Můžete mi prosím poradit nějaký přípravek pro případ poškrábání nerez povrchu? Povedlo se mi poškrábat nerezovou ledničku a potřebovala bych nějakou leštěnku, vosk či něco podobného, čím by se daly škrábance alespoň trochu skrýt či rozleštit. Děkuju.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Obávám se, že tohle asi nejde. Záleží čím jsi to poškrábala, jestli třeba jen klasickou houbičkou na nádobí, tak se ty škrábance časem slejou a bude zas jednotný dojem, jestli něčím víc do hloubky, tak to už asi vůbec.

Škrábanec je v podstatě zářez do hloubky, ikdyby snad byl nějaký vosk co by to vyplnil, tak tam rýha bude pořád.

Mám nerezový sporák a přestala jsem tohle řešit, prostě čistit se to musí, a já nebudu umývat sporák vatou nebo nevím čím.

arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Minette: Mám nerezový sporák a přestala jsem tohle řešit, prostě čistit se to musí, a já nebudu umývat sporák vatou nebo nevím čím.

přesně . . . po prvním mytí jsem sporák obrečela a teď už do neřeším, je to už tak doškrábané, že se to nějak sjednotilo

Poškrábala jsem to houbičkou na nádobí, což už příště určitě zkoušet nebudu, tak netuším, jak by se to mohlo "slít". Já doufám, že tyto škrábance jsou poslední a ráda bych je udělala alespoň méně viditelné.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji emma86: houbičkou na nádobí

kterou stranou?

Cituji emma86: tak netuším, jak by se to mohlo "slít"

při dalším a dalším otírání, čištění

Já taky takto poškrábala sporák, nenapadlo mě že opoužívaná houbička bude ještě tak "ostrá" My v práci používáme D7 http://www.sedlacek-karcher.cz/suma-d7-diversey750 mlosetrprna-nerez/d-12046.htm a to je tak hodně lesklý, že to vytváří až dojem zrcadla a přestávají být vidět tyhlety detaily. Stačí malinká kapka a naleštím s tím velkou plochu, dala jsem to mámě třeba na nerez dřez a ta si to nemůže vynachválit, schová to i vyžraný fleky od chemie atd.

Tak nakonec to šlo tempo pastou. Hluboké rýhy by asi nevyřešila, ale na ty plytké způsobené hubkou na nádobí stačila. Ale to leštění dá zabrat

arrow
Neprodává v Bazaru

Záleží na tom zda má poškrábaný nerez na sobě ochranný lak, či se jedná o čistý nerez.
Na čistém nerezu není problém zabrousit či zaleštit takřka jakékoli poškození, dokonce se dá opravit i průraz. Při povrchové úpravě lakem záleží na hloubce škrábanců, pokud se jedná pouze o povrchové poškození - pomůže již zmíněné Tempo, nebo jiná brusná pasta s vhodnou zrnitostí. Při hloubkovém poškození ochranneho laku je oprava podstatně složitějjší, od lokální opravy až po přestříkání celeho dílu, ale to záleží na míře poškození.

D7 je super leštidlo, také používám a nejen na nerez.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené