arrow
Neprodává v Bazaru

Jsem začátečník na snowboardu, jezdila jsem zatím na vázání na dvě přezky (jedna na nártu a druhá na holeni jakoby). nyní nacházím i to nášlapné. můžete mi prosím poradit rozdíly, případně co je lepší? Díky moc. Ráda bych si SNB pořídila, ale koukám hodně na cenu. Takže spíš na sety, ale ten typ vázání mi dělá starosti.
Díky

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Obecně rozlišujeme tři typy vázání. Prvním, a nejvhodnějším pro začátečníky, navíc nejlevnějším, je vázání měkké - dvě vypolstrované umělohmotné přezky, opěrka pro patu. Déle se obouvá.

Druhým typem je vázání tvrdé - bota se zacvakne k desce, jsou vhodnější tvrdé boty, rychleji se nazouvá, ale lepí se na něj sníh a mrzne.

Existuje také vázání "flow" - pro měkkou botu, kdy opěrka paty je výklopná a přesky jsou spojeny v jeden tlustý polstrovaný pásek. Mělo by se nazouvat rychleji, než klasické měkké vázání.

arrow
Neprodává v Bazaru

hm, takže to flow je víceméně nejlepší

Reaguji na Tanja77:
Není to tvrdé vázání vhodnější spíš na freestyle?

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kajess:
Je to opačně. Tvrdé vázání bylo původně jen na rychlostní závody, na tvrdá prkna - užší, tenčí, s menším rádiem. Na FS je určeno vázání měkké, dovolí více manipulovat s nohou.

Reaguji na Tanja77:
Jo, tak to jsem si spletla

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené