arrow
profile_image
Elizabeth Bennet
od 28. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Prosím potřebuji radu ohledně růžového prohlášení poplatníka daně. Jsem studentka a růžové prohlášení mám podepsané od ledna 2016 na celý rok 2016 u jedné firmy, kam chodím na brigádu. Teď mi byla nabídnuta nová brigáda za lepší peníze a chtěla bych tedy od května začít pracovat tam s tím, že v předchozí práci chci skončit. Můj dotaz tedy je, pokud v předchozí brigádě nebudu pokračovat a od 1. května podepíšu růžové prohlášení v nové práci, je to problém, nebo mohu uplatnit slevu na dani u více firem pokud nejde o jeden stejný měsíc? každý tvrdí něco jiného pochybuji, že mi v současné práci opraví datum ve smlouvě, šéfka je naštvaná, že odcházím a je s ní těžká domluva. Děkuji za odpověď.

arrow
profile_image
Janča21
od 12. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám pocit že můžeš mít podepsané ty prohlášení klidně 2, ale uplatnit v daném měsíci můžeš jen jedno. Ale ruku do ohně bych za to nedala

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Janča21: Tak proč to sem píšeš, když vlastně nevíš.

Slevu můžeš uplatnit v daném měsíci pouze u jednoho zaměstnavatele, pokud máš u něj podepsané prohlášení.

Pokud ti budou brigády na sebe navazovat leden - duben první zaměstnavatel, od května druhý, tak nic neřešíš. U nového zaměstnavatele můžeš bez obav podepsat nové prohlášení.

Pěkně popsané je to např. zde.

Cituji Elizabeth Bennet: pochybuji, že mi v současné práci opraví datum ve smlouvě,

Proč bys potřebovala měnit datum ve smlouvě? Vždyť budeš mít v ruce výpověď nebo dohodu o ukončení. Navíc se slevami na dani to nemá nic společného.

arrow
profile_image
haninkas
od 10. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dvě růžová prohlášení mít podepsaná nemůžeš. Ale pokud v jedné firmě skončíš, tak v druhé prohlášení můžeš bez obav podepsat a uplatnit u něj všechny slevy. Musíš si dát jen pozor na to, abys slevy nečerpala v jednom měsíci u dvou zaměstnavatelů.

arrow
profile_image
Janča21
od 12. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Phaeton: Neříkám že nevím, takto mi to bylo řečeno v jedné agentuře a jelikož vím jaký tam dělají zmatky, tak jsem to pro jistotu napsala takto

arrow
profile_image
Andyyx
od 23. 9. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Řešila jsem poměrně nedávno úplně to samé. A mám potvrzené od mzdové účetní, že opravdu nesmí být dvě prohlášení PODEPSANÁ, nestačí, že u jednoho zaměstnavatele už nebudeš pobírat mzdu. Tvá zaměstnavatelka z první práce je povinna ti umožnit v prohlášení provést změnu - je tam na to přímo kolonka pro změny a do té napíšeš druh změny a datum od 1.5. a vše bude tak, jak má.

V jedné firmě to ukonči a ve druhé podepiš nové. Nesmí se ti to překrývat, jinak si pak budeš dělat daňové přiznání sama

Pokud to budeš mít OK, v poslední práci ti udělají vyúčtování. Jako studentce ti budou určitě hodně peněz vracet .

Kdybys to náhodou měla podepsané u obou, nebo pobírala v jenom měsící peníze od obou, pak si budeš muset udělat přiznání sama.

arrow
profile_image
Klára28
od 24. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V průběhu studia jsem měla v průběhu roku několik různých brigád, většinu z nich souběžně a uvedu ti můj příklad: První smlouvu jsem měla na celý rok v obchodě, kde jsem brala poměrně dost, tak jsem tam měla podepsaný růžový papír pro studenta. Druhou smlouvu jsem měla na celý rok ve fitku, tam byla měsíční mzda nízká, takže jsem papír nepodepisovala (nemohla jsem, měla jsem ji v tom obchodě), takže mi strhávali daň. O prázninách jsem si našla ještě výhodnější brigádu, tak jsem je v obchodě poprosila aby mi to na ty dva měsíce to růžový prohlášení přerušili a já ho na ty dva měsíce podepsala tady (přímo jsem to do prohlášení napsala na ty dva měsíce). Jelikož jsem toho takhle vždycky měla hodně, tak jsem si přiznání k dani dělala sama, poprvý to byl boj, ale teď už vím, které kolonky vyplnit. A rozhodně se to vyplatí, ať už vyplnit sama nebo říct v poslední práci aby to udělali oni, ale stejně jim musíš dodat podklady z ostatních příjmů.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené