Dobrý den, pročetla jsem si několik diskuzí a ráda bych uvítala vlákno zaměřené na vše kolem starších a starých pejsků. Sama mám fenečku 16 let a kdo má nebo někdy měl staršího pejska, tak ví, že péče o něj vyžaduje v mnoha ohledech úplně jiný přístup. Vzhledem i k mému věku jsem ještě nestihla mít vícero 16ti letých pejsků a tak třeba poradí straší pejskaři.
V úvodu bych chtěla poradit od zkušenějších, jaké potravinové doplňky používají ke zkvalitnění života starého pejska, jaké máte osvědčené tipy? Zajímá mně posílení imunity, našla jsem na netu přípravek propolis herbal, který se mi dle popisu líbí,sama mám propolis ráda, ale nehrozí alergická reakce? slyšela jsem i podávání echinacea, ale tu jsem objevila jen ve formě tinktury, kde je líh.
Také bych chtěla vysvětlit, jestli je Nutradyl lepší než třeba Alavis Glukosamin MSM, podle složení mi přijde u Alavis více účinných látek, ale užíváme už dlouho Nutradyl, na doporučení veterináře, je i dražší, ale možná šetrnější ke staršímu organismu?
Na závěr bych chtěla poradit s odstraněním bradavice, takové té typické tvrdé rohovité na spodní straně tlapky. U mladšího pejska by ji veterinář řezal, ale vzhledem k věku žádný zákrok s narkózou dělat nebude. Je však blízko polštářku tlapky a ráda bych ji zničila dříve, než se k němu přiblíží a přiroste. Zvětšuje se totiž. Pesjek spolupracuje výborně, takže si věřím, že ji společně nějak zničíme, ale rada magistry v lékárně, že na to mám koupit ten mrazící dusík se mi nepozdává. Vlaštovičník v okolí nenacházím.

Reaguji na lumpalena:
Ahojky, moc zajímavé téma, děkuji za založení.
Rodiče mají bígla, 13 let. S bradavicemi má problém už několikátý rok, ale v devíti letech mu musela být dána narkoza (byl pokousaný cizím psem a málem přišel o oko, což by mu bez narkozy nebyla šance zoperovat) a z té se skoro neprobral. Po dohodě s několika veterináři mu bradavice necháváme být, má je opravdu skoro všude - na hlavě, na packách, všude. Nevím, kde přesně tvoje fenečka tu bradavici má, ale pokud je na místě, které si nedře chůzí, asi bych to nechala tak. Max. použila nějakou přírodní metodu, jak jsi zmiňovala ten vlaštovičník.
Na netu jsem našla ještě tento tip:
Víte, že... pampelišky pomáhají na psí bradavice? Když utrhnete pampelišku a na bradavici kápnete bílou tekutinu, která prýští ze stonku, bradavice zmizí (opakujte denně - dokud bradavice nezmizí)

S těmi "lidskými" podpůrnými prostředky na imunitu bych byla opatrná a bez souhlasu veterináře (nebo spíše si to rovnou najít na netu) bych neexperimentovala.
Konkrétně propolis se u psů používá, ale v jaké formě nevím.

Reaguji na lumpalena:
Tady jsem našla něco se zmiňovanou echinaceou:
http://www.trollfood.cz/?file=aglioplusdogformula

Já jsem dnes nějaká extra tupá, ale opravdu jsem si myslela, že se tady budou řešit lidé, senioři, se kterými se třeba vnoučata doma mazlí
K tématu jinak buhužel nic nemám.

Reaguji na Silvie OK:
Ahoj Silvie, psala jsem právě, že ji má blízko polštářku na tlapce. Když byla menší (ta bradavice, tak byla i dál, ale je jak se zvětšuje, už velmi blízko, má tak centimetr v průměru. Když jsem ji ukazovala lékaři cca před měsícem, když jsme tam byli kvůli něčemu jinému, tak byla malá a pan doktor říkal, že se s tím nic dělat nebude. Tak proto hledám nějakou bylinkovou léčbu. Ten propolis herbal je název přímo výrobku pro pejsky, ale ohlas v mém okolí žádný, nikdo nezkoušel. Jinak s tou narkozou je mi to jasné, už nechodíme ani se zoubkama na ultrazvuk, protože se to dělalo v narkoze.

Reaguji na BlackCoffee: Představ si, před časem jsem viděla inzerát, nějaká seznamka, kde v sekci ostatní psaly nějaké ženy, že hledají babičky a dědečky, kteří nemají vlastní vnoučata na pomazlení, že jsou k dispozici, protože oni zase nemají babičku ani dědečka. Ale jinak tady to o tomto problému fakt není

arrow
profile_image
Rajána
od 9. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lumpalena:
Na bradavici bych klidně zkusila ten mrazící dusík,u dítěte mi zabral výborně.Jinak jednu bradavici zlikviduješ a další se objeví,v tomto věku je to normální.Ale ani narkózy bych se nebála,pokud je třeba ještě vyčistit zuby.My aplikovali inhalační narkózu u psa v 15 letech s předběžným operačným vyšetřením a vše zvládl na jedničku.
Na klouby přípravky střídám několik let,alavis MSM,chassoton,nepoznám rozdíl.Po operaci kolene jsme používali caniviton forte a rekonvalescence byla velmi rychlá.Teď chci vyzkoušet nějaký gel,protože podávat prášky je stále víc obtížnější.
Na prokrvení orgánů používám karsivan a po jeho vysazení mi pejsek přijde tak nějak mimo,má to už na doživotí.
Do žrádla přidávám dermanorm olej na srst a kůži,střídám s třezalkovým olejem,který je též výborný na potírání stařeckých ran a půchýřků.

Reaguji na Rajána:
Ahoj, narkózu bohužel již pan doktor nedoporučuje kvůli srdíčku, to není moje laické usouzení. Bradavice jako takové mi nevadí, těch má po tělíčku několikero už dlouho, ale tahle je první, co se mi nelíbí, že je u polštářku na tlapce, protože již teď kvůli ní našlapuje jinak a jak roste, nechci, aby vrostla až do toho polštářku. Kdyby stejná vyrostla na zádíčkách, tak je mi putna. Tam má zase jiný typ a ty neřeším, protože vím, že ke stáří patří.

arrow
profile_image
sue23
od 31. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, holky,
jsem moc ráda, že jste založily tohle téma a určitě tu budu ráda sledovat všechny tipy. Sama mám fenečku, které je 9let, zatím je stále veselá a bez problému a vzhledem k tomu, že je čistokrevný voříšek, tak pevně věřím, že 16 let pro nás taky nebude problém ale přesto poslední dobou přemýšlím, zda ji nemám preventivně začít dávat nějaké vitamíny, nebo to nechat být.?

arrow
profile_image
montaana219
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lumpalena:
Ježiš, tak kdyby se někdo chtěl pomazlit (nejlíp nějakej sladkej týpek), tak jsem taky samozřejmě k dispozici.... to mě docela pobavilo....

Reaguji na montaana219:

Reaguji na lumpalena:
Možná je to blbý nápad, ale co zkusit nějakého léčitele? Někteří se věnují i pejskům a třeba by nějakou mastičku na míru nachystal. Jedna z uživatelek tu zkušenosti s léčitelem měla pozitivní, zkusím to dohledat.
Edit: Anneettee se zmiňovala o tom, že mají v rodině léčitele, třeba by měla nějaké doporučení.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

máte zkušenosti s Bachovými esencemi u starších psů ?

Reaguji na eva60: nene, ale nefunguje to přeci jen maličko jako placebo? já když si je míchala, tak jsem spíš spoléhala na tu víru v popsaný efekt.
Zkoušeli jste podávat někdo chlorellu?

arrow
profile_image
joname
od 9. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lumpalena: mám vynikající zkušenosti s tabletami pangamin, podle velikosti tak 2 x denně po 2 - 3. Rozhodně se tím nic nezkazí, jsou to sušené pivovarnické kvasnice. Obsahujou všechny potřebné vitamíny a minerály.

Reaguji na eva60:
Bachové esence si hodně chválí u koček, takže teoreticky, proč by nemohly pomáhat psům, že ano...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené