arrow
profile_image
retroMa
od 3. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Janickaaa93
Sranda musí být . Jinak tedy vítej v klubu "vypatlaných lidí (podle Kattia zmetků)".

Jinak teda kattia myslim, že to jsi dost přehnala! Já tu nikoho neurážela, natož tebe!
Já mám oba rodiče vysokoškolsky vzdělaný (a dokonce se státní školou!-a že dřív to bylo asi uplně o něčem jiném) a že jsou uspěšní a můžou mi zaplatit soukromou školu-obor, který mě baví (který na státní nikde není), tak to určitě ze mě nedělá zmetka! A možná by ses divila, ale jsou na mě pyšní.

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

retroMa
Já teda ještě nestuduju žádnou chystám se teda na státní, ale to je irelevantní. A ty si čekala, že to někdo veme vážně? já bych to nečekala, jde vidět, že jsou tu fakt zapálenci. Jinak si myslím, že se v téhle diskuzi projevuje zas a jenom čecháčkovství. Hlavně vědět co dělaj ostatní, a jestli se nemaj líp, nemaj toho víc atd. Někdy se stydím za to své poloviční češství...Ať si někdo třeba **** do zlatýho džberu, mě to fakt nepálí.

Janickaaa93
Ale že někdo studuje proto, aby si na zvonek napsal Ing. to mě teda pobavilo (btw. na zvonek si můžeš už teď napsat co chceš, ale většina lidí si tam píše jméno - už se to tak dělá dlouho). Pošťačka má sice většinou JEN střední, ale pozná že dopis Ing. Janě xy patří do schránky Jana xy případně xyovi apod.

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji daty: lidi s titulem někdy tak vymatlaný

Povšimněte si prosím slovíčka někdy. Nesouvisí s typem školy ale s četností jevu. Prostě se to tak stává, vzdělání není zárukou inteligence. Navíc v době, kdy patříme do evropské unie, která má za cíl 30% obyvatel vysokoškolsky vzdělaných, už to není ani nic, kvůli čemu by se měl člověk považovat za něco víc. Ostatně to nebylo nikdy, za titul před 89 znamená, že jsem měli vhodné rodiče, po 89 je možné si ho zaplatit.

Jinak ona situace byla. Můj kamarád Ing. žasnul nad arogancí vysokoškolsky vzdělaného Bc., který si na něm honil triko, jako že je chytřejší nebo co...jelikož můj kamarád si nepíše na zvonek Ing. tak milý pán nevěděl s kým mluví.....to jsem myslela, tou vypatlaností....když někdo dělá školu pro titul a aby si ho někam napsat...to mi teda přijde trochu hloupé...já myslela, že studujeme abychom byly vzděláni a to, že to prezentujeme nějakými písmenky před nebo za jménem je jen malé plus. A cpaní se s titulem mimo pracovní/školní prostředí mi přijde trapné ať je to DiS. nebo Dr.

arrow
profile_image
Janickaaa93
od 28. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

daty
dobře promiň ..neber ten zvonek tak vážně, ty ses moc chytla slova,tady nejde o zvonek, já tam mohla napsat cokoliv, jen mě zvonek prostě zrovna napad
tady jde o to že jsem jenom chtěla napsat že když má někdo před jménem napsaný titul, že u toho prostě nestojí kterou školu vystudoval..dobře tak teda opravuju- až mi budou chodit dopisy na jméno Ing. Jana blablabla..tak že u toho prostě nebude napsaný Ing. z VŠEM Jana blablabla takle jsem to myslela

arrow
profile_image
Janickaaa93
od 28. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji daty: Jinak si myslím, že se v téhle diskuzi projevuje zas a jenom čecháčkovství. Hlavně vědět co dělaj ostatní, a jestli se nemaj líp, nemaj toho víc atd.

ale v tomdle stebou naprosto souhlasím.. holt čecháčkovství no

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Janickaaa93
Ok, mě to přišlo jen...no vtipný Jinak s tím máš pravdu. Ale právě proto, že tu je tolik škol a nekvalitních, to tvoje Ing. postupem času bude ztrácet na ceně.

Cituji Janickaaa93: až mi budou chodit dopisy na jméno Ing. Jana blablabla..tak že u toho prostě nebude napsaný Ing. z VŠEM Jana blablabla

Jaj, já tedy nevím, ale na zvonku nebo na dopise je tvůj titul tak nějak všem ukradený . Ovšem v životopise už budeš mít školu napsanou, takže bych netvrdila, že je to úplně jedno, odkud titul máš .

Asi mě ukamenujete, ale já jako osoba samostatně výdělečná činná, bych do své firmy, absolventa soukromé školy na pozici management, neobsadila. Samozřejmě výjimku tvoří speciální obory, které jen těžko najdeme ve vysokých školách státních. Po letitých zkušenostech, bohužel musím tento argument konstatovat. Z poznatků prosperujících firem, podniků...se setkávám se jmenným seznamem vysokých škol ( samozřejmě některé vysoké školy soukromé nejsou výjimkou), které jsou upřesňovány u uchazečů při výběrovém řízení.

arrow
profile_image
Janickaaa93
od 28. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chaplinka
holka to né no,....ale jen proto že tam mám napsaný název soukromej, tak to nemusí nic říkat o mých schopnostech a dovednostech je jen na mě jak ke studiu budu přistupovat a jak tvrdě budu makat..mě příjde že vy všichni to berete děsně vážně a vaše ambice na budoucí povolání sahají minimálně do oblak..ale mě na tom zas tak hrozně nezáleží budu ráda za jakékoliv dobré místo, hlavně když budu zdravá, šťastná a spokojená nemusím být zrovna ředitelka zeměkoule, o to mi fakt nejde a tímto končím v této diskuzi protože mi příje že se tu zbytečně hádáme a přitom bysme si jinak určitě tak rozuměli )

arrow
profile_image
sheili
od 8. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Janickaaa93
ano, ano, nestihnu žasnout, jak se tady "dámy" uštěpačně vzájemně shazují...

Milísek

nezlob se, ale konkrétní zaměření vyučujícího bych tady nerada zveřejňovala, ony se potom dají dělat různý dohady kdo, kdy co a jak a o tohle zrovna nestojím...délka zkoušení snad nevypovídá o náročnosti předmětu ani zkoušky - jsou zkoušky kratší a nepříjemné a jsou delší a třeba i příjemnější...no a k tomu, že vás vyhodili 17 ze 20 - to se u nás děje taky a většinou vyučující mají k vyhazovu pádné důvody, hledala bych chybu i na vaší straně, vyhazov u zkoušky podle mě není nespravedlnost, jistěže se člověk může špatně vyspat, mít smůlu na otázku apod., ale určitě máte na zkoušku víc pokusů, na VŠE je jenom jeden, když neuděláš, ztrácíš kredity a musíš opakovat celý předmět

Cituji hanuliska: no a k tomu, že vás vyhodili 17 ze 20 - to se u nás děje taky a většinou vyučující mají k vyhazovu pádné důvody, hledala bych chybu i na vaší straně, vyhazov u zkoušky podle mě není nespravedlnost

Samozřejmě že je to i chyba studentů. Jen tím Milísek chtěla podle mého říct, že ty zkoušky nedávají zadarmo i těm, co se dostatečně nenaučí.

Sama studuji na VŠFS a jasně...v prváku jsem si fakt klepala na čelo, co to tam chodí za typy... žádný zájem, opovržení k profesorům případně projev rovanjící se žákovi základní školy, ale můžu vás všechny ujistit, že ani jeden z nich ten poslední rok nezvládnul dokončit. Buď nebyli schopni dokončit všechny předměty, co se jim táhly nedokončený z předchozích ročníků, nedokázali napsat bakalářku, kdy už přeci jen člověk musí prokázat nějakou znalost, a nebo prostě nedali státnice.... a ani teď po roce to dokončené nemají, protože prostě na to nemaj. A to si myslím, že je fér. To, že jim to někdo celé tři roky cáloval, je jejich problém.... protože jim to k ničemu nebylo.
Já na tu školu šla kvůli oboru a v celé mé skupině byli lidé, které studium brali vážně... Ve finále je podle mého rozhodující chuť studenta se něco naučit... na soukromých školách obvzlášť. A ten kdo chce, tak se naučí věci srovnatelné s veřejnými VŠ.
A k tomu, co znamená titul ze soukromé vysoké školy. Jsem si zcela jista, že jde především o schopnosti, znalosti a předchozí praxi. Tak 90% mých spolužáků už od prváku někde pracuje (na prezenčním studiu), získává praxi v oboru a školu dokončujeme s CV, ve kterém něco je... případně rovnou s nabídkou práce. Protože škola umožní pracovat a dokonce nás k tomu vede... na cvičeních a přednáškách se rozebírají naše praktické zkušenosti z firem, vyučující se sami ptají a naše zkušenosti je zajímají a nevycházíme z VŠ s titulem a praxí v Mekáči. (neříkám, že je to chyba studentů, je to chyba strnulého školství... ale nemělo by se to těm, co pracují a studují na soukromé vyčítat)

A k obtížnosti zkoušek...jo, některé byly pofidérní (ale co vím třeba z VŠE tak tam je to kolikrát směšné ještě víc) ale většina z nich byla normálních a obtížných přiměřeně předmětu... A kdo prošel všema rokama a všema zkouškama s odřenejma, tak mu to spočetli u státnic ... vyhazovalo se jak na běžícím pásu.

Tahle diskuze nemá být o srážení soukromých škol do bahna, většina z těch, co si o nich myslí jen to špatné, s nimi nemá žádné osobní zkušenosti...Jedna paní povídala a už to jede. Prostě se říká, že soukromé školy jsou pro blbce a nevzdělance, tak to tak určitě bude... předsudky, předsudky, předsudky...Taky se říká, že ženský jsou blbý na matiku, blondýny jsou hloupý, všichni arabové jsou teroristi, účetní jsou nudní, policisti omezení, Rusové neotesaní, romové nepřizpůsobiví atd .... a ne všichni tací doopravdy jsou. Stejně tak všechny soukromé vysoké školy nejsou nekvalitní a tituly na nich získané mají váhu... a stejně tak ne všechny veřejné vysoké školy plodí v praxi využitelné absolventy.

Ženy mě z vás asi hrábne
Po přečtení diskuze mám dost. Absolutně nechápu o co vám vlastně jde, když se tady dohadujete co je lepší. Polovina z vás je na škole a ještě nic nedokázala. Věřte nebo ne, ale uplatnění se na trhu práce není o názvu školy, fakt není
Teprve praxe ukáže co v té vaší hlavičce je.
A jestli si vybrat soukromou či státní nebo veřejnou? Vyberte si co studovat chcete a co vás baví, to je to nejdůležitější.
A pokud se tady někdo rozčiluje nad degradací VŠ titulu? Blbost. Čím víc vysokoškoláků, tím lépe. Češi si to zatím neuvědomují, ale např. v severských zemích je procento VŠ vzdělaných lidí obrovské V dnešní době ukáže naopak až praxe co ve vás je.
A pokud jde o nějaké uplatnění se ve firmách a nepřijetí na základě předloženého životopisu, kde máte napsanou soukromou vysokou školu..... co se tak trochu podívat po internetu a vypátrat procentuální míru nezaměstnanosti studentů vysokých státních a soukromých škol?
To byste se mnohé divily co je tam za čísla...

Cituji hanuliska: hanuliska

Ano, ale přesně toto, už tady někdo psal, že na školách si na některý předměty potrpí a na některý prostě ne: Já jsem na tuto školu chodila a jak říkám, na začátku nás bylo 30 na konci 5, tak kam se všichni poděli, když to měli dostat?

arrow
profile_image
Etenité
od 6. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak teda moc nechápu ty z vás co se rozčilují nad úrovní vysokých soukromých škol a shazují jeich absolventy. Tenhle postoj dobře znám, studuju totiž tu vychvalovanou státní UK. Tady je spousta lidí co se dívají na soukromé školy s ohrnutým nose. Jsou to ale bohužel jen obyčejné předsudky. Zkušenost ze soukromých škol nemá z těchto lidí nikdo. A poznámky ve stylu - doufám, že nevznikne soukromá medicína, to bych se bála jít k doktorovi - jsou opravdu směšné. Kdybyste věděli, jak jsou nepřipravení medici ze slavné UK v praxi... Je to logické, na státních školách nejsou totiž na nic peníze. Profesoři mají tak mizerný plat, že si chodí většinou přivydělávat jinam (v Německu dostane český profesor asi 20x víc). Peníze nejslou ani na praxe, ani na opravdu kvalitní výuku. Proto není žádná česká univerzita dobře umístěná v žebříčku nejlepších vysokých škol světa. Soukromé školy by mohly mít lepší učitele, praxi i kvalitnější výuku. Zatím jsou ale většinou jen v začátcích, tak to jetšě není to co jinde ve světě.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené