arrow
Neprodává v Bazaru

Trošku to tady obnovím..přemýšlíme s přítelem nad dovolenou ve Švédsku a hledáme nějaké cenově přijatelné ubytování..Objevili jsme tuto stránku URL
kde jsou rekreační domečky k pronájmu..máte někdo zkušenost..rezervovali jste si u nich domeček? (kdekoliv ne jen ve švédsku)

V Norsku jsem byla a od té doby na to pořád myslím. Tolik bych se tam chtěla přestěhovat
Je to neuvěřitelně nádherná a dokonalá země! Sice jsem tam byla v létě, takže nevím jaké je to tam v zimě ale nikdy jsem neviděla takovou dokonalost! Je tam nádherná příroda, nádherné domy, lidi se krásně oblékají... prostě dokonalost. Další věc je ten jejich skvělý životní styl! Oni jedí hodně zdravě, a mají neuvěřitelnej cit pro estetiku. Nikde na ulici ani v přírodě nenajdete jedinej odpadek, nebo nějkej blivajz jako u nás. Nekrade se tam, není tam korupce a mají skvělé silnice. Moc bych se tam chtěla odstěhovat

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Neyteri:
No já Ti to stěhování přeju ... i to nadšení aby ti vydrželo. Nebo víš co, nechceš se přestěhovat hned, já v Norsku pracuji a trochu toho Tvého optimizmu by se mi sakra hodilo. Zatím vidím pouze předražené a průměrně chutnající pivo, všude úzké cesty s omezením na 60 km/h a málo sladkostí v obchodech ale je fakt, že jsem tu ještě velice krátko.

Tímto obnovuji téma a byla bych vděčná za nějaké tipy, co zde (ne) dělat, (ne) nakupovat a podobně .

arrow
profile_image
ChristyK
od 6. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zdravím příznivkyně skandinávských zemí Momentálně píši z dánského břehu...a je tu docela kosa Bydlíme v malém (v létě větším) městečku asi 40km od Kodaně, přítelův tatínek tu má "summerhus".
Jinak v létě teplo jako u nás, ale méně stabilní počasí. Léto kratší. Pláže krásné, čísté, moře čisté, i když studenější ale dá se i vykoupat. Legrační - Švédové sem jezdí jakože "na jih" ) Teď v září sice bylo i slunečno, ale taky třeba 10dní proprší, to je trošku k naštvání Moc se mi tu líbí, byla bych zde klidně i půl roku (jezdíme jen na kus léta), ale nejsem vybavená na zdejší počasí Je to určitě jiné, než u nás. Mám v dásnku ráda spoustu věcí, ale natrvalo bydlet/pracovat asi ne Asi taky záleží jak kde..
Holky, vy co jste byly ve Švédsku/Norsku - jistě sdílím vaše nadšení přírodou, horami, architekturou i mentalitou lidí, ALE ...nevadí vám trochu to obrovské množství imigrantů? Omlouvám se, že jsem tak explicitní, ale mě to teda vadí hodně. V Kodani a jakémkoli větším městě - hrůza. Norsko totéž (kratší zkušenost). Samé zahaléné v šátku a kupy dětí okolo, arabští výrostci všude.. To tedy ne-e... To je asi dost minus takto otevřených zemí! Písněte svoji zkušenost

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ChristyK: nevadí vám trochu to obrovské množství imigrantů

Jestli imigrant znamená : člověk tmavé pleti,který do bohaté západní země nepřišel pracovat, ale pouze zneužívat sociální systém a se svými pěti manželkami si vyrábět další a další děcka - tak ano, přesně tohle je problém, na které všechny skandinávské státy dojedou. Na tom nic explicitního není, to je prost pravda.

arrow
profile_image
ChristyK
od 6. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Přesně to mám na mysli... Řekla bych,že to je jediná vada na kráse těchto zemí. Slyšela jsem, že teď s tím konečně začínají něco dělat - utahovat podmínky pro to, kdo se přistěhuje. Ale hlavně v minulosti to značně podcenili. Řekla bych, že nejsem až tak xenofobní, ale prostě se necítím úplně bezpečně. Líbí se mi právě ta mentalita skandinávců a minimální kriminalita. Např. kolo jsou si u obchodu zamčela jen jednou...nikdo to nedělá. Nechat nákup v košíku - není problém, bude na svém místě. Ve městě bych si to dovolit nemohla, právě podobní nepřizpůsobiví to kazí, ale na venkově je to bez problému

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych chtěla procestovat Finsko a naučit se základy jazyka, což ovšem jako samouk... no nedopadlo to dobře. Žije tam třeba někdo z vás?

arrow
profile_image
Karlita.11
od 5. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Icy Rose: Já tam půl roku studovala a upřímně si nejsem jistá, jestli je to nejlepší země na žití. Prostě tam nic moc není Příroda je sice pěkná, ale stereotypní, mimo severu tam nejsou pořádné kopce. V zimě je tam stále tma, v létě zase světlo...Lidi jsou ze začátku dost uzavření (a to i mladí). A Finština je náročný jazyk. Ale na procestování je to fajn, určitě se podívat až na sever do Laponska, chytat ryby na jezeře...je to spíš pro člověka, co nic neočekává na každém kroku a krásu si najde i v maličkostech Ale Norsko a Švédsko je nesrovnatelné, sami Fini neví jak nalákat turisty.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Karlita.11: upřímně si nejsem jistá, jestli je to nejlepší země na žití.

Cituji Karlita.11: V zimě je tam stále tma, v létě zase světlo...Lidi jsou ze začátku dost uzavření (a to i mladí)

Cituji Karlita.11: je to spíš pro člověka, co nic neočekává na každém kroku

Přesně tohle bych řekla i o tom Norsku Drsná studená severská země, navíc oblast na jihu je strašně deštivá. Líbí se mi akorát moře - přístavy ve městech, trajekty, lodě od výmyslu světa, rybí trhy a všude spousta čerstvých krevet.

Cituji ChristyK: Holky, vy co jste byly ve Švédsku/Norsku - jistě sdílím vaše nadšení přírodou, horami, architekturou i mentalitou lidí, ALE ...nevadí vám trochu to obrovské množství imigrantů? Omlouvám se, že jsem tak explicitní, ale mě to teda vadí hodně. V Kodani a jakémkoli větším městě - hrůza. Norsko totéž (kratší zkušenost). Samé zahaléné v šátku a kupy dětí okolo, arabští výrostci všude.. To tedy ne-e... To je asi dost minus takto otevřených zemí!

já byla v Dánsku před mnoha lety a to ještě takové "přistěhovalecké" nebylo, ale v roce 2010 jsem se bavila se spoustou severských důchodců (Dánsko, Švédsko, Norsko) a jakmile se ta problematika přistěhovalců, kteří nechtějí pracovat, naťukne, jejich (seveřanů) korektnost jde stranou....a hezky rychle.
Škoda, že to podcenili. Zpětné kroky už tak snadné nebudou.

Miluju severskou mentalitu a jak tam bývalo bezpečno. Jaké je to tam teď už nevím.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kaja555: korektnost jde stranou

Mám podobné zkušenosti. Starší původní obyvatelé se s tou novou situací těžce smiřují - všude plno šátků a tmavých děcek, města uzpůsobené pro menší počet obyvatel jsou najednou těžce přelidněné, všude se staví, autobusové terminály jsou malé, letiště se rozšiřuje, .... z čeho na to stát bere, když imigranti žádný přínos nepřináší, daně neodvádí,... nechápu.

Cituji Kaja555: Škoda, že to podcenili.

Ten rozdíl jsem si uvědomila až když jsem přišla na sever a následně čtu tady na omlazení různá témata o vdavkách českých holek za různé, víz do Evropy chtivé koumáky z východu. Zákony naší země ( nebo vůbec EU ) ještě jakž takž filtrují to, co se sem hrne. Naštěstí. Tady má - nebo měl - dveře otevřené celý svět bez ohledu na to, jestli chce pracovat nebo ne a podle toho to už i začíná vypadat ....

je to smutné... myslím ty co tam nepřijdou pracovat, ale něco jiného...

Jinak ještě pamatuju na jednu dánskou důchodkyni, která mi sdělovala, že jeden Čech dělal i u nich v městečku/vesničce (už nevím) a že neuměl ani dánsky, ani anglicky (zkoušela to víckrát), a že vůbec nechápe jak fungoval. To je taky ostuda....

Tak problém přištěhovalců bude narůstat všude bohužel. Jsme v EU a ta nařizuje různé blbosti. Tím, že jsem projela dost zemí, tak jsem si tuto problematiku uvědomila. Nejsem rasistka to rozhodně ne, ale běloši mají jednu vlastnost a to je pokora a tolerance. Bohužel ti ostatní ji většinou nemají. Sama jsem si to uvědomila například během různých zájezdů po určité zemi, kdy nejvíce s tímto nemusím Číňany. Japonci jsou slušní v pohodě nic proti nim, ale Číňani? Jejich způsob stravování, pohledy, netolerance, neochota, zákeřnost, neslušnost? Kdybych vám to měla všechno vyprávět, tak je vám špatně. Francie na tom zatím dojela asi nejvíce. Ta kriminalita v Paříži je šílená. A ještě nám tyto národy budou diktovat, jak se k nim u nás doma budeme chovat?? Nemám nic proti slušnému člověku, ale většina těchto lidí, které podle nařízení EU musíme tolerovat se tu jen přiživuje. Ti, kteří pracují berou práci místním obyvatelům. Zaměstnavatelé berou levnou pracovní sílu. My si to jejich chování musíme nechat líbit,protože jinak jsme rasisté, ale kdyby se do nějaké jejich země chtěl nastěhovat běloch, tak by se musel zahalovat, přizpůsobovat se pravidlům a v podstatě by to byl vyvrhel ke kterému si mohou vše dovolit.

Nejsem rasistka, ale po jistých zkušenostech začínám tyto národy ve své zemi a jiných evropských zemích odmítat. Bohužel na to jednou dojedeme toto je jen začátek všeho. Upřímně ještě teď jsem ráda *jen* za ty naše cikány u kterých mě ta problematika také mrzí, ale připravte se, že pokud s tímto nebude nikdo nic dělat, tak to tady bude jak ve westernu a všude to bude stejné.

arrow
profile_image
Incognita
od 26. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Bohužel musím s Eleanor souhlasit, mám podobné zkušenosti, jen bych řekla, že to není dáno bělošstvím, ale křesťanstvím... Nejde o víru, ale o výchovu!
A pokud chceme, aby to tady bylo pořád takové, jaké jsme si to udělali, tak musíme trvat na dodržování místních zvyků a pravidel, sic!

arrow
Neprodává v Bazaru

Jooo, tak mám uplně stejný dojem ze Stockholmu. Nejhorší to je na Slussenu odpoledne, kdy se tam válí matky s děckama v náručí a žebrají.
Tento problém mají všechny země, které jsou liberální v dávkách, takže kromě severu i UK nebo Německo.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené