arrow
profile_image
Hydrargyrum80
od 6. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,
jsem v prváku na chemické VŠ se zameřením na ekologii. Už od začátku zimní semestru
ve mně hlodá, jestli jsem si vůbec vybrala dobře. Děsím se, že až po 5 letech skončím nic ze mne nebude, nic nebudu umět, pouze budu mít titul. I profesoři narážejí na to, že nejsme čistě chemický obor, ale kombinace chem. a manažerského, takže uplatnění nic moc + spousta dalších absolventů z lepších univerzit.
A teď jsem se najednou rozhodla, že dál tento obor prostě studovat nechci, mám pocit, že mi to nic nedává. Už delší dobu uvažuji o peďáku - chemie a tělocvik. Vidím v tom smysl, něco nového se naučím: pedagogická praxe, rozvíjení sportovní všestranosti, případně si udělat i instruktora v nějakém sportu. Velice by mě lákalo věnovat se sportu i v práci. Jenže jsem teď prošvihla přihlášky (pořád jsem nad tím uvažovala, jednu chvíli jsem byla rozhodlá, že zůstanu, pak že zase ne...) a nevím tedy, co dál: Pokud půjdu do druháku na současné fakultě a podám si přihlášku na peďák příští rok, budu muset platit za delší studium a to si nemůžu dovolit. Nebo mám spíše ukončit po tomto semestru školu a jít pracovat, příští rok si podat přihlášku - kdybych zvládla vystudovat bakaláře na peďáku za 3 roky, tak bych nic neplatila, že ano? (+ samozřejmě 1 rok letošního studia, ale to stále dává dohromady neplacené 4 roky). A nebo je pravděpodobnost, že by na pedagogické fakultě vyhlásili 2.kolo přijímaček?
Děkuji předem za rady. Bojím se, že už je pozdě a budu muset zůstat na současném oboru.

arrow
profile_image
Jahůdka_
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

bakaláře můžeš bezplatně studovat 4 roky, další prodlužováni je zpoplatněno a výše částky záleží na každé fakultě a platí se za každý semestr. Proto raím ukončit studium teď, ikdybys měla rok pracovat, aspo%n zbytečn nebudeš ztrátet semestry.

arrow
profile_image
dareen
od 16. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Helena: Ukonči studium, jdi do práce a příští rok si podej přihlášku.

určitě . . . pokud už teď jsi na nervy z toho, co bude, tak neváhej . . . mluvím z vlastní zkušenosti.

arrow
profile_image
Maika
od 14. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky bys mohla v příštím roce na rok tuhle současnou školu přerušit a získáš trochu času na rozhodování.

arrow
profile_image
Jana x
od 31. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Radila bych Ti spíše dodělat školu, kterou už studuješ. Pokud se jedná o chemický obor, řekla bych, že budeš mít určitě uplatnění. Nejedná se o čistě chemický obor, vím. Ale přece jen absolventů těchto oborů se rozhodně nezaměstnanost netýká v takové míře.
Nezaměstnanost se týká nejčastěji absolventů humanitních, právě pedagogických, zemědělských a ekonomických oborů.
Mimochodem, jsi si opravdu jistá specializací na tělesnou výchovu? Víš, do čeho jdeš? Znám osobně 4 studenty tělesné výchovy na Pedagogické fakultě a je to tak, že pokud nejsi doslova super talent na většinu typů sportů, nedají Ti zápočty. Musíš být perfektní na gymnastiku ( samozřejmostí je např. salto z kladiny ), plavání, atletiku, běžkování, zkrátka vše, jsou tam velmi přísné limity.
Dělala jsem závodně 2 sporty a myslím, že jsem mám sport v sobě, ale určitě bych si přesto netroufla tento obor studovat.
Doporučovala bych Ti tedy raději vydržet tam, kde jsi, protože na další VŠ to může být ještě horší.

Cituji Hydrargyrum80: A nebo je pravděpodobnost, že by na pedagogické fakultě vyhlásili 2.kolo přijímaček?

Bylo by vhodné si to zjistit, myslím, že na pedagogické by být mohlo. To by bylo nejideálnější řešení. Zkus si napsat mail na studijní.

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ten Tvůj současný obor je 5letý, nebo ho můžeš skončit i jako Bc.?

arrow
profile_image
pettkas
od 2. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj, na pedagogické fakultě v Olomouci na některé obory bývají druhá kola - myslím, že na kombinacích s chemií zrovna bývají, protože ač už fyzika či chemie nebývají až tak oblíbené
Jinak určitě se přikláním k názoru - pokud tě to nebaví nebo nechceš daný obor dělat nebo cokoliv jiného je lepší přerušit nebo ukončit studium - když teď ukončíš a dáš si příští rok popř. přihlášku tak nebudeš muset platit. Udělala jsem to také tak - ukončila jsem po roce medicínu rok jsem brigádničila a připravovala jsem se na přijímačky (aspoň jsem na to měla klid) Takže bych se vážně nebála

arrow
profile_image
Illka
od 16. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já jsem to měla podobně, byla jsem na fránině, nedala jsem z ní jeden předmět, musela bych rok prodlužovat, jenže co jsem slyšela, ke státnicím ze 30 lidí jde 5 a udělají to 2. Bylo to tam šílený, tak jsem si říkala: mám tam zůstat a doufat, makat jak blázen a to bez nějaké jistoty, že mě fakt nevyhodí, anebo odejít dřív, než si budu muset studium platit? Takže jsem to tam ukončila, půlroku jsem byla na pracáku. Ale mám dobrý pocit, že jsem skončila jakž takž brzo ( sice po dvou letech studia, ale lepší, než aby mě vyhodili ve třeťáku ). A tobě radím - ukonči to, chodila bys tam s čím dál větší nechutí, když už teď tě to nebaví, tak si myslím, že není moc co rozhodovat. Ale ať už se rozhodneš jakkoli, držím palce!

Přesně tak, souhlasím s IIIkou - pokud už teď víš, co chceš dělat, tak to dělat běž.. já udělala tu chybu, že jsem studovala co jsem nechtěla, celou dobu s odporem a teprve až jsem si udělala titul, tak jsem šla na obor, který dělat chci.. no a teď začínám ve 25 od začátku, platím si za studium (protože stát ti platí jen jedno Bc) a budu studovat až do 30, což to pomyšlení mě už teď ubíjí.. a když si uvědomím, že kdybych hned šla studovat co chci, tak už jsem mohla mít vystudováno a mohla jsem už dělat ve své vysněné práci

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené