arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Unavuje mě brát x vitamínů zvlášť, proto jsem chtěla zkusit multivitamín. Ale zaslechla jsem, že multivitamíny není vhodné brát právě kvůli jejich složení, protože obsahují kombinace vitamínů, které se nemají brát společně. Je na tom něco pravdy?

Cituji FrozenLily: multivitamíny není vhodné brát právě kvůli jejich složení, protože obsahují kombinace vitamínů, které se nemají brát společně.

Vitamíny se navzájem nevylučují, jen jejich koncentrace je odlišná. Proto je v preparátech některého vitamínu více a některého méně. V tom problém není.
Závažnější je...
...že umělé vitamíny na rozdíl od ovoce a zeleniny většinou neobsahují látky, které umožňují vitamíny relevantně využít, takže jejich konzumace, zvláště ve formě "multi" je téměř zbytečná a při delším a pravidelném používání i nebezpečná.
Něco jiného jsou cílené vitamíny, např. v těhotenství kyselina listová, při psychických problémech vitamíny skupiny B, při anémii B12, atd.
Jinou skupinu tvoří stopové prvky. Tam bývá jejich užívání opodstatněné a k jejich lepšímu využití v těle slouží i určitý vitamín. Např. hořčík/vitamín B6 a podobně...
Rozhodně si přečti tenhle článek. Stojí za to.
http://www.zdravaimunita.cz/multivitaminy-a-minera ly-doplnky-stravy/

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na True:
Pěkný článek Děkuji...

arrow
profile_image
Helmut
od 23. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Rozhodně bych u těch přípravků i koukala na konzervanty a jiná aditiva, co se zdravím nemají nic společného. Když už nelze brát čistě přírodní, tak alespoň v chelátové formě. Našla jsem přípravek, který se mi jeví jako docela zajímavý. I když je cena vyšší: URL

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené