arrow
Neprodává v Bazaru

S přítelem máme žádost o obecní byt v listopadu 2009. Obec zaslala uchazečům /celkem je nás pět/ dopis, v němž informuje, že po vyklizení bytu po zemřelé nájemnici vyhlásí výběrové řízení formou obálkové metody. Situace se ale zkomplikovala tím, že dcera po zemřelé nájemnici odmítá byt vystěhovat, patrně z důvodu, že žije daleko. Dlůží také obci na nájmu. Obec proto dala celou záležitost k soudu. Zajímá mě jen jedno: jak dlouho může trvat rozhodnutí soudu? Máte s tím někdo zkušenos?

arrow
profile_image
Ivčáááá
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky, nechci tě strašit, ale podobně to bylo u nás. (teda v našem domě). V bytě pod námi bydlí starší pán, co dlouhodobě neplatí, dělá problémy, pije, no hrůza, obec s ním rozvázala smlouvu, on se odmítá vystěhovat a soudí se už 8 měsíců! Je ale možné, že ve vašem případě paní dojde, že než si dělat problémy, obětuje 2 dny a třeba věci odveze. Každopádně přeju ať to dobře dopadne!!

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Obec má možnost věci vystěhovat a uskladnit. Dokonce může za uskladnění požadovat peníze. Nevím proč to dala k soudu

arrow
profile_image
Ivčáááá
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji ilka1: Nevím proč to dala k soudu

To taky nechápu,ale u nás se to též řeší soudně. Asi se tím obec nechce zabývat, je to pohodlnější.

arrow
Neprodává v Bazaru

Je to právě otázka času, jak dlouho to bude soud řešit. Takhle nevím jestli si s přítelem nemáme hledat dočasně podnájem jinde, nebo čekat měsíce /či rok/ jak to dopadne..co byste dělali vy?

arrow
Neprodává v Bazaru

ilka1: To, že obec může věci vystěhovat sama a uskladnit - je v zákoně?

arrow
profile_image
Slunicko007
od 22. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ano je, je to v občanském soudním řádu § 341 odst. 2 a ten zní- není -li přítomen vyklizení nikdo, kdy by mohl věci převzít, nebo je-li převzetí věcí odmítnuto, sepíší se věci a dají se na náklady povinného do úschovy obci nebo jinému vhodnému schovateli, není-li možné dát věci do zástavy, výkon rozhodnutí nelze provést.

Ale tento paragraf se týká výkonu rozhodnutí (např. u vyklizení bytů u neplatičů atd., toto řízení tedy u soudu již proběhlo a máte v ruce rozhodnutí o výkonu rozhodnutí). Pokud pán zemřel, myslím, že se dá ale užít obdobně. Jde o to, zda je obce ochotná někde ty věci uskladnit, protože pokud ne, na ulici se prostě vyhodit nesmí a musí se počkat až se ten příbuzný (dědic) dostaví...

arrow
Neprodává v Bazaru

Byt je nevyklizený po zemřelé paní. Její příbuzná /asi dcera/ vyklizení odmítá a ještě neplatí nájem..Tak tedy nezbívá nic jiného, než počkat jestli toho rozhodnutí o vystěhování a dočasném uložení věcí rozhodne soud..Jak to může trvat dlouho?

arrow
Neprodává v Bazaru

Byt je už vyklizen, díky za vaše rady. Uzavírám tímto diskuzi. Jitka

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené