arrow
profile_image
pettite94
od 26. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

zdravím
koncem února mám letět s přítelem do zahraničí, je to docela dlouhá cesta (cca 12hodin v letadle) a já mám z letadel panickou hrůzu, myslíte, že je možné, aby mi cestovka dala na cestu padák? vím, že to asi zní trochu směšně, ale mám prostě hrozný strach .. nemáte s tím někdo zkušenost?

arrow
profile_image
valux
od 9. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Myslím, že ti ho nedají. Jestli potřebuješ "placebo", tak si vem na sebe baťoh s peřinou. Padák by ti byl stejně k ničemu. Buď neotevřeš dveře nebo je otevřeš a udusíš se (zaleží na výšce).

Padák by ti stejně nepomohl, udusila by ses nebo umrzla... Jestli máš hodně velký strach tak zajdi k doktorce ať ti dá nějake léky na uklidnění, nebo něco takového .

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji valux: Buď neotevřeš dveře nebo je otevřeš a udusíš se (zaleží na výšce).

Souhlasím, navíc když bude letadlo klesat, stejně tě ke dveřím nikdo nepustí. Taky si nemyslím, že manipulace s padákem je tak jednoduchá. Jestli chceš něco udělat pro to, abys zvýšila své šance na případné přežití, sleduj intruktážní video na palubě, jak se chovat, když dojde ke komplikacím a ověř si, že máš pod sedadlem plovací vestu. Pokud máš možnost, vyber si "bezpečnější sedadla" (nepamatuji si detaily, ale jsou to ty u nouzových východů a tuším vzadu v letadle, google ti napoví). Statisticky je také létání daleko bezpečnější než jízda autem.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Padák Ti nikdo nedá - leda,že by sis ho koupila sama . Jen pamatuj,že váha příručního zavazadla je mezi 5-8kg v závislosti na dopravci, tak abys to všechno nevyčerpala jen tím padákem . Navíc jak tady holky psaly - v cca 9km nad zemí by Ti padák k ničemu nebyl. V takové výše je poměrně řídký vzduch a teplota asi -56C .

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lotta: nikdo nepustí

Navíc by exit door sama ani neotevřela vzhledem k podtlaku v kabině, ono to zase tak jednoduché není. Já bych si místo padáku zabalila nějaké uklidňující léky a snažila bych se tu cestu prospat.

arrow
profile_image
pettite94
od 26. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Verushkk: asi budu muset, nechci se celou cestu klepat strachem, jenom co se o tom řekne, tak je mi špatně od žaludku

arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vem si lék na uklidnění a je to, padák ti nikdo nedá a pokud se něco stane,tak tě stejně nezachráníjak tu padlo,ale ber to tak,letadlo je bezpečnejší než autobus

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

22

Je větší pravděpodobnost, že Tě sejme auto na chodníku, než že zemřeš při pádu letedla, a také nepřestaneš chodit po chodníku, že? Padák by Ti byl vůbec k ničemu. Stejně ten padák nemůžeš mít na zádech a i kdyby se něco stalo, nebudeš mít prostor k manipulaci s ním a už vůbec se nedostaneš ke dveřím. Navíc, nejvíce rizikovým faktorem je vzlítnutí a přistání, tam Ti padák stejně nepomůže. A vůbec, letecká doprava je snad nejbezpečnější způsob dopravy vůbec. Strach je zcela zbytečný. Nech si předepsat léky na uklidnění tak, jak Ti radí holky.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Počkej a ten padák chceš kvůli pocitu bezpečí nebo si myslíš, že bys ho mohla doopravdy použít ?
Vezmi si uklidňující lék a zkus tu cestu prospat.
12-ti hodinový let je ve skutečnosti mnohem bezpečnější než cesta autem do vedlejšího města

v letadle do sebe kopni par panaku a pak ti bude jedno ze letis :-D

arrow
profile_image
HanLiu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

1. existují kurzy na zbavení strachu z létání.
2. ovládání padáku by ses musela naučit na kurzu, tak jednoduché to zas není
3. většina nehod se stane při přistání nebo startu, takže by ti stejně k ničemu nebyl
4. vše uvedeno výše

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chce to panák a ne padák .... Chápu tvé nepříjemné pocity z létání, ale padák je k ničemu. Ať tě přítel nějak uklidní, neseď při okně, zkus se nějak rozptýlit už na letišti, kup si něco hezkého v duty free zóně, ....
Já taky poprvé letěla až minulý rok a moc nadšená jsem z toho nebyla, do té doby jsem se letadlu úspěšně vyhýbala. Ale mnohem horší byla ta doba předtím, když už jsem do toho letadla lezla, tak na mne přišel takový nějaký pocit rezignace a pak už to bylo jen lepší.
Neboj, zvládneš to i bez padáku

k čemu Ti ten padák bude? venku bys stejně umrzla, a pokud by se něco stalo tak určitě nebude nikdo ve výšce otevírat dveře a nabízet cestujícím skok dolů
mně to přije strašně vtipné (promiň), pokud letadlo spadne tak stejně už nic řešit nebudeš. Pokud budeš mít autonehodu, můžeš být ochrnutá, se spáleným obličejem, s poškozeným zrakem... toho se nebojíš? tam je to riziko daleko větší než to, že při cestě na dovču s Tebou spadne letadlo

Cituji dadabus: Chce to panák a ne padák

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené