byl ještě horší (kluk měl 5kg, když se narodil). Takže třetí pokoušet nebudu (nejspíš by se mi n arodil slon)

Já jsem s bratrem o 7 let (jsem starší) a vztah jsme měli vždy skvělý. Každý věkový rozdíl má své pro a proti, ale nemyslím si, že by měl věkový rozdíl ovlivnit kvalitu vztahu.

my jsem se sestrou o 10 let a je to jako kdybysme byli 2 jedináčci.... z toho důvodu bych chtěla mít děti blízko od sebe, jenže... od kamarádek vidim, že první půl rok je dost "na pepku" nehledě na to, že ve finále nezáleží ani tak na věkovém rozdílu, jako na povahách dětí.

Já plánovala druhé dítě tak 10let po prvním, no a nakonec je mám od sebe 2,5roku a jsem tomu teď ráda, že to tak dopadlo bo sama bych se k tomu neodhodlala. Je fajn, že si spolu vyhrají, ale pořád se látají, hádají, no jde mi z toho hlava kolem. Ještě přemýšlíme o třetím a vím, že by bylo nejlíp zase tak brzo, ale na to se necítím, chci jít do práce, ještě jít studovat a další dítko mi do toho momentálně nepasuje. Takže jestli nějaké ještě bude, tak bude opravdu asi těch 10let po tom druhém a vím, že mi pak bude líto, že to bude vlastně jedináček A nebo si pořídíme zase dva
Myslím si, že je to každého osobní rozhodnutí, kdy a jestli vůbec, jak se cítí.

rover
možná, že by to byla holčička a měla by doma velkého ochránce - brášku

sarra
Hele, nech toho. Manžel pořád kňourá, že by chtěl holčičku (blonďatou a kudrnatou po něm), ale já zatím nevím....Nechávám tomu čas. Je mi 32let, tak možná zase po 9letech. Teď budu studovat, tak potřebuji trochu klidu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené