arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mity:
Tak vyplnit po internetu a modlit se, že to nikdo nenabourá .

k nám měla přijít - nepřišla, volali jsme si na tu info linku o druhý pokus - zase nepřišla, ve shcárnce nikdy nic, dneska si to vyzvednem na poště. uplně zbytečně na ní čekal vždy jeden z nás doma...

arrow
profile_image
mity
od 6. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já upřímně nechápu, prč jsou tam otázky na domy- kolik máme místností, jestli máme připojení na net, jestli nám ten dům patří, z čeho je postavený, jsetli máme koupelnu.. V jednom článku. byl na něj tady dán odkaz popisuje pán situaci, kdy za komunistů takto také zjištovali bytové poměry sčítáním, pak to uzákonili, - zákon o bydlení a stará paní ve velkém bytě, protože byla sama, hned dostala nájemníka, aniž by ho tam chtěla.Není kde bydlet- tihle mají velký dům, tak jim tam někoho šoupneme.Dnešní doba je taková, že bych se tomu za pár let vůbec nedivila.Oni argumenují tím, že tyto údaje jsou důležité pro hasiče. Ale proč? Pokud to pak bude anonymní, jak říkají, jak se tedy hasiči dozvědí, z čeho je dům ve kterém hoří a kolik je tam místností? a pochybuju, že když bude hořet, že si to nejprve budou zjištovat.Vůbec se mi to nelíbí, takové věci jsou soukromé..

arrow
profile_image
grani
od 26. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My jsme si již doma odložili na pokutu peníze a nic vyplňovat nebudeme. Nejsme stádo, abychom se podřizovali takovému zbytečnému zákonu. A pokud pokuta nebude, budeme mít aspoň odloženo na nákupy a utratíme to za oblečení. Takže se to vyplatí.

arrow
profile_image
Blanche
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na grani:

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na grani:
Máme stejný plán

arrow
profile_image
pehot
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Marie Antoinette: dneska si to vyzvednem na poště

Jak jsi dopadla?
Nám zapomněli dát Osobní list pro dceru, tak jsme si šli na poštu - vskutku "příjemných" 96 minut ve frontě Moc lidí tam sice nebylo, ale slečna za přepážkou to každýmu vyplňovala. Když si vyžádala občanku a začala mi tam opisovat jméno, adresu..., tak jsem jí to vytrhla z ruky s tím, že psát umím - fakt jsem byla naštvaná.

Jinak proti sčítání a dalším statistickým údajům nic nemám a buďme rády, že po nás chtěj jenom jestli máme splachovací záchod v bytě či na chodbě. Minule jsme přeměřovali sklep a úhlopříčky televizím

Já jsem z toho taky otrávená, u nás budou chodit zítra, ale už včera tu zvonil nějaký "přiopálený pán"! Samozřejmně jsem neotevřela, jen nakoukla z okna.
No dneska jsem se od sousedky dozvěděla, že chodil falešný komisař, hnus co se děje!
Ale, nic překvapujícího, bohužel

Máte někdo stejnou zkušenost?
Já jsem teď nemocná, sama doma, tak se i docela bojím...

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nám to přinesli dnes.
Rozhodli jsme se to vyplnit papírově.
Nedostali jsme obálky. Je to správně?
Myslela jsem, že si to pracovníci na poště nebudou moci přečíst.
Můžu změnit odevzdání z papírového na - přes internet.

Reaguji na pehot:
nedopadla jsem nijak, z tý fronty mě braly mrákoty, pak jsem slyšela ve zprávách, že v naší čtvrti je to nějaká specialita a těch lidí je moc, že by se snad měl ten roznos opakovat, protože naše "sčítací komisařky" onemocněly a ta externí agentura se na to vy... uvidíme, fakt nemám tolik volnýho času stát hodiny ve frontě, ať mi pošlou smskou kód a já si to vyplním online...jenže takhle jednoduchý to asi nebude

Proti sčítání jako takovému nic nemám, ale některé otázky si opravdu mohli odpustit. A některé znění otázek je až směšné. Zajímalo by mě, kdo to sestavoval. Jinak je sice hezké, že utěšují lidi, že jakmile dojde k naskenování do PC, tak rodné čísla zmizí, ale kdo nám zaručí, že nedojde k únikům a následnému zneužití ještě předtím?

Reaguji na grani:
Reaguji na Verča11:
Mít ty peníze jentak "na vyhození", tak to také udělám.

Nemám s tím problém, jo, je to pakárna, ale jednou mě to snad nezabije. Otázky neřeším, když vidím některá témata tady, mohlo to dopadnout ještě hůř. Zneužití osobních údajů taky neřeším, protože rodné číslo apod. se uvádí pomalu všude. A sčítací komisaři jsoz taky jen lidi, já myslím, že oni z toho chození v dešti taky radost nemají, takže s nimi přece nebudu jednat jak s obtížným hmyzem.

Cituji Kattia: Pokud chtějí vědět např. kde posílit spoje, stačilo by vyslat ty agenty do terénu ne? Narvaný autobus > posílit spoj. Prázdný autobus > klidně ubrat.

A hlavně tahle informace jim bude k něčemu dobrá leda tak teď a v nejbližší době. Jestli si myslí, že ted zjistí, jak jsou vytížené spoje a kdo kam jak dojíždí a ta informace zůstane dalších 10 let stejná do příštího sčítání, tak to jim fakt nežeru

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Já, kdybych měla možnost, tak snad sčítacího komisaře napadnu
Ale to by paní musela chodit, jak napíše na lísteček.
Prvně měla přijit v ponděli po 16. hodině, což vím, že jsem doma nebyla. Byla jsem na veterině s kocourem, který byl napadený psy a přišel o nohu, takže kontrola....
Na dveřích jsem měla lístek, že další návštěva bude dneska mezi 15. až 18. hodinou. Roznáší to u nás vedoucí ty naší mini pošty.
Včera jsem na poště byla a ptala se jí, zda mi to dá a ona, že mi dneska vše donese domů.

Chvilku po 14. hodině jdu ven a na dveřích papír, že jsem nebyla doma a ať si to vyzvednu na poště ve městě. U hl. dveří máme hned cestu a tak se lidi, co jdou k nám, tak dostanou hned k hl. dveřím.
Každopádně žádný zvonek, žádný klepáni na okno (ty máme hned u cesty), prostě nic. Kdyby zvonila, tak budou štěkat mý 4 hafani, co mam v baráku.

Takže jsem volala na infolinku a podala na tu paní stížnost a schválně jsem tam volala ještě před 15. hodinou, aby bylo jasno, že nedodržela ani tu dobu, co tam napsala.
Na tuhle paní má pifkou i sousedka, jelikož není schopna doručit ani lístek, že je něco na poště...

arrow
profile_image
Natalya
od 16. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mishka999: a ta informace zůstane dalších 10 let stejná

O to přece vůbec nejde. Sčítání probíhá pravidelně více než století a pokaždé se údaje v dotazníku lehce změní, např. dříve tam bylo kdo má počítač, nyní kdo má doma internet, což např. při minulém sčítání tolik lidí nemělo (počítač ano, internet ne), tedy z údajů lze vypozorovat určitý vývojový posun. Za první republiky se sčítaly zase úplně jiné věci. Navíc tyto údaje slouží i pro spousty lidí, kteří se věnují výzkumu, např. na univerzitách, sociologové, historikové (za sto let se bude sčítat třeba něco pro nás nepředstavitelného). Tím, že to lidi nevyplní, nebudou údaje odpovídat skutečnosti. Myslím, že vyplnit to, nikoho nezabije. Nepovažujme to jen za nějaké naše omezování státem teď a tady.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené