arrow
Neprodává v Bazaru

Ahojte,
zajímá mě, zda jste si některá nechávala dělat prsteny z vlastního přineseného zlata a jestli je to bězné v každém zlatnictví?Mám doma pěkný kousek (už odlitek) tak bych ho takhle zužitkovala. Navíc ušetřím za zlato... děkuji

Cituji Verys: zda jste si některá nechávala dělat prsteny z vlastního přineseného zlata

Ano, dali jsme zlato dohromady a vyšlo to na oba dva. Prstýnky nám dělal kamarád, ale co vím, nemají v tom zlatnictví problém s přineseným zlatem.

Vím, že rodiče nedávno "dublovali" prstýnky - mamka jej někde ztratila, tak chtěli ten jeden zbývající roztavit, zlato přidat a udělat nové (spíše "citové" důvody než finanční), avšak bylo jim řečeno, je na jedno "tavení" musí být takové množství zlata, že nemůžou vůbec zaručit, že by tam byly alespoň kousky z původního prstenu... takže od toho upustili a nechali udělat jen kopii. Kolik toho musí být, to nevím, ale až s našima uvidím, můžu se zeptat

Ono je to asi tak, že ten ty prsteny vytvoří ze svého zlata. Zváží, co sis přinesla, a pak vytvoří prsten. Ten potom také zváží. A pak když ten prsten je těžší, než to tvoje přinesené, doúčtují to za jejich cenu za gram zlata. + peníze za práci. To už si nepamatuji, jak se účtuje. Jestli podle váhy prstenu nebo náročnosti? Jestli jsem to dobře vysvětlila.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na ElenM:
Nešlo mi o výkup, to vychází stejně strašně nevýhodně... ale už jsem našla, co jsem potřebovala ...zlatnictví, kde se mi za každý gram zlata, co si přinesu, odečtě zhruba 1200,- z ceny prstenu. Tudíž při ceně prstýnků v hodnotě cca 20 tis. a 10g vlastního zlata, doplatíme zhruba 5 nebo 6 tis. za gramy zlata, o něž jsou prsteny těžší. Nevím, zda jsem to napsala srozumitelně, ale opravdu je to tak.

arrow
Neprodává v Bazaru

...jinak ten výkup zlata, co píšeš je běžná věc skoro v každém zlatnictví a pohybuje se okolo 300 - 400 kč za gram zlata.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Mona85:
Ahoj, právě takové jsem našla. Prsteny už jsou na světě, takže děkuji všem za rady

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené