arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, třeba se tu najde někdo, kdo trochu rozumí psychiatrických "lékům". Zajímá mě, zda je možné píchnout pacientovi ambulantně nějaká silnější sedativa, aby zvládl delší cestu a svatbu, na kterou mu prostě ani denní dávka antidepresiv a Diazepamy nestačí?

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na mroskvicka:
Jo já se zeptám, ale jdu tam až za delší čas a o svatbě jsem se dozvěděla nedávno. No proč? Protože už mě v životě nic moc hezkýho očividně nečeká a tohle si vážně nechci nechat ujít, ono svateb nebo jakýchkoliv hezkých událostí je tak pomálu a bohužel kamarádka plánuje svatbu přes hodinu autem a pak dalších 45 minut na oslavu, což je pro mě docela peklo představa, plus kdyby ještě v létě byly nějaký extra vedra, tak přemýšlím, jak tělo ošálit, aby si to člověk alespoň trochu užil.

arrow
Neprodává v Bazaru

Moníku, proč myslíš, že Tě v životě už nic pěkného nečeká? Neházej flintu do žita, já vím, že máš psychické problémy, ale věřím tomu, že i to se dá správnými léky kompenzovat. Já jsem teď v nemocnici, valí do mě jen samé hnusné věci a víš co? Já chci žít, už jen proto, abych zažila ještě hezké věci. Tak i Ty, přestože máš nemoc dušičky, neshazuj se, jsi mladá hezká holka a zažiješ ještě x hezkých věcí. Asi jsi mnohem zvyklejší než já, já frčim jen Neurol, abych rozdýchala ty jejich kecy (Ty víš, co mi je a přestože mám teď výsledky dobré, podle doktorů to nic neznamená, je to fakt na palici). Poraď se se svým doktorem, ať Ti vymyslí vhodnou kombinaci léků a neboj, vše se nakonec v dobré obrátí a svatbu si užiješ a ještě i spoustu jiných srand.

arrow
profile_image
Sona80
od 5. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tchán trpí maniodepresivní psychozou, je mu přes 70. Kvůli problémům chodí k doktorovi každé cca 3 týdny na injekci, aby se jeho stav "držel" jakž-takž (odmítal pravidelně brát léky, vyhazoval je apod...).

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já si spíš nedovedu moc představit, jak po té silné dávce půjdeš rovnou na svatbu, budeš v pohodě a budeš se tam bavit? Dyť po takové dávce, která by tě sjela, abys neřešila cestování si přece nebudeš užívat ani svatbu, nebo se pletu? Teda pokud by tam nebylo ubytování a nebylo to třeba druhej den, to by pak byla zase jiná situace.

Nicméně Ellenuschka má naprostou pravdu. Spousta lidí má doopravdy špatný vyhlídky a stejně se snaží zůstat pozitivní, protože jinak je to dost o ničem pořád se jenom deptat. Důležitý je aspoň trochu si ten krátkej čas tady užít. Chápu, že jsi v hodně těžké situaci, ale jestli prožiješ ještě nějaký hezký věci záleží i na Tobě. (A nemusí se jednat o nějaký bombastický věci, i maličkosti můžou být hezký )

arrow
profile_image
Ahiya
od 17. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Moník31:
Injekční formou mě napadá Seropram a Amitriptilin (zatím nepřekonaný driják používaný bezmála 30let). Nástup účinku, stejně jako u jiných antidepresiv 2-4 týdny. Následně se stejně přechází a léčbu perorální.
Benzodiazepiny (tvůj diazepam a spol.) se též aplikují ve formě injekce, nástup jejich účinku je rychlejší (minuty), ale trvání je taktéž 6-8 hodin, což se neliší od perorálního podání (i.v. např. Diazepam, Flunitrazepam). O vzniku závislosti jistě víš.

To je pouze výčet možností. Tohle vše spadá do kompetence psychiatra, který tě léčí a který musí vědět co je možné naordinovat.

Kromě diazepamu bereš co za léky?

arrow
profile_image
toffe
od 3. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Keď som ešte musela chodiť k lekárovi občas tam chodili ludia na,,injekciu,,. sú to ludia čo to liečivo potrebujú ale z nejakého dôvodu nemôžu brat vo forme liekov, zabúdajú alebo potrebujú niečo silnejšie... Ak by lekár usúdil že to potrebuješ pichli by ti to. Mala by si tam isť a spýtať sa. Ak berieš nejaké lieky určite by si mu mala ale povedať že ti nezaberajú resp. že sú pre teba slabé že máš stále problémi a mali by ste nájst vhodnú liečbu.

arrow
profile_image
Ahiya
od 17. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Moník31: aby zvládl delší cestu a svatbu, na kterou mu prostě ani denní dávka antidepresiv a Diazepamy nestačí

Příjdeš mi jako typický dlouhodobý uživatel benzodiazepimů. Asi užíváš nějaká další antidepresiva (SSRI?), která ale úzkosti z anxyolitik rozhodně tlumit nemůžou. To by vysvětovalo obavy z delší cesty a společenské akce.

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Ahiya:
Ano SSRI a Diazepam denně, předtím to byly dva - po druhém zhroucení.

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na yvonne_s:
Taky mě to napadlo, ale na to, kolik vážím toho snesu docela dost, ale různýma práškama (i Ibalginem) jsem si poškodila zažívací trakt a SSRI tomu ještě dopomáhají, takže teď snáším i prášky o dost hůř. Potřebuju být prostě sjetá tak, abych to zvládala v pohodě, ale né zas tak moc, abych vypadala jako feťák A nejsem si jistá, zda mi na to moje BZD stačí. Moje psychiatrička to má všechno na háku, jako většina, se kterými jsem se setkala, jo kdyby mohla předepisovat a něco dělat psycholožka, to by byla jiná - ta je skvělá a chápající.

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Ellenuschka:
Děkuji za hezká slova Já samozřejmě vím, že může být hůř a kolik lidí je na tom špatně atd. Ale to je spíš ještě demotivující. Upřímně - mladá si moc nepřijdu, právě že utíká čas a samo se nic nezmění. Ale hodně lidí si představuje antidepresiva jako např. antibiotika, máš chřipku, za tři týdny budeš ok. Z psychických už taky přibývají fyzické, zatím jsou to lehčí věci, ale prostě se to kupí a čím víc se to kupí, tím míň člověk může, tím víc ztrácí, ať už přátel nebo známých, schopností, znalostí, je to jako cesta dolů a dolů a tady, kde bydlím, mě to ještě totálně vysává, že už čekám jen na dvě věci, buď na zázrak nebo na smrt, ale věřím, že mám - no možná naše celá rodina, nějakou špatnou karmu či co a že ten "život" bude ještě hodně dlouhý. Tobě přeji hodně zdravíčka, ať už máš konečně od té hnusné nemoci klid. Kéž by na ni někdo vynalezl pořádný lék, i když v tomhle věřím, že to možná jednou přijde.

arrow
Neprodává v Bazaru

Moník: já Ti rozumim, jeden čas jsem brala taky AD a neni to určitě, že lupneš prášek a jsi v pohodě, rozhodně si to tak nepředstavuji. Pak jsem šla na výkon v lokální anestezii a lupli mi morfin. Nevim, zda ten samotný nebo v kombinaci s AD mi to nejak nesedlo, výsledek katastrofa, jednak fyzicky - totálně rozházený tlak, věčně na omdlení, jak byl nizounký a jednak příšerné noční můry, bála jsem se usnout, zdávalo se mi v jednom kuse, ze mě chce někdo zabít. Fakt psycho. AD jsem pak vysadila, že už nechci nic, co jakkoliv ovlivní psychiku, že to dám sama. Pak mi bylo fajn, to bylo v létě. Teď jsem se dostala do zdravotních komplikací způsobených léčbou a asi tak, nebudu rozepisovat podrobnosti, chování doktorů, většiny, to je jak chování řeznickýho psa. To člověku fakt nepřidá, proto jsem začla neurol, jinak už bych byla v Bohnicích. Věřim tomu, že i v tomhle bude u Tebe zakopaný pejsek, sama píšeš, že psychiatrička to má na salámu, napíše první, co ji napadne a nezamyslí se nad tím. Uvedu to na svém případě, jsem onkologická pacoška, a jakýkoliv mám problém, nikdo se nezamyslí a svede to na nádor. Je to na palici - mám horečku, to je od nádoru, nazdar. Pak je ukecám na atb, je mi líp, ale hlavně, že maj diagnózu. To byl příklad, co se mi fakt stal. Tak myslím, že i u Tebe se doktoři nezamýšlí do hloubky, proč taky, práce navíc zřejmě. Najít dnes dobrého doktora je skoro zázrak.
Jinak k tomu, cos psala, jistěže jsi mladá, co je to za nesmysly. Vostudo jedna, beztak jseš mladší než já! Takže žádný čekání na smrt, to radši holka na ten zázrak 😊

arrow
profile_image
Ahiya
od 17. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Moník31: SSRI a Diazepam denně

SSRI tě nemůže udržet ani náhodou.
Navíc diazepamem denně, máš (už teď) zaděláno na obrovský problém. Fyzická závislost na benzech je značná, navíc po několikaletém užívání se paradoxně velice prohlubuje úzkost, kterou sis jimi původně léčila. O dalších aspektech raději nebudu hovořit (konvulze, náchylnost k epileptickým záchvatům.. atd.)
Tzn.: vyřadit benzodiazepiny - to nejsou antidepresiva a měly by se užívat POUZE krátkodobě či příležitostně.
A záčít se léčit. (zkoušet i jiná antidepresiva, možná i s jiným mechanismem účinku - to je v kompetenci tvé psychiatričky).
Chodit si jako ovce několik let pro (tebe) neúčinné léky a diazepam je cesta do .... no minimálně do léčebny.

arrow
profile_image
Ahiya
od 17. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ellenuschka: Já chci žít, už jen proto, abych zažila ještě hezké věci. Tak i Ty, přestože máš nemoc dušičky, neshazuj se, jsi mladá hezká holka a zažiješ ještě x hezkých věcí.

Ellen, vůbec nechci nyní zlehčovat tvůj problém, moc ti fandím a jsem upřímně kolikrát "hotová" z tvého charisma a bezprostřednosti
Bohužel je to jako srovnávat jabka z hruškama. Jeden náš herec říkal: "deprese je horší jak rakovina". Pro člověka léčícího se s rakovinou to musí znít jako rouhání. Také jsem svého blízkého podezřívala z rouhání... Ale on už tady není. A vím že se nerouhal.

Deprese je jako druhá strana mince. Je to o vůli "žít", a nebo "přežívat".

Nizméně zakladatelka netrpí hlubokými depresivními stavy. Takže cesta k "vyléčení" tj. remisi, nemusí být nijak extrémně složitá.

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Ahiya:
SSRI mě neudrží, proto beru ten Diazepam. Po prvním "zhroucení" jsem ho nebrala, nebo pak jen příležitostně, po druhém jsem měla třeba i 4, abych dojela na jednu oslavu cca půl hodinky metrem a vypila na to sedmičku vína. Vím, že je návykový, ale snížila jsem to ze dvou na jeden celkem v pohodě a všechny prášky se musí vysazovat pomalu. Mě spíš přijde, že mi AD typu SSRI dělají mega neplechu, že jsem po nich úzkostná, nemůžu se na nic soustředit, někdy jsem jak na Tripu, pak zas vegetativní stav, hrozně mi ničí zažívací trakt, začali problémy se srdcem, co se týče vzhledu nebudu komentovat. Střídají se období, kdy by člověk spal hodně a depresivní stav, pak to zase nejde, noční můry, paradoxně mi přijde, že zhoršují sebevražedné myšlenky... Předtím jsme zkoušely RIMA, to bylo supr, neměly žádný vedlejší účinek, ale bohužel ani žádný pozitivní, to jsem k tomu brala právě dva BZD. Myslím, že mi stejně nic moc nepomůže, BZD potřebuju jako sůl, vím, že je moc doktorů psát nechce a nebo vůbec, proto se téhle držím, i když jí nemám ráda. Mám pocit, že už mi klasická medicína nějak nemá co nabídnout, co se týče alternativy, tak doufám, že se něco objeví, ale už nevím, zkusila jsem toho hodně a stálo mě to dost peněz. Vím o lidech co byli v pohodě, rozjela se jim PP většinou i s agorafobií a dostali se z toho, ale nevím o nikom, kdo by měl 7 diagnóz a trvalo to prakticky celý život a vyléčil se

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené