arrow
profile_image
werunka14
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky chci se zeptat, jeslti tady je někdo kdo by mi poradil.
Jsem začátečník, doteď jsem fotila s naprosto obyčejným digitálem, ale do focení jsem se zamilovala a chci si koupit něco alespoň o stupeň vymakanějšího. Nejraději fotím portréty a lidi a zamilovala jsem se do fotografíí, nejlépe černobílých, kde je v popředí člověk a pozadí je naprosto rozmazané. Nebo do klasických studiovek. Slyšela jsem, že rozmazanost je dána hloubkou ostrosti a že kompaktní fotoaparáty nedokážou takové pozadí vykouzlit. Prý je tohle disciplína vyloženě zrcadlovek. Jenže jelikož jsem studentka, naprosto bez nijakého příjmu, asi těžko si budu kupovat zrcadlovku za 20 ticís (minimálně).

Takže jsem hledala a našla jsem zajímavý kompaktní fotoaparát, který je někde nazýván i polozrcadlovkou, je to Fujifilm finepix S2950. Je za příznivou cenu do čtyř tisíc a zdá se, že fotky dělá hezké.

Proto se i tímto chci zeptat, jeslti někdo nemá zkušenost s tímto foťákem, popřípadě staršími verzemi, které jsou prý velice podobné. Nejvíc by mě ale zajímalo, jak bych mohla vytvořit ty fotky s pozadím, poradí mi někdo? Děkuji

arrow
profile_image
HannnahS
od 23. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To rozmazané pozadí je dané hloubkou ostrosti, jak píšeš. Ta se mění pomocí clony (clonového čísla), takže potřebuješ foťák, u kterého si můžeš manuálně nastavit tu clonu. To opravdu kompakty neumí. Ale EVF foťáky, ultrazoomy, ty už to umí. Je to tak na půl cesty mezi kompaktem a zrcadlovkou. EVF mají možnosti manuálního nastavení - a to docela široké. Ale oproti zrcadlu přeci jen omezené. Takže s takovýmto všestranným kompaktem se dá vyfotit to rozmazané pozadí a vepředu ostrý objekt. Ale nikdy to nebude tak extrémně rozmazané jako u zrcadla..
Jinak podívej se na tyhle stránky, je tu dobré i porovnání foťáků, takže tam si můžeš vybrat: http://www.fotoradce.cz/ Já osobně bych doporučila, pokud už chceš takový všestranný kompakt, tak podle mého jsou nejlepší foťáky tohohle typu od Panasonicu. Osobně mám Panasonic FZ-28 a jsem maximálně spokojená. Cenově se vejdeš do 10 tis. určitě pokud to teda nebude nějaká novinka
Ještě dodám, že ten Finepix je všestranný kompakt, takže to rozmazaný pozadí bude v nějaké míře uměnit taky samozřejmě pokud už ale chceš investovat do EVFky, tak se podívej i na jiné vlastnosti. Načti si hodně článků o technických vlastnostech foťáků, ať nekupuješ "zajíce v pytli" Přeci jen to není levná záležitost, tak ať už to aspoň stojí za to.

arrow
profile_image
werunka14
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

děkuju moc za radu, dám na Tebe

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené