arrow
profile_image
Sara09
od 18. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, jsem tři týdny po augmentaci prsou, kdy mi bylo vloženo do pravého prsu 325ml, do levého 300ml. Prsa se mi moc líbí, ale bohužel levá jizva se mi po okrajích trochu rozjíždí - jak mi bylo řečeno, tělo mi vylučovalo vstřebatelné stehy, které mi Dr. odstřihnul, na jizvu dal antibiotickou mast a lepil náplastí se stříbrem (2x) , poté mi sám primář na obě prsa přelepil stripy, aby rozlezliny stáhnul a jinak nechal volně. To bylo v pondělí a jizvy mi přišly pěknější, než dnes. Mám pocit, že i pravá jizva, která byla bez problémů, je nyní u jednoho kraje zarudlejší a myslím, že tam vidím bílou tečku. A levá mi také přijde horší. Z jizev nic nevytéká, tedy myslím. Na další kontrolu jdu sice zítra odpoledne, ale chtěla bych poradit, jak to momentálně ošetřit, aby se stav nezhoršoval, ale lepšil. Četla jsem o spreji Cicatridina, hemagelu, atd. Je to vhodné, nemáte s tím některá zkušenost? Hrozně se bojím infekce a dalších potíží. Jediné, co jsem s tím do teď dělala je stříkání desinfekce Dettol a večer jsem namazala Betadine mastí. Děkuji moc za každou radu.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sara09: Ahoj Dettol určitě NEPOUŽÍVAT ! V letáku jsem četla, že se nesmí užívat na rány snad, ted už nevím jak to bylo. Já měla podobný problém jako ty, ty jizvy jsem měla mnohem horší, přesně jak píšeš, bilo to bílé a nic z toho neteklo, jedná se o ten steh, nemusíš se vůbec bát. Já používala pouze dezinfekci Cutasept (nevím zda to píšu správně) pak nějakou mastičku na bázi silikonu a silikonové náplasti, ale ty mi vadily, že to nedýchalo, takže sem je pak už nepoužívala. Ničeho se neboj jsem ted 2 roky a půl po operaci a jizvy nejsou téměř vidět

arrow
profile_image
Sara09
od 18. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Adel-: Ahoj, děkuji za uklidnění Dettol je ale právě určen na rány, odřeniny, atd. A dr. říkal, že Dettol jako dezinfekci používat můžu, tak teď nevím. Koupila jsem si dnes sprej Cicatridina a Hema gel. Mluvila jsem i s Dr., ale ten mi nebyl schopný říct, jestli jsem udělala dobře, protože s těmito produkty nemá zkušenost. Tak jsem to vydezinfikovala, namazala troškou Hema gelu a ještě přestříkla tím Cica..... sprejem. To mi tedy pordadili v lékárně. Jinak stripy se mi odlepují, tak mi to už ty jizvy moc nestahuje. Fotky mám v profilu, tak se můžeš podívat, nejde to přes ty stripy pořádně vidět, ale že je jizva růžová, to vidět jde. Ty jsi to měla horší? A jak dlouho jsi s tím měla problémy a jak jsi to zaléčila?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sara09: Hele u toho Dettolu fakt nevim, já bych využila lepší dezinfekci. Cutasept je nejlepší. No hele měla jsem je mnohem horší, léčila sem je asi něco přes měsíc. A jak píšu pouze jsem pak používala dezinfekci Cutasept a nějakou silikonovou mastičku. Ty pásky pod nima mi to akorát mokvalo. Jak jseš na tom ted ty? Já bych ti poslala fotky, ale bohužel je mám v počítači, ke kterému se jen tak nedostanu.

arrow
profile_image
Sara09
od 18. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Adel-: Ahoj a děkuji za optání Už jsem na tom o 100% lépe, Cicatridina sprej i hemagel tomu dost pomohly a zatáhly jizvy. Když už to vypadalo pěkně, tak jsem našla na gáze od pravé jizvy trochu krve - na konci jizvy mi teklo malé množství krve s čirou tekutinou, o den později se udělala bílá hlavička, kterou jsem zmáčkla a po chvíli se začal cpát z rány skoro rozložený steh, který jsem vytahala. Samozřejmě, že jsem po tom měla píštěl v jizvě, už jsem si opět představovala ty nejhorší scénáře o infekcích, reoperacích, vytažených implantátech, apod. Naštěstí při kontrole mě dr. uklidnil, že mi pouze tělo vyloučilo steh, že můj postup byl správný, vytáhnul mi ještě jeden uzlík, který byl vedle píštěle. Na doporučení lékaře dávám hemagel na jizvy, na to stříbrnou náplast, ještě přelepím a co dva dny měním. Jizvy jsou teď zacelené, tak doufám, že už to tak zůstane. Může se jizva ještě otevřít? Já to také léčím už tak měsíc. To by jsi byla moc hodná, kdyby jsi poslala fotky (až to tedy bude možné). Včera jsem byla na kontrole, dr. mi jizvy pochválil, že už jsou krásně zacelené a hladké a poprvé, co mám přijít na další kontrolu až za dva týdny, tak pevně doufám, že se nevyskytne zase nějaký problém. Mám jizvy pořád přelepovat, nemasírovat, že prý to splní to přelepování. Vložím kdyžtak nové fotky jizev.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj. Já používám na rozjetou jizvu cca 2 týdny hemagel a krásně se to zatahuje. Bála jsem se že budu mít tu jizvu obludnou, ale zdá se, že by to mohlo být v pohodě. Je to opravdu zázračný přípravek.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sara09: Ahoj, podle fotek máš ty jizvy už dost pěkné a ničeho bych se nebála, Co se týče příběhu, tak takový já jsem neměla, mě jen zlobily ty uzlíky po stranách, tekutina mi žádná netekla. Ted už se opravdu neboj, stále bych aspon na noc dezinfikovala, aby ta jizva byla vysušená a ráno mazala tim gelem Držím palce a určo dej později vědět

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sara09: Přidala sem nové fotky k sobě do profilu, tak se mrkni, ted když ty fotky vidím, tak tam je jasně vidět, kde sem měla problém s tim uzlíkem

arrow
profile_image
Sara09
od 18. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na emm14: Ahojky, také mažu hemagel už dva týdny a myslím, že opravdu pomáhá, respektive před těmi dvěma týdny jsem měla možnost zjistit, že zrovna hemagel pomáhá, protože se mi po něm jizvy začaly zatahovat. Teď už se to hůře posuzuje, protože kromě hemagelu lepím i tu stříbrnou náplast, ale věřím, že to pomáhá. Tak snad už se budou jizvy jen lepšit. Doufám, že ty široké zarudlé místa na konci jizev vyblednou a kéž bych se dočkala toho, že budu mít jizvy pěkné a nepatrné.

arrow
profile_image
Sara09
od 18. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Adel-: Ahoj a děkuji moc, snad už to bude jen v pohodě, už si chci nových prsou konečně užívat a ne se pořád stresovat. Koukala jsem na fotky a máš ty konce také širší, jako já, ale jinak máš jizvy pěkné . Myslím, že ten můj příběh je hodně podobný tomu tvému. Protože mě se jizvy začaly roztahovat právě kvůli uzlíkům, stehům a také jen na krajích, nikde jinde se mi nic nedělalo a nezlobilo to. Jediný rozdíl je, že jeden ten steh prostě potřeboval ven, tělo se ho snažilo vyloučit, proto ta tekutina, atd. Každé sundávání náplasti jsem jak na trní, na jednu stranu se těším na to, jak se jizvy určitě lepší a na druhou stranu se bojím, aby na mě nevykouklo nějaké nepříjemné překvapení. Prsa totiž sprchuji ob den - po sprše jizvy namažu, nalepím stříbrnou náplast a pak nechám stávající i následující den v klidu a až ten další den opět sundavám a jak píšeš, pro jistotu dezinfikuji i přes náplasti.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené