arrow
profile_image
Kalamajka007
od 5. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Plánuji svému obřímu kocourovi pořídit lepší škrábadlo. Takové, které opravdu vydrží. Moc se mi líbí od drapaki.pl máte s nimi někdo zkušenosti? Jaké máte doma škrábadla pro kočku?

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Po pravdě škrábadla doma máme velké i malé a jako ne že by je občas kočky nepoužily, ale že by to byla zase taková hitparáda... to prostě není.
Nějak intenzivněji je zajímala asi tak první týden.

Nicméně záleží na možnostech kam kočky mohou lézt a odpočívat. Kočkám je v zásadě jedno na co. Čili u nás doma mohou lézt a lehat na skříních, tam je oblíbené místo jedné kočky, další má oblíbené místo na televizi.. kvůli nim si necháváme ještě velkou, jiná zase ráda spí na "jídelním" stole v ošatce (uvozovky protože už je to dávno kočičí stůl a jako jídelní se nepoužívá), jiná na vysoké polici atd. Zkrátka mají spoustu možností odpočinku a tak se u nás škrabadlo ukázalo jako úplná zbytečnost.
Co se týká škrabání tak občas ho použily, ale úplně nejvíc se nám osvědčil kus srolovaného koberce, metrová kláda a nebo rohožka na boty. Tak si drápky škrábou dost intenzivně narozdíl od škrábadla které... dříve než jsme pořídili alternativy.. zase až tak moc nevyužívaly a spíš zkoušely varianty jako drbání sedačky apod.

Škrabadla co uvádíš osobně považuji za dobré a cenově velmi příznivé.

arrow
profile_image
Kockavlocka
od 29. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Máme velké od banana leaf a je používané denně

arrow
profile_image
Moomee
od 9. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já osobně s drapaki.pl zkušenost nemám, ale co jsem četla na různých diskusích, tak si je všichni chválili.
Pro naše kočky máme škrabadlo Atlas ze Zoohitu: http://www.zoohit.cz/shop/kocky/skrabadla_odpociva dla/strop/121840 a jsme s ním spokojení. Kočky na něm ani tak neškrábou, jako spíš rády odpočívají v těch závěsných pelíšcích. Vyloženě na škrábání taky doporučuji kus koberce apod., jako radila Veselka10, to je láká mnohem víc.

arrow
profile_image
Kalamajka007
od 5. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Tak to jsou zajímavé názory. Žila jsem v domění, že škrábadlo je nejoblíbenější místo kočky a podle toho musí také kvalitní, aby vydrželo.

Škrábadlo banana leaf vypadá také moc pěkně. Jen bych se bála, že v případě kočičí nehody, že bych ho nevyčistila...

arrow
Neprodává v Bazaru

Mně se ta klasická škrabadla nelíbí, muž kočičce vyrobil přírodní - normálně z kmene stromu, je to takové véčko, celkově vysoké tak metr a půl. V interiéru mne neruší a kočička ho miluje.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Kalamajka007: Tak to jsou zajímavé názory. Žila jsem v domění, že škrábadlo je nejoblíbenější místo kočky

Pokud nemá jinou lepší možnost kam si jít pohovět tak ano. Když má kočka možnost používat běžná vyšší místa, tak jim v zásadě vždy dá přednost.

arrow
profile_image
mmenie
od 13. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Škrabadlo jsme měli, ale kocour si ho vůbec nevšiml. Raději má sedačku, koberec a starej koš na prádlo )

máme tohle škrabadlo a používá ho i moje nová /roční kočka/ předtím ho používala jiná britka a taky spokojená,ale nejlíp se jim škrábe na vodorovném (mírně nakloněném) než na svislém,to mám vypozorovaný,říkala jsem jim vždycky že jsou jak na kladině je to vlevo ten kousek utrženýho vysokýho škrábadla,a posloužilo ještě víc než svisle,taky už je úplně zlikvidovaný,že budu pořizovat novou "kladinu"
možná něco takovýho
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/skrabadla_odpociva dla/strom_maly/280427
nebo takovýho
http://www.veterina3v1.cz/item/kocky-odpocivadla-s krabadla/skrabadlo-tvar-vlnky-50x29x18cm
a nebo přesně to původní,ještě nevím
jinak na tom velkým se dvěma sloupy spí a je tam spokojená,ale leze i spí po vejškách,to je jasný,a jinde neškrábe.

arrow
profile_image
lamiel
od 19. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na nikita13: A neškrabe ty trámy? my hodláme pořizovat číču, co bude mít přístup do místnosti plné trámů, tak jsem si říkala, jestli to nebude mít lepší než škrabadlo...

Reaguji na lamiel:
hele,to asi každá kočka škrábe něco jinýho tahle černá na fotce je neškrábala,protože jsme se do obrovskýho podkroví plnýho trámů stěhovali,když už byla starší a vychovaná a taky ji to ani nenapadlo,když měla svoje škrábání.a teď jsme zase přestěhovaný a jak mám tu mícu v galerii,tak ta škrábe fakt jen na škrábadlo,trámy nemáme,jen teda děti v pokojíčku,ale neškrábe je,spíš občas po nich vylítne nahoru,když má tu "lítací chvilku" když lítá jako blázen sem tam,tak potom vylítne všude ale poškrábaný zatím nejsou.
jinak některý kočky škrábou gauč,nábytek z masívu (takže jako trámy).... naše naštěstí ne,ani to snad nezkoušela,nebo jsem ji "vykšicovala" takže musím zaklepat,že vzorně na škrábadlo a až jí koupím to vodorovný,tak bude asi úplně spokojená
chce to vychovávat hned od začátku co může a co nemůže. ta černá nikdy nevyskočila na stůl,tahle to samozřejmě zkouší...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené