Nevím si už rady. Mám 14 dní šílené bolesti v rameni směrem ke krční páteři na střílí mi to do ruky (hýbat s rukou můžu bez potíží na bez bolesti,nejhorší je to v klidu)bez nekolika sílných léků nemůžu bolestí vydržet. Byla jsem na vyšetření na neurologii a tam mi řekli, že to nic není a dali mi jen léky na bolest (postupně mi museli zvyšovat dávku), že to pomine samo a ono je to pořád stejné. Nechtěli mi ani udělat RTG. Za měsíc mám jet na dovolenou a mám obavy, že do té dob se to nestihne vyléčit. Zkoušela jsem i různé masti, jezdí mi píchat dolminu, ale ta vůbec nezabírá. Na rehablitaci mě objednali až příští čtvrtek. Nemáte někdo nějakou radu jak na něco takového? Hlavně mi nikdo neřekl o co se přesně jedná a to jsem byla i na ortopedii. Jsem už z toho zoufalá.
dík moc za rady

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A jak se ti to stalo? Při nějakém pohybu? Ráno, když jsi se vzbudila? To by mohlo na něco ukázat.

Cituji PardGalen: Ráno, když jsi se vzbudila?

přesně tak. Ráno jsem se probudila s mírnější bolestí, vzala jsem to tak, že to bude nějaké malé ofouknutí a nebo že jsem si přeležela krk. Do práce jsem jela na kole a už jsem sotva dojela. Pak se to postupně začalo zhoršovat. Pořád jsem si myslela, že to nic není a když jsem druhý den nemohla bolestí vydržet, tak jsem jela navštívit praktického.
A to mám hranici bolesti posunutou víš než ostatní, u zubaře se nikdy neříkám o injekci, po operacích jsem vždy odmítla léky na bolest,ale tohle se fakt už nedá vydržet.
Taky mě brní palec u ruky a to pořád.

arrow
profile_image
Nicci
od 22. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak to vypadá opravdu na skřípnutý nerv. Mamina to kdysi měla a doslova brečela bolestí. Ona to teda měla nějak u páteře,takže se nemohla hýbat. Já to zas měla na krku, ale to už je hoodně dávno. JEstli to je opravdu ono, tak to odejde samo. Co horká voda, termofon?to by mohlo snížit tu bolest.

Cituji Nicci: doslova brečela bolestí

tak to já taky, 3 noci, než jsem dostala dost silné léky.

Cituji Nicci: Co horká voda

koupat v horké vodě mi řekli že v žádném případě, jen sprchovat, to bolest trošku povolí, ale pak je to to samé. Jinak mám přes ramena deku a stále po 14 dnech žádná změna, ani maličká

arrow
profile_image
Nicci
od 22. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Myslela jsem právě horkou vodu v termofonu, aby to hřálo. Mně i mamině to tehdy pomáhalo celkem.

Cituji Nicci: horkou vodu v termofonu

to nemám, ale zkusím něco podobného vymyslet

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nezdá se mi, že by to byl zánět. Zvlášť pokud jsi byla u lékaře, tohle by poznat měli.
Snaž se to držet v teple, nejlepší je vlastní. Zabalit do šálu, kožešiny, něčeho takového. Sice teď v tom parnu to asi nebude příjemné, ale co se dá dělat. Rozhodně ale nedávat do horké vody, ani nepoužívat elektrickou dečku. Vlastní teplo bývá nejlepší. Bohužel se s tím nic moc dělat nedá, jenom brát léky na bolest, časem by se to mělo srovnat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Atanera
Jedině co ti pomůže je jít na masáž. V ideálním případě si sežeň kontakt na chiropraktika, který ti to za pár minut napraví. V horším případě na klasickou masáž, ale pozor, ne sportovní. Ujisti se, že masér umí uvolnit nerv v krční páteři. Radil bych ti, abys to neodkládala, protože každý dnem se to bude zhoršovat, začneš chodit trosku pokřivená, ani to nebudeš vnímat (tělo si tak ulevuje) a budou se ti tvořit různé spasmy.
Ono by ti mohl pomoci i někdo, kdo se v tom trošku vyzná, ale spíš na začátku, pak už je to těžší a těžší.
Jako prevenci radím posilovat záďové svaly kolem páteře...
Dej prosím vědět výsledek.

v teple jsem to měla celý vikend a vubec to nepomáhalo. Bolesti se už nedají vydržet. Mám tolik léku na bolest že si připadám jak feťák a to ja jinak léky neberu a bolesti mám uz i při nich. Na rehabilitaci jsem objednaná ve čtvrtek ale to zatim k lekařce, ale měla by být velice dobrá. Hrbim se už teď a ne malo. Jinak cvičim přes 20 let a to kondiční kulturistiku a tak zádové a šíjové svaly mam zpevněné dost. Jdu ješte hledat toho chiropraktika, už jsem o něm četla, ze pomuze.

Atanera
Jestli si myslíš, že tam může být zánět, zkus wobenzym, na to je dobrý. A kdyžtak ti neuškodí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Atanera

Ahoj, přidávám se k názoru Mr_Spocka, zkus chiropraktika ..

Tak mám dnes za sebou další vyšetření na neurologii a konečně mi udělali RTG-. Dávků léků mi nemohli zvýšit, to bych brala už opiáty. Ještě jsem ale měla doporučení k orotopedovi a tak jsem si tam zavolala a jela, jako poslední nadějě. Vypadá to, že on mi konečně pomůže. Hlavu mi různě natahoval, pak mi do ramene napíchal injekce aby se sval uvolnil, prej 14 dní je už dlouhá doba a ještě jsem si to pokazila tím že jsem to zahřívala, to prej v žádném případě. Mně přišlo, že teplo mi dobře nedělá, že je to ještě horší. Do zítra by to mělo trošku povolit, tak doufám, že má pravdu, jinak bolestí už nevím kudy kam.
Co dr, to jiný názor, ale tenhle je odborník, byl mi doporučen z několika stran, tak snad se mi to zlepší, kéž by

arrow
Neprodává v Bazaru

Atanera
Prosím tě, fakt mě poslechni. Klasická medicína zná v tomto případě snad jediné řešení: prášky či injekce, aby se svaly uvolnily a vše se "samo" vrátilo. Pomůže to jen někdy a většinou jen v prvních dnech. Chce to prostě mechanické řešení, musí se tělu pomoci, at se může uzdravovat samo.

Takže maličká rada i když nevím, zda není pozdě.
Nalož se do horké vody a chvíli se tam prohřej, hlavně ta krční páteř, takže buď pod vodou až po bradu. Pak si sedni si na židli, nohy od sebe jak to jen jde, ruce(dlaně s prsty) si dej za krk, pevně si je tam spoj, lokty dej k sobě, předkloň se jak to jde a kmitej s těma lokty do stran, zároveň natáčej s nimi i hlavu. Prostě jako jeden celek. Ty lokty tam působí jako setrvačník, abys šla ještě víc do strany. Při každém kmitu do strany prudký výdech. Zkus, možná to skočí, ale už je to delší doba...
Ale pozor i když ti to skočí, tak tě to bude dál bolet, ale už na druhý den musí být znát rozdíl.

Mr_Spock
¨Teplá voda mi nesvědčila, to se to rozjelo ještě více. Teď mi je konečně o něco lépe a neblí mě ruka. On doktor hlavou taky nějak škubal až tam lupalo, ale částečná bolest ustoupila až déle. Vypadá to, že se konečně po 14 dnech vyspím.
Díky za rady, ale přeci jenom mě brní palec a tak to může být něco blízko míchy a sama bych si to nijak neléčila. Ve čtvrtek jdu k rehabilitační a tak mi to pak taky snad pomůže.
Ráno jsem byla fakt už bolestí zoufalá, teď je to lepší.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené