arrow
profile_image
Majulis
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Máme doma bernského salašnického psa. Má ale takovou srst bez lesku a když ho člověk podrbe tak má hned takovy špinavý bílý ruce. Nebo když se mě otře o černý šusťáky tak jsou hned bílý. Vůbec nevím čím to může být. Krmíme hillsama, protože jako jedny z mála vyhovují na trávení. Ale těma samýma krmí i rodiče co mají taky berňáka a ten má srst krásnou. Koupu 1x ročně, častěji by se ani nemělo. Nevíte čím by to mohlo být? Kůži pod srstí nemá žádnou nemocnou.

zkusila bych do krmení přidávat např. lososový olej (akorát si nedovedu představit, jaké by t u takového "telete" bylo množství), případně přejít na BARF. To by mohlo pomoct. Každý pes má na krmení jiné reakce. My máme smečku šesti psů, a jediné granule, po kterých nám prospívají všichni, jsou hejtované a obecně neuznávané RC. Nicméěn pokud je problém, tak bych asi zkusila změnit tu stravu no, a v tomhle případě se mi barf jeví jako nejlepší řešení.

arrow
profile_image
Marjánka
od 27. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To, že krmíte Hillsem, nic neznamená. Zkuste změnit krmení. A kdyby i to nepomohlo, nechte udělat rozbor krve, jestli není něco špatně uvnitř těla ( slinivka, játra atd). A okoupat můžete častěj, než 1x za rok. Dnes jsou šampony pro psy na vyšší úrovni, než před 20 lety- třeba tímto můžete koupat třeba každý týden a srst je po něm krásná.. http://www.beanatur.com/natural-sampon-nedrazdivy- 310ml/d-70504/

Zkuste koupat častěji, třeba jednou za dva měsíce, ten bílý maz se smyje. Ale krmení bych taky měnila. Jestli má problémy s trávením, zkusila bych nějaké kvalitní např. jehněčí granule po troškách přimíchávat do těch původních. Pak, jestli to bude dobře trávit, přejít na plnou dávku a po pár týdnech-měsících uvidíte. Plus ten lososový olej, popř. lněný.

arrow
profile_image
Majulis
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Právě, že krmení jsme měnili snad 100x a po těchto jediných žádný problémy nemá. Zkoušela jsem i ty fakt kvalitní kde je velký podíl masa a po těch mu bylo nejhůř. Co se týče koupání tak máme malý sprchový kout do kterého ho nedám. Takže koupeme 1x ročně u přítelových rodičů na zahradě. Je to ale na horách takže těch teplých dní kdy ho můžeme vykoupat je málo. Jinak od jara do podzimu nosí obojek proti klíšťatům. Myslíte, že to může být z toho? Zkusila jsem mu ho sundat, uvidíme.

arrow
profile_image
Fuzzy Bee
od 4. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Majulis:
Já už roky liju svým psům do granulí Canvit olej. Moc jim to chutná a srst mají krásnou. Jen se nedoporučuje u bílých plemen, kdy ta bílá může jít do rezava, což můžu potvrdit u své lanradorky, která je víc žluto-zlatá než bílá (což mě se ale moc líbí).

arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky mě napadlo do těch granulí přidat nějaký olej - pupalkový, konopný, dýňový...

též jsem pro nějaký olej my krmíme Brit Care a tam už přímo lososvý olej je, jak jsme na tyhle granule přešli, tak má lesklejší srst...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené