Ahoj holky, jsem ještě studentka a chtěla bych se zeptat, jak je to s růžovým prohlášením? Vím, že bych ho měla mít vždy podepsané jen u jednoho zaměstnavatele, ale teď se mi nabídly dvě práce a v obou mi to nabízí, tak co by se stalo, kdybych to podepsala v obou, abych dostala nezdaněné penízky ve výplatě? Přijde na to někdo a bude to řešit, nebo se vám stalo, že jste to tak udělaly a nic se nedělo?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Podepiš ho tam, kde budeš mít víc peněz - nestrhnou ti tak daně a dostaneš víc... kdybys ho podepsala u tý práce, kde by sis vydělala víc, zbytečně přijdeš o peníze

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mrkni sem: jsou tu zajímavý dotazy a odpovědi: http://www.axial.cz/on-line-poradna

Reaguji na Unison.S:
Právě oba zaměstnavatelé nabízejí stejnou sazbu za hod. tak u jednoho to teda podepíšu, ale říkala jsem co by se mohlo stát, kdybych to podepsala u obou...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na 5Peta:
to netušim, co by se stalo, ale v tom odkaze, jak jsem Ti posílala, tam mám dojem nějakej takovej dotaz je ) Co se stane, když dvakrát

arrow
profile_image
Miruskha2
od 25. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na 5Peta: Ahoj já mám taky dvě brigády a myslím že bych mohla dostat nějakou pokutu a jestli máš víc jak jedno zaměstnání tak by ti peníze měli z jednoho určitě strhávat. A ty máš na výběr jestli to podepíšeš? já jsem musela.

arrow
profile_image
Scoooby
od 6. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Podepiš to kde chceš Na tohle se nepřijde, pouze v případě, že by tě někdo udal. Jinak se žádné kontroly nedělají. Mám to z více zdrojů a dokonce i když se mě v práci na to ptají, zda ho podepíšu a já na to, že ho mám už někde podepsané, tak řeknou ať to neřeším.
(Nerada bych tu ale k něčemu sváděla, zvaž si to sama)

Cituji Miruskha2: A ty máš na výběr jestli to podepíšeš?

Myslím, že na výběr máš vždy. Přece tě do toho nikdo nemůže nutit. Já prostě budu nastřídačku pracovat pro 2 zaměstnavatele, oba nabízejí stejné peníze na hodinu a tak jsem chtěla vědět, co by ses talo, kdybych to podepsala u obou zaráz. Ale vždy to je práce jen na dohodu, protože víc mi stejně dát nemůžou, jako třeba na plný úvazek. Ale zase by jsi byla hloupá, kdyby sis to jako studentka nechávala strhnout a pak si o to složitě žádala při daň.přiznání jednou za rok....

arrow
profile_image
Miruskha2
od 25. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na 5Peta: no já jsem to nakonec vyřešila jinak takže jsem v pohodě ale myslím že kdybych ten růžový papír nepodepsala tak prostě letím.Proč by ´ti to potom dávali když by to nikdo nepodepsal

Reaguji na Miruskha2:
No ale ono to prohlášení znamená výhodu hlavně pro tebe, takže ty bys jim ho chtít podepsat právě že měla. Pro ně to možná jako pro firmu a agenturu znamená nějaké malé plus v tom, že "zaměstnávají" studenta a asi mají taky nějakou úlevu na daních a proto se tě do toho snažili donutit. Ale k tomu by jim podle mýho názoru mělo stačit potvrzení o studiu.
Pokud tě teda nechtěli ošulit v tom smyslu, že tobě by vyplatili smluvenou částku a DPH, které jim na tebe stát vrátí by si nechávali, ale to by při brigádničení neměla být žádná závratná částka, tak nevím, jestli by se jim to vyplatilo, kor když nejsi blbá a věděla bys, že tě šulí...

arrow
profile_image
Miruskha2
od 25. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na 5Peta: no jo jenomže brigádu musíš mít jenom jednu druhou už platíš daně

arrow
profile_image
foginka
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Scoooby: No nevím pokud si podáš daňové přiznání, nebo ti udělají roční zúčtování, tak uvidí na úřadě, že to máš dvakrát. Nevím jestli za to nějaká pokuta stojí.

Cituji Scoooby: i když se mě v práci na to ptají, zda ho podepíšu a já na to, že ho mám už někde podepsané, tak řeknou ať to neřeším.

Přesně to jsem od někoho potřebovala vědět, jestli už se to někomu stalo. Protože já samozřejmě taky přiznám, že už ho někde podepsaný mám, ale oni mi sami říkají, klidně ho podepiš i u nás... tak proto jsem radši vznesla dotaz, než to podepíšu

Cituji Miruskha2: no jo jenomže brigádu musíš mít jenom jednu druhou už platíš daně

Tohhle taky samozřejmě teoreticky vím, ale mě spíš šlo o to, že když sám ten zaměstnavatel říká, že "mu" to nevadí, tak jsem chtěla vědět, jestli se mi pak nemůže stát, že na mě někdo dolítne...Nic proti, ale pracující student je podle mě lepší než nepracující nepřizpůsobivý spoluobčan, tak zas ale na druhou stranu nevím, proč by mi měli strhávat daně, když stejně si v celkové sumě nevydělám nic extra, rozhodně nepřekročím žádný stanovený limit, který je myslím kolem 24tis.za rok.
Jen jde o to, že teď na jaře je víc práce, tak proč klidně nevzít 2 a v zimě být radši doma v teple, když se žádná práce nenajde....?

Cituji Unison.S: Mrkni sem: jsou tu zajímavý dotazy a odpovědi:

Děkuju za odkaz, jsou tam i užitečný formuláře, tak to večer prostuduju víc

arrow
profile_image
foginka
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Miruskha2: Ano o tom to je, proto je růžový papir a sleva na dani pouze jednou. Jinak daně platíš to je logické, ale pochybuju, že by někoho vyhodili kvůli tomu že jim to nepodepíše, firmě je to jedno - pro ně si náklad stejný když podepíšeš či nikoli. Tam jde o výhody pro tebe.

arrow
profile_image
foginka
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na 5Peta na druhou stranu nevím, proč by mi měli strhávat daně, když stejně si v celkové sumě nevydělám nic extra, rozhodně nepřekročím žádný stanovený limit, který je myslím kolem 24tis.za rok. :

No dobře, ale i tak nechápu, proč by ti to třeba stát nemohl vrátit při ročním zúčtování? Když si vypočteš daň za rok, tak ti to roční sleva bez problémů pokryje a vrátí ti přeplatky na dani.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené