arrow
profile_image
upírek
od 31. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky, chtěla bych Vás poprosit o jakékoli informace o tom, jak to nyní vypadá na trhu práce v Londýně - přítel je přijat na 1 rok na univerzitu a já bych chtěla jet s ním. Protože nemám peníze na to, abych tam studovala a on bude rád, když uživí sebe, potřebuji si tam najít práci.

Je mi 23 let, momentálně dokončuji bc studium humanitních věd na FHS UK, mám téměř 3 letou praxi v administrativě jako Office Manager a angličtinu zhruba na úrovni FCE (učila jsem se 11 let, ale pak to vše zapomněla.. nyní oživuji), pracuji na tom dostat se do konce léta na úroveň CAE. Odjezd je naplánován na polovinu září.

Je mi v podstatě jedno, jakou práci budu dělat, klidně bych dělala někde v kavárně, v obchodě, klidně i ve skladu.. i s titulem budu ráda dělat cokoli, co mne tam ten rok uživí. Podle toho, jak jsme to s přítelem počítali a co mu psali ze školy, bych se potřebovala s platem dostat na cca 6,5 liber / hod čistého na plný úvazek - je to možné? A jak dlouho tak trvá sehnat si tam práci v dnešní době? Mé finanční rezervy jsou velmi malé, no co mám povídat, pojedu tam s tak 35.000, max. s 50.000 tis. Kč, což asi na dlouho nevystačí... A taky, myslíte si, že je nutné, nebo resp. dobré udělat si test IELTS, předtím, než tam pojedu? Přítel si myslí, že ano, ale já stále váhám, protože je to dalších 5.000 Kč, což není málo..

Prosím o radu kohokoliv, kdo má zkušenosti s nedávnou prací v Londýně, nebo tam právě je . Začínám lehce panikařit Děkuju!

arrow
profile_image
Lillly1
od 31. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj. Mám v Londýně sestru a práce prý nic moc, přesto práci má (prý to byla náhoda)..ale dívá se i po něčem jiným(dělá ve skladu a moc jí to tam nevyhovuje). Jenže nic jinýho se jí prý sehnat nedaří (zkouší to rok). Možná je to taky tím,že anglicky nechce moc mluvit. Sice umí,ale dělá jí to problém. Raději mluví česky Jo a tvůj požadovaný plat by neměl být v Anglii problém...

arrow
profile_image
upírek
od 31. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lillly1:
Ahoj, děkuju za nějaké info Rok je dost dlouhá doba, to mě trochu děsí.. no já bych jasně brala i práci ve skladu, ovšem, že kdyby časem byla lepší, neprotestovala bych, ale hlavní je, mít z čeho žít.
Můžu se zeptat, jak je na tom sestra s tou angličtinou? - Má např. nějaký certifikát či něco takového / jakou má zhruba úroveň nebo jak dlouho se jazyk učila? Já se učila 11 let, pak 4 roky pauza.. taky se hrozně stydím mluvit Říkám si, že když mi nic jiného nezbude, snad se rozmluvím, ale zatím z toho mám spíš stresy Chtěla bych proto taky teď chodit alespoň na nějakou konverzaci, abych se na to trochu připravila.

S tím platem jsi mě potěšila

Ahoj, v Londýně jsem kdysi pár let žila a co se uváděného výdělku týče, určitě to nebude problém ani teď. Podívej se po práci Nanny nebo aupair, rodiny většinou platí holčinám co jím hlídají to nejcennější co mají docela slušně! Já jako nanny pobírala mezi 9 - 10 librama za hoďku.
Přeji hodně štěstí a neboj se, určitě něco najdeš. Navíc působíš dojmem vyzrálé osbnosti, která je zodpovědná a nebere věci na lehkou váhu

arrow
profile_image
Lillly1
od 31. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji upírek: Můžu se zeptat, jak je na tom sestra s tou angličtinou? - Má např. nějaký certifikát či něco takového / jakou má zhruba úroveň nebo jak dlouho se jazyk učila?

Ona se učila angličtinu čtyři roky na střední a pak rok jazykovka Se do všeho vrhá a až pak přemýšlí když tam přijela,tak tam byla taky prvně jako aupair a to se pomalu s rodinkou nedokázala ani domluvit... dostávala od nich v našich cca 10 000kč... prý jsou tam děsní škrti,tak nevím no a proto hledala pak normální job... Jinak teď ji zaměstnavatel platí už asi čtyři měsíce kurz angličtiny

arrow
profile_image
upírek
od 31. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Angelin:

děkuju, zkoušela jsem tedy najít nějaké nabídky, ale problém je, že budeme s přítelem bydlet spolu, tak nemohu žít u rodiny a navíc, co jsem kde koukala, všude požadovali zkušenost a tu já bohužel nemám. Ale budu hledat dál, v tomhle "oboru" mě to ani nenapadlo, protože jsem počítala, že nemám kvalifikaci na péči o děti a hlídání.. Třeba se i tak něco najde.

arrow
profile_image
upírek
od 31. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lillly1:

Tak to je super, jestli jí platí angličtinu, taky bych chodila, kdyby něco takového zaměstnavatel nabídl (když tedy nějaký zaměstnavatel bude ) Já jsem teď začala chodit na konverzace k rodilé američance a ta říkala, že základy mám dobré, že stačí jen osvěžit, tak mě povzbudila

Ale zatím co jsem kde projížděla weby o práci, tak jsou tam nabídky na nástup ihned, maximálně od 1. 9. 2011, což je přád ještě brzo pro mne. Snad to za měsíc nebude zase naopak vybraný..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené