arrow
profile_image
HankaUL
od 9. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den, do nového domečku bych si chtěla nechat udělat mou vysněnou koupelnu. Nejdůležitější částí bude skleněný sprchový kout. Jedna strana zdi bude obložená kachličkama a tu protější bych chtěla vyřešit sklem. Teda skleněnou stěnou, nějakou moderní. Už jsem se tak dívala na internetu, ale byla bych ráda za typy a rady. Děkuji, Hanka

arrow
Neprodává v Bazaru

Nedávej čirý sklo ale takový to zrnitý, na čirym skle máš vidět každej cákanec a vypadá to blbě, anebo se z Tebe stane otrok uklízení a po každym sprchování pojedeš kout s clinem.

Reaguji na Ellenuschka: na 100 % souhlasím! Hlavně ne čiré sklo, pokud doma nemáš služku... A navíc to, které má určitý motiv a nebo je nějak zbarvené, tak ti poskytne určité soukromí...

Reaguji na HankaUL:
Já mám čirý sklo - a neměnila bych.
Ty vroubkový nejdou vyčistit od kamence. Čirý sklo přeleštíš a pohoda.
A hlavně ti to opticky zvětší prostor, než zakalená bedna.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já teda používám do koutů čistič sprchových koutů z Lidlu, než vylezu, postříkám kout i dlažky i baterii, ještě se chvilinku sprchuju, ať to působí a pak to omeju a jdu. Jednou za tejden meju koupelnu i kout komplet pořádně. To je ten zrnitej.
Dole v dílně máme paradoxně čirej, ale tam se naštěstí nikdo nesprchuje nebo jen výjimečně, protože klasika, cákance a takovej ten vodní kámen, True řiká kamenec, to bude nejspíš myslet to samý. Ono záleží i na kvalitě vody, my jí nemáme nic moc extra.
Ono jsou věci dizajnově nádherný a většinou sakra náročný na údržbu a věci řekněme né až tak nádherný, ale se snadnějšim udržovánim. To už je pak věc priorit. Já volim to druhý, radši strávim den s pejskama, kamarádama nebo jinou prací než šůrovánim, holt zas nemáme kvartýr jak z katalogu o bydlení. Tohle si prostě ujasni, ať nejsi pak nešťastná.
My zařizujeme barák, hodně objíždíme kamarády, který taky stavěj, on se každý rád pochlubí, chce to vidět v praxi, okukuj, ptej se na všecko, výhody, nevýhody, ono co je krásný v krámě, může být pak doma za trest.

arrow
Neprodává v Bazaru

True: my máme koupelnu asi jako jiný obejvák, takže optický zvětšení prostoru jsme fakt nepotřebovali, ale v tomhle máš samozřejmě taky pravdu, o tom žádná.
Dávám fotku koutu, jak je zrnitej, tak mi to moc foťák v telefonu nepobral, ale taková tragédie to není a fotku koupelny, ta je zatím zařízená tak jako provizorně, furt ještě dostavujeme, takže tam nechci dávat nový hezký věci, aby se nezničily, takže koberce atd. jsou starší a ani tam moc neladěj, od tý doby ještě přibyla dvě zrcadélka, malý nad umyvadlo (tam jsme byli omezeni tou šikminou) a velký na celou postavu právě vedle koutu.

Cituji True: Ty vroubkový nejdou vyčistit od kamence.

Tohle je tak trošku blbost, protože to vroubkování je většinou jen z venku, kde ti voda normálně vůbec neteče. Vnitřek je krásně hladký. A když už, tak z venku se to dá umýt úplně stejně, jako zevnitř a prostředků na skleněné kouty jsou spousty, takže každý si musí najít, co mu bude vyhovovat. Co jsem měla možnost poznat, tak nejhorší na úklid je, když je kout z plexiskla.

arrow
profile_image
mardererova
od 28. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na True: Souhlasím, jedině čiré sklo také mám, ale ještě s úpravou anti-plaque a nemůžu si stěžovat

arrow
profile_image
anýzka
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ellenuschka: Nedávej čirý sklo ale takový to zrnitý, na čirym skle máš vidět každej cákanec a vypadá to blbě, anebo se z Tebe stane otrok uklízení a po každym sprchování pojedeš kout s clinem.

Souhlasím !
Měli jsme to doma a byla to otročina. Pořát leštit do sucha, jinak tam byli zaschlé kapky. Když jsem se na to vyprdla, tak po týdnu to bylo v rozích mléčné. Dokud jsem to nevyzkoušela, tak jsem nevěřila. A ještě se mi nelíbila ztráta soukromí. Třeba když jsem se holila, tak v některých pózách jsem se i styděla sama před sebou

Reaguji na 5Peta:
Jasně že vroubkování je z venku.
Nicméně, jak se v koupelně páří, používají se laky na vlasy spreje a pod., tak se to usazuje v tom vroubkování... a pak aby jsi to brala kartáčkem.

Reaguji na mardererova:

Cituji anýzka: A ještě se mi nelíbila ztráta soukromí. Třeba když jsem se holila, tak v některých pózách jsem se i styděla sama před sebou


A když máš sklo zrnitý, tak už se nestydíš?

arrow
profile_image
anýzka
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji True: A když máš sklo zrnitý, tak už se nestydíš?

Už jsme sprchový kout zrušili a máme tam vanu.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji True: A když máš sklo zrnitý, tak už se nestydíš?

To je vidět jen ten obrys

arrow
profile_image
Clarrkys
od 16. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji mardererova: Souhlasím, jedině čiré sklo také mám, ale ještě s úpravou anti-plaque a nemůžu si stěžovat

Taky se připojuji k čirému sklu. Měli jsme doma sprchový kout se vzorovaným sklem a nyní máme čiré sklo, a musím říct, že to rozhodně vypadá lépe Pokud má sklo tuto povrchovou úpravu, stačí po sprchování přejet sklo stěrkou, aby se kapky zbytečně neusazovaly a nezkracovala se životnost té povrchové úpravy. Po každém sprchování to zabere asi 2 minutky, ale vzhledově se pak taková krásná čirá sprcha podle mě nedá se vzorovanou srovnávat Koupelna s ním vypadá úplně jinak.

Cituji Ellenuschka: Nedávej čirý sklo ale takový to zrnitý, na čirym skle máš vidět každej cákanec

souhlas !

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené