Strašně mě zajímá obor grafiky, grafického designu ... a tak by mě zajímalo, jaké šance na uplatnění v tomto odvětví má člověk, který absolutně neumí kreslit. Respektive umí - asi tak jako každý žák v páté třídě základní školy. Na vysokou školu tohoto zaměření nemám šanci se dostat, právě protože neumím kreslit - tudíž polemizuji jen s určitými kurzy o počítačové grafice, které by mi dodali alespoň nějaká osvědčení, čímž bych se mohla popřípadě prokazovat, že o pc grafice, grafických programech něco vím a umím.
Bavilo by mě, ať už jet sama na sebe nebo spolupracovat s někým a vytvářet například plakáty, brožurky, obaly na knihu, grafiku v časopise atd.
Jen si nejsem jistá, jestli se to bez mého "ne-umu" kreslení obejde.

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Co to je zajímá...?
Jestli máš představivost a hafo nápadů, tak proč ne ? Ale důvod proč na toto chceš jít asi nějaký je, ne ? Už jsi dělala někdy nějaké grafické návrhy a nebo je to jen představa ?
Nebo tě baví počítačová grafika ?

Spíš než to co jsi studovala jsou podstatné výsledky, práce, ukázky toho, co umíš. Takže na tom makat.

Až takhle úzce se asi zaměřit nepůjde, respektive půjde, ale nikde tě nebudou chtít. Uplatnila by ses někde v reklamce, ale takových lidí je dost a je potřeba v něčem vynikat. A kursy a školení by tě přišly dost draho.
Taky nechápu, jak chceš bez výtvarného nadání dělat třeba plakáty nebo grafiku do tiskovin?
Máš nějaké práce na ukázku?

arrow
profile_image
Tydýnka
od 11. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

S tou kresbou je to trochu alibistické... s trochou nadsázky - kreslit se naučí i prase
V tomhle oboru je to o originálních nápadech, kreativním myšlení.
Pokud máš talent a umíš ho odprezentovat, na VŠ to při přijímacím řízení nepřehlédnou

A co se týče práce v reklamkách - ať je to smutné nebo nepodstatné - většina lidí těžko udrží tužku v ruce

Ale když už se o to zajímáš, tak určitě nějakou představu máš.
Není to snad představa typu "Jé, a co kdybych já byla grafička a dělala ty loga, plakáty a tak?"

arrow
profile_image
pehot
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji _Ada_: Máš nějaké práce na ukázku?

to si myslím, že celkem podstatné - musíš se nějak prezentovat. Nikdo si nenajme na grafické zpracování čehokoliv člověka "z ulice" .
Jinak přítel je grafik - specializace na výrobu grafického designu pro internet a intranet , DTP studio, fotomontáže, retuše, tvorba logotypů, corporate identity, autorská kresba a komiks,flash animace a grafika,3D grafika, animace a vizualizace, NPR vizualizace.
Tak kdyby tě něco z toho zajímalo, tak se ptej - zjistím

arrow
profile_image
Trebi
od 16. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nicol
Pokud o práci grafičky opravdu stojíš a máš pocit, že "jen" neumíš kreslit, zkus najít soukromé lekce tvůrčího kreslení ve smyslu přípravy na přijímačky. Ale co je zásadní, musíš mít talent, nápady, které zaujmou. Jestli je máš a splňují předpoklady uspět mezi ostatními tvůrci, kterých není málo, jdi do toho.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nicol
jde i o to, CO neumíš nakreslit a namalovat...jestli ti nedjou portréty, asi to vadit nebude. ale pokud neschopnost malovat spočívá v neumění míchat a používat barvy, tvary, udělat pevné rovné linky, vidět prostor, umět ho znázornit, chápat proporce, tak nemáš šanci. tohle se totiž bohužel naučit nedá, ten cit musíš mít. a to i ve virtuální grafice. smysl pro cit, dynamiku, barvy a tvary.
není to úplně ono, ale známá maluje. umí nádherné plakáty, věci pro děti, krajiny, perspektivu...portréty ale ne, člověka prostě neumí. tělová barva, tvary prstů, vlasy....realisticky to nedá. ale protože chápe proporce, prostor, tvary...vystihne lidi stylizovaně, a velmi trefně. do určité míry neustálými pokusy pokročila, a i ten portrét nějak mázne. není dokonalý, ale ani špatný. pokud máš základ, dá se to naučit. ale musíš mít ten do vínku daný základ. pokud tedy nechceš dělat třeba první strany bulvárních plátků, tam asi nemají ani ruce...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky mám takový vnitřní pocit, že by mě něco takové bavilo. Chtěla jsem na polygrafickou SŠ, ale nedostala jsem se. Ráda se vrtám v photoshopu, ale to zvládne milion lidí a nehrabou se hned do takového oboru. Umím si představit dělat něco v těch programech, ale nemám na to žádné předpoklady.

Nicol
Já se učila sama a taky to šlo. Je pravda, že kreslit umím líp, než žák 5. třídy Zkus spíš webdesign, tam to není tak třeba.

pehot
3D grafika je podle mého nejtěžší, u nás ji umí jen málokdo a taky je nejlépe placená. Pak je dobře placený "flashař", ale těch fakt dobrých, je taky málo. Jednoho dělá můj kamarád. Dělá flash hry atd.

Ahoj, já jsem grafička (SŠ i VOŠ) a můžu ti říct, že grafický design o kreslení fakt není. (zaplaťpánbůh Naopak, moje zkušenost je taková, že ten, kdo jinak umí dobře kreslit, dělá příšerný nevkusný designy, hned se pozná, když to dělal výtvarník – to už s přítelem (taky grafik) používáme jako nadávku

Takže opravdu záleží spíš na tom, jaký máš grafický cit, cit pro kompozici, nápady... A pak samozřejmě i ty techničtější znalosti – dtp, měla bys znát typografická pravidla (načti si literaturu, Typografický manuál, Praktická typografie apod.) a udělej si (pokuď nemáš) portfolio – ukázky z corporate designu (loga – na kterých se snad nejvíc pozná, jak je ten člověk dobrej, když se dívám na konkurenci, jdu nejdřív na loga , plakáty, brožury, letáky, popř. knížky...
K tomu, aby ses uplatnila jako grafička nemusíš mít grafickou školu (spíš se mi zdá, že jí málokterý grafik má), "stačí", abys byla prostě dobrá.

Ještě si zpětně pořádně pročítám tuhle diskuzi a nechápu ten důraz na kreslení, máte dost zkreslenou představu. Nikdy jsem kreslení v praxi nevyužila, to jen laikovi když řeknete, že jste grafik tak on hned "jo tak to kreslíš, viď?".

Na VOŠce na grafice, jsme sice snad ve druháku měli pár hodin figurálního kreslení, ale to se bralo spíš tak okrajove a ty "z grafickýho designu" brali tak, že "na ně jsou jiný měřítka, na ně je to ještě dobrý" U knižních grafiků to ale samozřejmě mělo jinou váhu, u nich to byl jeden z hlavních předmětů.

Cituji Graciela: hned se pozná, když to dělal výtvarník

To máš recht, to nadáváme s kamarádem taky. Ale základní kresby se v grafice docela vyplatí umět. Ale jak už tu někdo podotknul, hlavní je výtvarné cítění a nápady.

Cituji kačulík: Taky mám takový vnitřní pocit, že by mě něco takové bavilo.

Na takovém pocitu se ovšem nedá vystavět vůbec nic Lidi s pocitem většinou vyšupajdí už u přijímaček, jak se stalo tobě, nebo po nějaké chvíli ve škole.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené