arrow
profile_image
kacut
od 7. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, mám takový možná poněkud zvláštní dotaz Může škodit příliš časté krémování kožených bot? Resp. jak často krémujete kožené boty? Já si je krémuju tak jednou týdně, přece jen, mám je už čtyři roky a byla bych ráda, kdyby mi vydržely ještě hodně dlouho. Botky sice vypadají pořád jako nové, ale tuhle se k mému zuřivému krémování a leštění nachomýtl můj otec a podezíravě se mě otázal, zda je neleštím nějak často Čímž mi trochu nasadil brouka do hlavy, napadlo mě, jestli jim to třeba nemůže ve větší míře škodit. Řekla bych sice, že jednou týdně je to OK, ale budu ráda i za další názory, předem díky

arrow
profile_image
JeansG mojeid
od 9. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
26    0
Číst hodnocení

Mi bylo řečeno, že tím může kůže povolit a začít praskat...

no možná každý týden je asi moč často, ale pokud je máš 4 roky a jsou jako nové tak bych neměla strach, jen podle mě zbytečná práce...já to dělám podle toho jak moc je umývám(důkladně)...aby měli na sobě ochranu, je to tak jednou za sezonu.)))) ake musím říct že jsem magor na boty a zatím jsem neměla problém.)

arrow
profile_image
cama
od 26. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Správně by se měly boty umýt a nakrémovat po každém použití, když to nejde tak minimálně jednou týdně

Reaguji na cama: to bych celou neděli jen kremovala.)) na tohle jsem fakt lenivá

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

když jsem kupovala kozačky na zimu - syntetika - kupovala jsem si k tomu ještě impregnaci a ptala jsem se na krémovaní. Paní mi krémování nedoporučila za zimní obuv vůbec, protože krémy obsahují hodně vody - což do mrazu není úplně ok, to dává smysl.
Ale jak během jiných období, to nevím.
Já moc nekrémuji, spíš přetírám voskem v kelímku ( manžel to koupil na koženkovou bundu, dají se dle návodu tím ošetřit i různé tašky, aktovky atd )
samozřejmě předtím boty normálně umyju a nechám uschnout

arrow
profile_image
Kessy
od 24. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Teoreticky to škodit může - kůže je přírodní materiál a krém je chemie, která ji při častém styku může narušit. Např. u drahých kožených sedaček je doporučeno používat krémy max. 3x za rok. U bot to nikdo neřeší, protože se u nich neočekává taková životnost jako u sedačky, ale to omezení prostě má svůj důvod. Význam krému je zvlhčení kůže, aby nepraskala, což nemá smysl dělat každý týden, kůže to stejně nevstřebá, neboť toho má v sobě ještě dost z minulého týdne. Význam to může mít jedině estetický, pokud si okopanou černou kůži přetřu černým krémem na boty, ale ani to bych nepřeháněla, maximálně jednou za měsíc a dost. Mnohem důležitější je udržovat boty čisté a suché neboť špína a vlhko kůži škodí. A na to stačí vlhký hadřík a pak otřít dosucha.
Systetiku pak nemá cenu krémovat vůbec, je to jen guma, ta zvlčení nepotřebuje, stejně popraská.
Ale jak říkám, u bot bych to nějak neřešila, většinou se rozpadnou rychleji než má kůže šanci zareagovat na přehnanou nebo nedostatečnou péči.

arrow
profile_image
kacut
od 7. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No, ono se nedá říct, že bych je krémovala jednou týdně po celé ty čtyři roky, co ty boty mám - naopak první tři roky jsem je nekrémovala vůbec a vzpomněla jsem si až letos - jsou černé a po třech letech nošení ta kůže už nebyla tak intenzivně černá, tak jsem si uprostřed zimy koupila černý krém na boty a ted´ jsem na ten naleštěný vzhled tak zvykla, že ho prostě udržuju. Ale každopádně děkuju za vaše názory, asi tu frekvenci leštění podle nich poupravím - tak jednou měsíčně by mohlo stačit, když bude potřeba, můžu je doleštit lokálně

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené