Ahojte holky, nejsem si jistá, ale právě doma prožíváme s miminkem růstový spurt. Je to teda na prášky, ale chci to vydržet a nechci dokrmovat. Za poslední dva týdny vůbec nepřibral na váze, naopak myslím si že do délky porostl, ale ta váha mě děsí. Všude se píše, že je důležité přikládat k prsu každou 1,5 hodinu a dvakrát alespoň v noci. Miminko mi bohužel vydrží pít z obou prsou dohromady max. 5 minut, nevím tedy, jestli to na rozjetí laktace stačí. Mohly by jste mi napsat vlastní zkušenosti, popřípadě co Vám pomohlo a jak dlouho Vám růstový spurt trval apod....?

arrow
profile_image
moony
od 16. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Trvá to obvykle jen pár dní, ale opakuje se. Laktaci po 3m bys už rozjetou mít určitě měla. Ve 3 měsících mě přijde spíš dost časté přikládání. Obvykle se krmí po 3h přes den. Tohle časté krmení by i mohlo způsobovat, že se vlastně jen napije předního a nedostane se k tomu sytějšímu mlíčku.Navíc když ti pije dohr. 5min z každého... To 14ti denní nepřibýrání bych už řešila převažováním po každém jídle, jestli a kolik opravdu vypije. To tě měli naučit v porodnici. No i když mně to vlastně po prvním porodu v porodnici zkazili. Podruhé už je člověk taky chytřejší. Snaž se taky dost pít a starat se i o sebe.

arrow
profile_image
moony
od 16. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ty váhy občas půjčuje pediatr.

arrow
profile_image
Aileenka
od 19. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

U mých dětí se vždy spurt projevoval tak, že se chtěli o dost častěji kojit než obvykle a samozřejmě ve třech měsících už ta prsa byla zvyklá udělat jen tu svoji dávku a než se ta produkce mlíka zvýšila, tak to chvíli trvalo a děti byly víc plačtivé. Trvalo to pár dní.
U tebe mi to jako spurt nepřijde.
Já bych kojila jen z jednoho prsu, přikládala bych po dvou hodinách a aspoň 2x v noci a snažila se co nejvíc spát a být odpočinutá. Určitě je možné se domluvit s dětskou doktorkou na převážení,taky jsem to tak párkrát udělala.

V porodnici mi řekli ********** taky přikládat jen k jednomu prsu ale za chvíli se pustí a už ho nechce, když mu nabídnu druhé tak s chutí pije...Tak nevím jak to udělat, aby pil jen z jednoho..Dneska jsem už dokonce dala po kojení napít z láhve Calmy Medela (aby se mi miminko neodstavilo), ale vypilo pouze 10-20 ml....tak nevím jestli nemá chuť...nebo čí by to mohlo být.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na prettylox:
Vůbec netuším co je růstový spurt,ale když má dítě hlad,tak mu dej najíst nebo navštiv pediatra ať ti vysvětlí co s dítětem dělat.
Eventuelně navštiv nějaký mateřský server,kde ti matky jistě poradí tady asi těžko.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji moony: napije předního a nedostane se k tomu sytějšímu

přesně tak. Mělo by se po 3 hodinách a jen z jednoho prsu a tak 20minut, pokud je to častěji, tak je to tak, že se napije jen "vody" a k hustšímu se nedostane

A kojení je nejdůležitější v noci, takže dodržovat co 3 hodiny i přes noc, protože to se pak tvoří mlíka nejvíc. V noci kojíš jak často?

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Jo a jíst hodně polévky a pití melty je taky dobrý. Být v teple, hlavně prsa, protože mlíko se tak líp produkuje. Hodně pít hlavně. Ideální na rozjetí laktace je dát si před kojením horkou sprchu, nebo aspoň něco teplého na prsa

Reaguji na Moňas: Dvacet minut mi nikdy nepil a přibíral..krmila jsem co dvě hodiny. Ano v noci budím...tzn. večer pije v 19,30, poté budím 23,00, 1:30, a 4,30 se už budí sám. No a v noci krásně pije ale taky max. 7 minut...tak nevím jestli mu to stačí...jak mu nabídnu prs znova tak už nechce... Napadlo mě jestli to třeba není jen nějaké období že nepřibral..děti někdy přibírají skokově...máte někdo zkušenosti?

Reaguji na prettylox: Pokud máš pocit, že je mléka málo tak opravdu přikládej přes den co 1,5 hodiny. V noci buď i 3x. Rozjede se Ti více laktace a malý bude mít za pár dní kvalitnější mlíčko a přestane se odtrhovat od prsu, poté můžeš přejít na kojení přes den co 2-3 hodiny a v noci budit nemusíš. Je to sice boj, ale je třeba ho vyhrát. Hlavně nedokrmuj, pro dítě je lepší MM. Sama jsem tomu nevěřila a ono to zabralo. Je třeba mít pevné nervy, ale stojí to za to. Jsem ráda, že jsem to sama nevzdala. A jak tady někdo psal pij dostatečně tekutin (laktační čaj, melta, caro...čistá voda bez bublinek), jez více než obvykle a hlavně odpočívej...Držím pěsti

arrow
profile_image
Aileenka
od 19. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak podle toho co píšeš tam žádnou zásadní chybu nevidím, zkus si ještě pročíst tyto stránky, paní je fakt super a dobře poradí.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

já nevím, ale mě to buzení v noci přijde uhozený. Dostal napít, když se vzbudil a měl hlad a dostal z obou.Určitě bych nebudila

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Lucrezia: Taky bych nebudila a rozhodně bych nepřikládala k prsu dřív, než po 2,5 hodinách, to je pak jasný, že si nedá tolik

Reaguji na Lucrezia: Souhlasím, nebuď....naučí se ti a pak se bude budit pořád, pokud bude mít hlad sám se vzbudí.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dodržovala bych ten termín po 3 hodinách. Snad se tak bude budit i v noci a když ne a nebude přibírat, tak budit i v noci po 3 hodinách. Jinak se ti laktace nerozjede. I když je fakt, že už je miminko docela velké, ale stačí dle potřeby, pokud se nevzbudí samo, budit pár dní a miminko si zvykne

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené