arrow
profile_image
lifelife
od 1. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,

snad mi svými radami a názory pomůžete... Svou vlastní vinou jsem se dopracovala k situaci, že se mi včera rozsypal zub - 6 dole. Měla jsem s ním už delší dobu problémy, ale bohužel jsem v kraji, kde sehnat zubaře je skoro nadlidský výkon a už začínám nabývat dojmu, že je to věc pro milionáře (pokud už máte problém). Každopádě jsem měla od dětství 6ku zaplombovanou z velké části, zhruba před 1/2 rokem mi plomba vypadla, pak nastalo období, že mě zub hodně bolel, malinko se drolil, ale zubaře jsem nesehnala. Bolest přešla a zůstala mi půlka zubu. Teď se mi stalo to, že mi ta zbylá polovina praskla napůl a zub se odchlipuje na 2 části. Usilovně hledám zubaře, ale nic moc. Neberou a pokud ano, za ošetření berou peníze, které bohužel nemám. Chci vás poprosit o radu, zkušenost - zda někdo z vás byl v podobné situaci. Jak Vám podobný problém zubař řešil, na kolik to přišlo? Uvítám tipy především z okolí Moravskoslezského kraje. Biju se za svou blbost do hlavy, ale co už, mám ponaučení pro příště, ale teď bych ráda co nejlépe situaci vyřešila, ale jelikož se v této problematice absolutně nevyznám, budu ráda za každý příspěvek, ať vím, že třeba 3000 za bílou plombu je docela hodně, nebo naopak ne.
Děkuju za pomoc

arrow
profile_image
filip.drok
od 4. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zubaře, který bere nové lidi si zkus najít tady: https://domino.dent.cz/csk/registrujici.nsf/krajob eczp.xsp Zadáš kraj a můžeš projet jednotlivá města. Pokud ani tak nenajdeš, zkus se zeptat přímo u své pojišťovny jestli neporadí.
Pokud jsi měla akutní problém, tak jsi mohla zajít kamkoliv, na první pomoc by tě měli vzít i když nejsi registrovaná. Teoreticky, no...
Jinak pokud ti zbývá prasklá polovina zubu, tak se obávám, že plomba ti to nezachrání a bude potřeba celá korunka. Šestky jsou hodně důležité zuby... Ale nejsem zubař, tak třeba půjde vymyslet něco jiného. Až si někoho najdeš, tak mu prostě na rovinu řekni, že potřebuješ co nejlevnější variantu.

arrow
profile_image
lifelife
od 1. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na filip.drok:

děkuji Ti za příspěvek . Já ani nepočítám s normální plombou, stačila by mi i ta korunka. Na pojišťovně jsem se už ptala, ale řekli, že bohužel nabírají hlavně jen ti cenově top , že jiných moc není. No, každopádně zkusím hledat dál.

arrow
profile_image
filip.drok
od 4. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Konkrétního zubaře ti bohužel neporadím. S korunkou počítej ale několik tisíc... Držím pěsti ať někoho co nejdřív najdeš, je to nepříjemná situace

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na filip.drok: Skutečně korunka může být od nějakých 2,5tis výše. Záleží na zvoleném materiálu, ale pozor na levné a příliš měkké. Cena a i odstín s kvalitou se dá vylepšit tak, že si pacient zajde s otisky do vybrané laboratoře sám, kromě ceny, bývají mnohem lepší výsledky.

Ovšem u takhle poškozeného zubu není případná korunka jediným výdajem, protože nejprve se musí zub důkladně očistit a zpevnit... pokud to ještě lze.

V každém případě takový zub je značným zdrojem budoucích problémů, vznik zánětů apod., takže je předem na místě provést rtg a zjistit celkový stav zubu a jeho okolí a na základě výsledků zhodnotit, zda je oprava zubu vůbec žádoucí.
Abys chápala, já jsem kdysi dostala nádhernou korunku včetně oprav zubu za 7 tis. na něco podobného, i když řekla bych méně poškozeného... a za rok musel jít zub ven a díky zánětu, který se mi tam úspěšně tvořil, došlo i k dalšímu poškození jiných a dásně. Takže rozhodně, pokud je to možné, zub zachránit, ale zároveň zvážit, zda je to opravdu vhodné.

Nicméně v každém případě, je třeba to opravdu urychleně řešit.

arrow
profile_image
lifelife
od 1. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Veselka10:

Děkuju moc

arrow
profile_image
hk5536
od 21. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

V jakém okrese hledáš zubaře? Mám mladého zubaře v Karviné, začátkem roku bral nové pacienty. Má smlouvy s pojišťovnou, bílá plomba vyjde zhruba na 500 Kč, amalgánové plomby, umrtvovací injekce apod. jsou na pojišťovnu. Ale nevím, jestli ještě i teď přibírá, taky nevím, jak máš Karvinou daleko. Každopádně kdybys chtěla, můžu poslat kontakt. Co se týče zubu - pokud je mrtvý, tak bude nejprve potřeba udělat endodoncii, pokud už se teda nedělala. Dále záleží kolik z toho zubu zbylo, může být potřeba kořenová nástavba, za tu jsem platila 1200 Kč. A pak korunka - celokovová je na pojišťovnu, bílá korunka kolem 4000 Kč. Taky mám problematickou šestku dole - začalo to drolením, časem zánět okostnice, bohužel jsem v té době měla neschopnou zubařku, zub už byl mrtvý, endodoncii provedla blbě, dlouhou dobu jsem tam měla zánět. Teď tam mám celokovovou korunku, jelikož se neví, jak dlouho ten zub vydrží.

arrow
profile_image
Morellka
od 26. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

méně než
10 příspěvků

Bude hodně záležet jak moc ti zub praskl. Pokud jej ještě půjde zachránit, korunka se pohybuje dle velikosti kolem 4000,- (ale předpokládám na Moravě možná nižší ceny).
Bohužel mě se zub zlomil tak nešťastně, že dostavět nešel a musel ven a teď řeším implantát za 25000 Kč

arrow
profile_image
pipik150
od 7. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Vypadla mi blomba z ředniho zubu,tak mám diru -mezeru v předu, potřebuji pomoct ,nemám zubaře a takhle se styíim chodit a bojím se, že se mi zloíi íic a nebo uplné ,tak bych chtěla co nejdříve zub opravit a nevím zda mohu na pohotovost?prosím poradte mi vím mužu si za to sama ,že jsem na to kašlala,ale stydím se,mluvit a jsem stoho nadně prosím

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené