arrow
profile_image
panika
od 16. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsem po dopravní nehodě,né mojí vinnou. Našla jsem si advokátku v Praze, která má samozřejmě své soud.znalce.Po absolvování těchto posudků mi přišlo vyjádření, kterému jsem se musela smát ikyž se mi chtělo vzteky řvát. Máte nějaké zkušenosti nakolik se v Česku cení zdraví (bez úplatku)

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Předpokládám, že ti vyšla škoda na zdraví ohodnocená řádově na desetitisíce - je to tak? Znalci jsou při stanovení náhrady škody na zdraví a při jejím ocenění vázáni vyhláškou, zbytek je na tvé advokátce, aby našla způsob, jak docílit zvýšení nároku (je-li to ve tvém případě vůbec možné).

Vychází se mj. z tohoto ustanovení občanského zákoníku:
§ 444
(1) Při škodě na zdraví se jednorázově odškodňují bolesti poškozeného a
ztížení jeho společenského uplatnění.
(2) Ministerstvo zdravotnictví stanoví v dohodě s Ministerstvem práce a
sociálních věcí vyhláškou výši, do které lze poskytnout náhradu za
bolest a za ztížení společenského uplatnění, a určování výše náhrady v
jednotlivých případech.

Pro info: lidský život (jeho ztráta pro nejbližší) se cení na 240.000,- Kč - tuto částku stanovuje pro případ úmrtí přímo občanský zákoník.

PS: neznám tvůj případ, ale nemyslím si, že by v tom byl úplatek nebo cokoliv jiného.. prostě jsou ty částky velmi nízké. Pokud se ti to stále nezdá, nech si vypracovat posudek od jiného znalce. Můžeš si také dohledat vyhlášku a orientačně si to dopočítat - vodítkem ti může být ten posudek, co ti znalec zpracoval.

arrow
Neprodává v Bazaru

panika
Nechápu z jakého důvodu byl soudní znalec přibrán a co se ti nelíbilo na znaleckém posudku. Taky bych chtěl jen podotknout, že advokáti nemají v žádném případě své znalce, ale ti jsou jmenování krajskými soudy a jsou nezávislí...

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Mr_Spock: Nechápu z jakého důvodu byl soudní znalec přibrán

Někdo musí ocenit škodu na zdraví, takže proto. Možná, když tomu nerozumíš, tak sem nespamuj..

Cituji Mr_Spock: advokáti nemají v žádném případě své znalce

Mají - v tom smyslu, že každý má své znalce, se kterými spolupracuje a je s nimi případně zvyklý na nějakou "týmovou práci", takže je svým klientům doporučují. Jinak ano, znalci jsou oficiálně nezávislí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji jataky: Někdo musí ocenit škodu na zdraví, takže proto. Možná, když tomu nerozumíš, tak sem nespam

Laskavě se o mě opět neotírej a nedělej tady překladatelku někoho.

Když máš aspoň matnou představu o soudních znalcích a o šíři oborů, ve kterých může v oblasti dopravních nehod působit, tak bys takové něco nemohla napsat ani náhodou.

Cituji jataky: Mají - v tom smyslu, že každý má své znalce, se kterými spolupracuje a je s nimi případně zvyklý na nějakou "týmovou práci", takže je svým klientům doporučují. Jinak ano, znalci jsou oficiálně nezávislí.

Opakuji a vysvětluji něco zřejmého. Soudní znalec je nezávislý a je jmenovaný příslušným krajským soudem. Může se i ho najmout kdokoliv, to znamená i advokát! V žádném případě to ale neznamená, že advokát má svého soudního znalce. Může mít někoho, s kým častěji spolupracuje, ale to je vše.

Cituji Mr_Spock: Opakuji a vysvětluji něco zřejmého. Soudní znalec je nezávislý a je jmenovaný příslušným krajským soudem. Může se i ho najmout kdokoliv, to znamená i advokát! V žádném případě to ale neznamená, že advokát má svého soudního znalce. Může mít někoho, s kým častěji spolupracuje, ale to je vše.

Je to tak, přítel je právník-tak jsem se zeptala

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Mr_Spock: Když máš aspoň matnou představu o soudních znalcích a o šíři oborů, ve kterých může v oblasti dopravních nehod působit, tak bys takové něco nemohla napsat ani náhodou.

Tak schválně - uvidíme, co sem panika napíše, tj. zda se znalec vyjadřoval ke škodě na zdraví (ocenění škody na zdraví), a pak jsem měla pravdu (a dlužíš mi omluvu), anebo se týkal posudek průběhu dopravní nehody (a pak ti dlužím omluvu já) - bereš?

jataky
to jsem nepsala já

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Efca
Já vím... To ale samo (?nechápu?). Už lepší?

jj
já se v tomdle stejně neorientuju
jinak vím houbelec
Přítel dělal v jedné advokátce a tam mají znalce s kterými spolupracují stále, pže ti jim zobou z ruky...

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Efca: a tam mají znalce s kterými spololupracují stále, pže ti jim zobou z ruky...

Já myslím, že tohle je i případ panika. Jde se takhle tzv. "na jistotu" - víš dopředu, že ten posudek dopadne dobře.

arrow
Neprodává v Bazaru

jataky
V žádném případě tvé osobě nedlužím omluvu, to si jen namlouváš!

Cituji Mr_Spock: Nechápu z jakého důvodu byl soudní znalec přibrán a co se ti nelíbilo na znaleckém posudku.

Jsem zvyklý se vyjadřovat co nejvíc přesně, to samé potřebuji, abych mohl vyjádřit svůj názor a proto jsem se musel zeptat, co přesně měla panika na mysli. Proto byla moje otázka, dle mého názoru, na místě a v žádném případě nebyla spamem, jak tady nemístně padlo. V žádném případě jsem nenapadl jataky, která si udělala názor hned, prostě jsem se zeptal, protože nerad hádám.
Chápu, že někdo může hádat, či vycházet z domněnek, ale většinou to je tak, že čím víc máš informací k dispozici, tím víc víš, že těch možností které mě dotyčný na mysli, může být spousta. Jistě každý pochopí, že nepřesně pochopený dotaz a následně nepřesně podaná informace, může zapříčinit mnoho nepříjemností a emocí. A zda takové něco pomůže, si každý odpoví sám.

arrow
profile_image
panika
od 16. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

prosím ,nehádejte se
je to asi takhle, advokátka mi na začátku říkala úplně jiné částky než je ted realita. Já jsem člověk ,který se drží vždy při zemi. Musela jsem jít pouze ke znalcům s kterými ona spolupracuje, nic jiného nepřipouštěla. Když mi byla oznámena částka kterou znalci vypracovaly,tak jsem jí hned volala,že stím nesouhlasím a ona- že pokud chci jiného znalce tak se musíme rozejít, no úplně jinej člověk než jsem jí znala. Já jsem tady v Mostě advokáta hledat nemohla,protože jít tady proti Kavkovi (autobusový dopravce) by bylo asi dost nemožný.

arrow
Neprodává v Bazaru

Prosím tě, nikoho se neboj, fakt ne. Důležité je, si najít jiného advokáta, s touto se rozejdi. To co se stalo, nechci veřejně komentovat.
Zkus kontaktovat Olejára, ze Svazu pacientů, vysvětli mu situaci, snad by ti mohl poradit advokáta, který se specializuje na toto odvětví a dá ti k tomu navíc několik rad.
Co se týče omezení, které je dané vyhláškou, tak je v poslední době několik rozsudků soudů, které nízkou výši nerespektují a dávají několikanásobně vyšší náhrady. Proto je důležitý advokát, který se v tom vyzná.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panika: advokátka mi na začátku říkala úplně jiné částky než je ted realita

Máš od ní něco písemně? (Poučení klienta?) Přitlač na ni, popřípadě zkus kontaktovat znalce napřímo a probrat to s ním. Předpokládám, že posudek máš k dispozici, je tady také možnost zkusit si to překontrolovat.

Ale jak jsem psala výš, náhrady škody na zdraví se pohybují řádově v desítkách tisíc. Když je dobrý znalec, umí si s bodovým ohodnocením pohrát a lehce to navýšit.

Teď je otázka, co vlastně chceš - čeho chceš dosáhnout?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené