arrow
profile_image
Malina666
od 18. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Začalo to předevčírem. V noci, asi hodinu po tom, co jsem usnula, jsem se probudila s rýmou a špatně se mi dýchalo, nemohla jsem se jako pořádně úplně nadechnout. Nakonec jsem ale usnula unaveností.
Ráno jsem se probudila, nepřemýšlela jsem tolik nad tím a dýchalo se mi dobře. Ale když jsem se v podvečer vrátila vystresovaná z tréninku, zase se mi to vrátilo. Rozklepala jsem se strachy, protože jsem se bála, co to je. Pak jsem se odreagovala u filmu a přestalo to.
Následně jsem si šla lehnout, žádné potíže s dýcháním jsem neměla, akorát možná zase pocit svírání hrdla- ale to se mi stalo už hodněkrát po stresových situacích. Ale i tak jsem stejně usla.
Dnes jsem ráno v pohodě vstala, nemyslela jsem na to, dobře a normálně se mi dýchalo.
Jenže když jsme na biologii psali test z plic, zase jsem si na to vzpomněla. V tu chvíli to zase začalo. O hodinu později jsem se z toho zase dostala, bavila jsem se s kamarádkou, hezky jsem se odreagovala.
No jenže… když jsem přišla domů, začala jsem na to myslet, vrátilo se mi to, byla jsem zas vystresovaná a nevěděla jsem, co mám dělat. Do teď na to myslím, pořád se mi hůře dýchá. Když vlastně se člověk potřebuje hluboko nadechnout, tak mi to moc nejde, jinak dýchám tak nějak normálně. Ale někdy se mi nadechnout „hluboko“ podaří.
Tenhle týden jsem byla stále vystresovaná, posmutnělá a zklamaná. Ve stresu jsem byla opravdu hodně, takže si myslím, že to mám nějak z toho. V životě jsem měla jen jeden problém dýchacích cest- a to byl zánět průdušek před 3 roky. Docela se toho bojím  . Co si o tom myslíte? Bojím se, že to třeba může být něco vážného. Nechci k doktorovi, protože se bojím nějaké špatné diagnózy :‘( .

Ale měla bys jít k doktorovi, my tady ti nepomůžeme, můžeme ti napsat několik možností, co by to mohlo být, ale diangnozu ti řekne lékař a čím dříve tam půjdeš, tak i kdyby to bylo něco vážného tím lépe se z toho dostaneš. Za mě bych řekla, že to bude asi psychikou, když píšeš, že to máš jen když si na to vzpomeneš. Panická porucha? Nevím, opravdu nemohu soudit.

Reaguji na Malina666:
já to mám taky, jen teda když se soustředím na to dýchání, tak najednou se nemůžu zhluboka nadechnout nebo třeba když ležím a jsem na noťasu za to jsem u doktorky dostala sprďana, že mám u práce na pc a notebooku výhradně sedět ne napůl ležet. ale nevím no dělo se mi to před 2 lety a pak to ustalo a teď zase ale nevím jak se donutit na to nemyslet a nevsugerovat si to... jinak pomáhá zívání tím si to vyvolám ten nádech

Reaguji na Malina666:
Může to být stresem a nejspíš taky bude. Já na top trpěla dlouhé roky a zbytečně.
Mému tělu chyběl hořčík.
http://www.lekarnain.cz/katalog/detail/15-spanek-- nervozita--stres--deprese/horcik-200mg-100

Reaguji na karkulkaR:
Jj, bloklá krční a hrudní páteř vyvolává ty samé stavy.

Reaguji na True:

Cituji True: chyběl hořčík

Mám tetanii a taky, když mi klesne hladina hořčíku, nemůžu se nadechnout. Doktor bude vědět

arrow
profile_image
purple
od 21. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Aj mne sa to stávalo, príčinou bol stres a potom už samotný strach, že čo to je. Tiež som sa bála zaspať, tak som sa radšej o štvrtej ráno učila a podobné aktivity. Ukludniť sa je to najdôležitejšie zo všetkého - je až neuveriteľné, čo môže spôsobiť strach.

arrow
profile_image
Sannda
od 16. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
19    0
Číst hodnocení

Podle mě je to psych. dřív jsem měla panickou poruchu intenzivní teď jen občas , ale i tak mě to vždycky vyděsí .
Můžeš se nechat vyšetřit a pokud bude vše ok tak tě to uklidní a taky pomáhá .Je to nepříjemný a bojuje se s tím těžko, ale když už to je člověk schopný překonávat, tak to dodává hodně sil .U mě to bohužel tím dýcháním začlo, následovalo mnoho dalších příznaků,který mě dodnes omezují a nejsem sama.Snaž se odreagovávat a nemyslet na to, ale to jde těžko je to otázka podvědomí .A nenech se tím vyvézt z míry , bude to dobrý a nic se ti nestane .

arrow
profile_image
Sannda
od 16. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
19    0
Číst hodnocení

A snaž se dýchat v klidu, nedodýchávej to za každou cenu, naopak by si pak mohla být překysličená což se projevuje motáním hlavy a brněním prstů a to pak zbytečně zneklidňuje.Zkus si vzítpapírový sáček a dýchat v klidu kdyby to přišlo .A kdybys cokoliv potřebovalana napiš SZ .A drž se .

Reaguji na Sannda:

arrow
profile_image
carola86
od 5. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, mám teď asi 14 dnů dennodenně to samé, je to vždycky taková úleva, když se mi podaří zhluboka nadechnout. Ale nemám to pořád, třeba, když sedím v takovém polosedu u televize, tak to na mě přijde, že dýchám špatně. Může to být stres, ale já jsem kdysi užívala i spreje na astma, teď je neužívám, tak možná to bude i z alergie, ale ano, s hořčíkem jsem taky mívala problém - měla jsem ho před pár lety v těle nedostatek.
Takže Reaguji na True: , mockrát děkuji za tip! Mám ho naštěstí doma v lékárničce, protože jsem kdysi Magnesium musela dlouho užívat.
Jo, jinak v pondělí se jdu objednat na alergologii a řeknu dr. o tom ...

arrow
profile_image
rafej
od 30. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky, tyhle potíže může způsobit i zúžená průdušnice. Mě se to několikrát stalo při silném nachlazení, kdy jsem měla velice agresivní formu rýmy. Doktorka mi říkala, že se mi průdušnice zúžila jako by na obranu před vdechováním těch baktérií a hlenů.
Nebo další možnost jsou také zablokovaná žebra nebo hrudní kost. Zúžují hrudní koš, takže pak není dost místa, aby se plíce při nádechu pořádně rozšířili a člověk má pocit, že se nemůže dost nadechnout. Stává se to při skolióze nebo pokud rádi uvolněně sedíte nebo se hrbíte.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené