arrow
profile_image
miriami
od 28. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, tento problém se netýká mě, ale mé sestry. Ve 14 (před 10 lety) si zlomila nos a doktor, ke kterému s tím šla, jí ho narovnal špatně. Od kořene nosu jí jde viditelně do strany. Velmi jí to trápí, ale nechce platit plastiku, a když jsem jí posílala za doktorem, řekla mi, že jí to pojišťovna určitě neproplatí. Ptám se tedy, zda s tím nemáte některá zkušenost-jestli by to pojišťovna proplatila, případně kam s nosem zajít. K obvoďačce nebo rovnou za plastickým chirurgem? díky za každou radu.

arrow
profile_image
Mirusi
od 28. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, možná jsem jiný případ, ale měla jsem nos celkem dost křivý jako vrozenou vadu ( narodila jsem se s "připláclým" nosem na stranu) a v pubertě se mi to ještě zhoršilo a zkřivilo do esíčka. Dotoho se mi špatně dýchalo, protože jsem měla průchozí jen jednu nosní dírku a štvalo mě to oboje dohromady. Doktor mi sám doporučil narovnání nosu zvenčí i zevnitř, protože odoperovat přepážku středem křivého nosu by mohl být problém. Bohužel i v mém případě jsem si estetiku musela platit sama i když bylo zřejmé, že samotná přepážka by nemusela pomoci. Asi jsem tě nepotěšila, ale myslím, že i v případě tvé sestry by si to musela sama zaplatit. I kdyby to šlo nějak na pojišťovnu, tak by si nemohla doktory moc vybírat, což u takovéhoto zákroku je nutné, mohla by totiž dopadnout ještě hůř, protože křivý nos vyžaduje práci zkušeného plastického chirurga..

Reaguji na miriami:
Řekla bych, že pokud jí to nezpůsobuje zdravotní problémy, bude si to muset zaplatit sama.Podobně to měla švagrová a platila si to ze svého, byla myslím i u posudkového lékaře (jestli to říkám správně).

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Jak jde o vzhled, tak smůla - platí se. Musela by mít problémy s dýcháním. Ale zkusit by to mohhla. Každopádně ne každý plastický chirurg spolupracuje spojištovnou. Většinou se na takovou operaci chodi do nemocnice, ne na soukromou kliniku.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené