arrow
profile_image
Aleneczka
od 8. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, rozhoduji se kam půjdu na vysokou školu a ráda bych se dozvěděla Vaše zkušenosti či názory na soukromé školy v Brně. Konkrétně mě zaujala Newton College. Budu ale ráda za všechny příspěvky.

arrow
profile_image
Miichalka mojeid
od 20. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Byli jsme se třídou na veletrhu škol. Bavily jsme se s kamoškou asi tak hodinku se slečnou z Newton College, škola mě taky moc zaujala - vzhledem k tomu, že spojovala obory - management a psychologii, bohůžel školné je mastné i na naši rodinu. Měla jsem i v plánu navštvívit tu jejich akci "OKO", ale nějak mi to nevyšlo.
Záleží o jaký obor, školu máš zájem ?

arrow
profile_image
Enriketa
od 9. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Aleneczka: Pokud budeš ale v Brně hledat práci, tak se soukromou školou zaměstnavatele neuchvátíš, protože konkurence bude z kvalitních a uznávaných brněnských VŠ jako je Masaryčka a Mendelka. Na soukromou jdou většinou ti, co se nikam jinam nedostanou (neříkám, že je to tvůj případ, ale takto to budou vnímat zaměstnavatelé).

arrow
profile_image
Aleneczka
od 8. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Miichalka: Tento obor zaujal i mě, ale jak říkáš školné je dost vysoké. Zajímali by mě zkušenosti celkově se soukromými školami v Brně např. Akademie Sting, Vysoká škola Karla Engliše apod.

Reaguji na Enriketa: Aha, myslela jsem, že na studenty je nahlíženo stejně a neupřednostňují se například ti, co mají soukromou vysokou školu. Mě konkrétně zaujaly obory i na MU, ale vzhledem k tomu, že mě zaujali právě ty obory na které je potřeba dost vysoký percentil tak je pro mě téměř nemožné se tam dostat. TSP mi vůbec nejdou. A proto bych raději volila tuto cestu. Na druhou stranu dát například za Bc. 180 000Kč a poté nenajít slušně placenou práci.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Aleneczka: Aha, myslela jsem, že na studenty je nahlíženo stejně a neupřednostňují se například ti, co mají soukromou vysokou školu

Ako ktorý odbor.
Ak bude mať niekto "právničinu" alebo psychológiu zo súkromnej... Tak väčšina radšej prijme absolventa verejnej VŠ.

Aký smer zaujíma teba? (kľudne do správ).
"Vysoký" percentil je relatívny pojem...

arrow
profile_image
anyme
od 5. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dost se hledí na to, jestli máš VŠ soukromou nebo veřejnou, hlavně u lidí, co ještě nemají praxi - tak mi to aspoň říkala příbuzná, která pracovala jako personalistka. A abych pravdu řekla, často se setkává s tím, že ve vedoucích pozicích velkých firem jsou většinou lidé s veřejnou VŠ.

arrow
profile_image
Enriketa
od 9. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na anyme: Souhlasím. Třeba v zahraničí je soukromá VŠ braná jako něco víc, jako kvalitnější škola. Ale v ČR je situace taková, že na většině soukromých VŠ je úroveň a náročnost mnohem nižší než na veřejných VŠ. A to ví i personalisté, proto upřednostňují absolventy veř. VŠ.

Cituji lulamae: "právničinu" alebo psychológiu zo súkrom

Přesně tak, vystudované práva ze soukromé školy nemají moc význam, protože každoročně je tu plno absolventů právnické fakulty z MU.

Cituji Aleneczka: TSP mi vůbec nejdou

TSP jsou těžké, ale dají se částečně naučit. Masaryčka pořádá cca dvouměsíční kurzy, kde se probírá, jak na které úlohy. To by ti třeba mohlo pomoct

Cituji Aleneczka: Akademie Sting, Vysoká škola Karla Engliše

Akademie Sting nevím, ale VŠ Karla Engliše a B.I.B.S. patří spíš k těm horším.

arrow
profile_image
suzzette
od 4. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj.
Tak já rozhodně nemůžu souhlasit s tím, co se tu píše o hledání práce. Mimojiné na Newtonu studuju, na Gaudeamu jsem též byla, třeba jsme se bavily zrovna spolu
Co se týče hledání práce, měla jsem možnost (díky praxím na NC) vidět práci personalisty. Taky jsem si dříve myslela, že když uvidí ve tvém CV soukromou školu, tak to hned zahodí. Jenže! Oni se nejdříve dívaj na tvoje ZKUŠENOSTI! A až pak se dívaj, ale už jen pro informaci, jakou máš školu, ale rozhodně na tom už dneska nestaví. Každého zajímá, jakou máš praxi, ne jakou máš školu. Nedávej na první příspěvek v diskuzi. Můžu ti na sebe dát kontakt a o NC ti napsat více. A doporučuji ještě navštívit DODéčka (dny otevřených dveří u nás na škole). Teď jsme měli 10. 1., a další budou 13. února. Určitě zajdi. Budou tam vyučující, budu tam já a spousta dalších mojich spolužáků. A každému říkám, ať sebou bere rodiče. Kdyby cokoliv, klidně se ozvi. Ráda se podělím se zkušenostma na NC.

Reaguji na suzzette:

rozhodně s tebou souhlasím! dnes při vysokém počtu absolventů již jméno školy není to co kdysi ... a to se znám s několika personalisty osobně

Reaguji na Aleneczka:
Co se týče NC - studuji tady a jsem zatím velmi spokojená. Předtím jsem byla na veřejné VŠ a po roce jsem odešla - nelíbil se m totiž přístup a neaktualita informací + neschopnost změny (protože to byl obrovský kolos). Měla jsem jiná očekávání a proto přišla změna. Nyní dostávám spíše praktické info v nichž vidím smysl. Ale je to o tom co člověk očekává od toho.

PS: Malé info pro všechny - kdyby vás cokoliv o NC zajímalo a nenajdete to na www.newtoncollege.cz tak se určitě ozvěte

arrow
profile_image
Krocánek
od 19. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tak jak to tady dopadlo? Moje známa má syna a přišla s http://www.vske.cz/cz/skola/info/soukroma-vysoka-s kola-brno tímto. Tak by mě zajímalo. Která ze soukromých, protože on chce jít na soukromou, je nejlepší? Nebo je to na stejno? Btw jak jsem četl příspěvek s tím, že jak se nahlíží na školy. Jestli "jakože prestižní" vysoká státní škola, tak nevím. Dneska je podle mě situace, že když budete prostě fakt dobří, tak vás zaměstnají i se základkou. Takový ten pocit vysoká škola = peníze a pohodový život, vůbec neplatí.

Reaguji na Krocánek: : Nejsou to ti, co před 2 lety kvůli problémům o akreditaci? Protože úroveň nestála na nic? Koukám, že je.

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/vysoka-skol a-karla-englise-v-brne-prisla-o-akreditace-nesmi-p rijimat-studenty-20.html

Reaguji na Enriketa:

Cituji Enriketa: Pokud budeš ale v Brně hledat práci, tak se soukromou školou zaměstnavatele neuchvátíš, protože konkurence bude z kvalitních a uznávaných brněnských VŠ jako je Masaryčka a Mendelka. Na soukromou jdou většinou ti, co se nikam jinam nedostanou (neříkám, že je to tvůj případ, ale takto to budou vnímat zaměstnavatelé).

Souhlasím

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené