Docela by mne zajímalo proč právě u nás v Čr máme tolik rozvodů.Občas mi to přijde jako ,že je to snad "v módě".Nechci se dotknout těch kteří si prošli nebo prochází opravdu bolestivým rozvodem.Sama jsem z rozvedené rodiny kde otec podváděl mámu a o děti se moc nestaral.Jen mě zarazilo ,že mám docela hodně známých jejiž důvod k rozvodu byl jen- prostě jsme se přestali rozumět,nebo..mám chuť zkusit něco nového...Co to ale potom má znamenat? Copak jsou tak líní a pohodlní ,že radši "přesedlají" na jiného koně nebo prostě bez boje utečou jak zbabělci.Přijde mi to všechno strašně pohodlné a pak už se tedy ani moc nedivím.Docela hodně jsem toho procestovala (zkušenosti) a vím,že to jde i jinak než utíkat. Je mi dvacet a když to tak kolem sebe vidím tak už se ani vdávat nechci. Doufám,že mě za téma i názory neodsoudíte a přispějete svými zkuešnostmi či názory.

arrow
profile_image
supernova
od 9. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sama jsem rozvedená a máš pravdu. Rozvody jsou v dnešní době opravdu časté. Obecně si myslím, že je to hodně tím, že je taková uspěchaná doba, lidé na sebe nemají moc času, tráví příliš mnoho čau v práci a na blízké nezbývá tolik času. Ekonomická situace v ČR také není nejlepší a to se potom na běžných starostech každodenního života také může podepsat. Někdo to zvládá, jiný ne...Já se nyní často zamýšlím nad důvody rozchodů např. manžel si našel jinou a odešel, manžel nadělal velké dluhy, manžel se nezajímá o děti, leží u TV a nic ho nezajímá.. Co se to s těmi muži děje nebo si my ženy necháme příliš líbit?

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji supernova: Co se to s těmi muži děje nebo si my ženy necháme příliš líbit?

sice jsem taky osoba, která považuje muže za balíky, ale na druhou stranu...

s rozvody se setkávám víceméně každý den, protože je to moje práce. a ano, ženy vzdychají, že muž toto a muž tamto, a že je pako líné, a rozvod sem. ale proč si tedy takového blba, lenocha, nebo hlupáka braly, to už neřekne žádná...že je hlupák, muselo být vidět už před svatbou, já si toho většinou všimnu na první schůzce. potom jejich problém, na rozdíl od středověku jim toho chlapa nikdo nevnutil.

a ekonomická situace evropy je nejlepší za celou historii světa, za tím si stojím.

akorát my máme čím dál větší nároky, chceme létat na dovolenou, chcemem každý týden nové oblečení. moje babi strávila, stejně jako naprostá většina jejích vrstevnic, život doma za humny, měla dvoje šaty......kdo z vás, kdo z těch, co se rozvádějí, se tak má? kdo má dvoje šaty a celý den maká na poli? mizivé procento, nesvalujme viny na vzdušné zámky.

Myslím ,že chlapi jsou daleko pohodlnejší než my ženy....Nechtějí prostě věci řešit,babrat se v nich.Pro ně je daleko pohodlnější "vzít roha". A proč by taky nemohli? Výživné jim soud určí tak směšné vůči jejich platu ,že z toho nadale pohodlně vyžijí a ještě si mohou vydržovat milenky. Jo kdyby jsme měli jinou ekonomickou situaci a zavedlo se u nás o hodně vyšší zvýšení to by chlapečci hned zkortli. - O prachy nouzi nemají,děti má většinou žena tak s hned můžou jít prohánět cipíska a svádět to na to ,že si už nerozumějí nebo že se ve vztahu dusí...samozřejmě chápu rozvody kde chlap bije manželku neo další zrůdnosti ,ale většinou to je kvůli jiné sukni nebo vlastní pohodlnosti.Tím ale neobviňuju všechny chlapi..taky asi my ženské bychom se měly zamyslet a přestat po letech ve vztahu či manželství chodit ve vytahaných teplácích s tím ,že ono je to jedno stejně mně ten mj pupkatej Fanda má rád.A pak jenom čučíme když si pukatej Fanda najde najde "vytuněnou" 25. Ale vím ,že se to lehce říká no..hůř dělá Choďme doma v mini..to asi ne.

Cituji imoen: že je hlupák, muselo být vidět už před svatbou

arrow
profile_image
bono2
od 27. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na supernova:

Kdyby to bylo jen ekonomickou situací, tak jsme země s jednou z nejmenších rozvodovostí na Zemi. Podle mě jde o rozpad tradičního myšlení, širších rodin, změny v předsudcích proti rozvodům, milenkám. Navíc po roce 89 přišly "neomezené" možnosti s velkou zodpovědností a tlakem. Muži se věnují kariéře, ženy touží po bohatším partnerovi.
Zde výkvět z mého okolí (to není odsuzování):
1) muž se rozvedl po roce vztahu (nízký věk, ideály, podnikání, zklamání, neznalost partnerky, nevyjasněná sexuální orientace)
2) žena vyměnila chlapa s průměrným příjmem za chlapa s nadprůměrným příjmem
3) žena si po 40 chtěla začít užívat
4) žena se rozvedla (manžel despota)
5) chlap si našel milenku
.....takže z 40% v tom hraje sex a pak peníze aj.

Z toho i vyplývá menší návod na šťastné manželství

Cituji imoen: ale proč si tedy takového blba, lenocha, nebo hlupáka braly, to už neřekne žádná...že je hlupák, muselo být vidět už před svatbou, já si toho většinou všimnu na první schůzce.

není taky důvod, že svatby jsou v dnešní době moderní? Vdává se jedna kamarádka a hned se vdávají všechny... mě přijde, co kolem sebe vidím, že kolikrát se znají sotva rok a už se hrnou do vdavek. Pak kolikrát už mají pocit, že je ruka v rukávu a nemusí tolik o ten vztah pečovat.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

dodala bych, že toho, že je muž (nebo i žena) kteří se chtějí rozvést, si všimnu na první pracovní schůzce. v příspěvku výš to vypadá, jakože na prvním rande

arrow
profile_image
Doodie_M mojeid
od 31. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

příčinou častých rozvodů po pár letech manželství jsou podle mě neuvážené svatby a dnešní lidská povrchnost... prostě nějak nechápu, proč chlap vůbec tu dotyčnou žádal o ruku, když se během tří let odmiluje a chce se rozvést, to ji snad ani nemohl doopravdy milovat nikdy ne? a proč holky řeknou "ano" a pak se zachovají stejně... nevim, dneska je normální do třiceti bydlet u rodičů, osamostatňovat se hodně pozvolna, mít co nejmíň závazků, protože z nich jde hrůza.. nevím, vidím to prostě na lidskou sobeckost, povrchnost a zhýčkanost, nikdo nemá moc čas ani náladu něco řešit a na vztahu pracovat, tak prostě sbalí kufry a jde za štěstím jinam, protože je to pro hromadu lidí jednodušší...

arrow
profile_image
Pepis
od 24. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Kurnik, to je téma pro mě Zrovna s přítelem uvažujeme o svatbě

Cituji Pepis: Kurnik, to je téma pro mě Zrovna s přítelem uvažujeme o svatbě

Ježiš promiň..doufám,že jsem tě nevyděsila

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Leni86:
spíš myslím, že to je jednak tím, že tu vůbec ta možnost je. dřív to bylo něco strašného, a každý si to dvakrát rozmyslel.
a taky tím, že lidi se neumějí překonávat, dělat kompromisy, trochu něco přetrpět...

ano, žít s nějakým tyranem je jedna věc (na druhou stranu, většina z nich je divná od začátku, a jsem tam, jak jsem psala výše) a potom pryč od něj. ale mám-li děti, a rozvedu se proto, že mě manžel(ka nudí, nemáme si co říct....nevím no...přijde mi, že se lidi někdy málo snaží. sama vdaná nejsem, a jak koukám na muže, ani nechci být, nějak mě nepřitahuje skoro žádný, možná do toho nemám co kecat.

přijde mi, že dneska se lidi berou, protože mají bezva sex, a až je to za pět let omrzí, je po manželství. nic jiného je spolu nedrží. resp. bez sexu si nedokážou společný život představit.

vidím, jaké děsné následky to má na děti. (v rodině dva rozvody)

Cituji imoen: nevím no...přijde mi, že se lidi někdy málo snaží. sama vdaná nejsem

Opět musím souhlasit.

arrow
profile_image
lentilkah
od 19. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Doodie_M: příčinou častých rozvodů po pár letech manželství jsou podle mě neuvážené svatby

Přesně to mě také napadlo- oba ještě růžové brýle a hned se ženou do svatby. Neříkám že to nemůže vydržet, ale...

Dále mě napadají manželství, kdy se pár po nějakém čase odcizí, ale jsou spolu kvůli dětem a až děti dorostou, jdou od sebe.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji lentilkah: kdy se pár po nějakém čase odcizí

otázkou ale právě je, proč se odcizují. proč spolu dřív více nebo méně spokojeně seděli u kamen, a dnes jsou odcizení a rozvedení.

Cituji lentilkah: oba ještě růžové brýle a hned se ženou do svatby.

to bych viděla přesně obráceně. dnes spolu naopak mladí pět let žijí a pak se tedy možná vezmou. dřív spolu nežili, málem se neviděli, po dvou letech maximálně se vzali a byli spolu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené