arrow
profile_image
mrkvovastava
od 22. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zajímalo by mě co si myslíte o délce spánku. Všude čtu, že je nezdravé spát méně, než 8 hodin, ale málokde se rozebírá, zda škodí i dlouhý spánek. Rsp. 8 hodin spánku se dá zvládnout, ale já osobně spím raději 9-10hodin a pokud mohu, tak i 12 - ne po žádné pařbě, prostě jen tak. Moje tělo potřebuje dlouho spát a pokud se nevyspím ,,do růžova,, pak jsem celý den malátná a jakoby nemocná. Pokud bych např. spala jen 5 hodin nebo opakovaně jen 6-7 hodin, pak můj organismus reaguje zvýšenou teplotou, výraznou únavou. Když jsem třeba po pařbě na vysoké šla na cvičení (spala sjem třeba 4 hodiny), pak jsem vůbec nemohla vydržet stát na nohou a bylo mi vážně špatně. Je to normální? Jak dlouho spíte vy? Já nijak nemocná nejsem, takto to mám již od mala, co si pamatuji. Dokonce jako dítě, když jsem šla spát po obědě, tak jsem měla po probuzení zvýšenou teplotu a občas mi bylo i na zvracení (většinou jsem však mimo svůj bioritmus ani neusla, spím prostě v noci). Je mi 25 let, jsem zdravá. Někde jsem četla, že dlouhý spánek škodí stejně jako krátký, ale já ho prostě potřebuji. Raději tedy poslouchám své tělo, bež ,,tabulky,,....i když v poslední době uvažuji nad tím, že bych pravidelně chodila spávat ve stejnou dobu, spala 8 hodina ráno se ve stenou dobu azse budila a to i o víkendu, zajímalo by mě, zad by si an to moje tělo zvyklo a zda bych se cítila celkvoě lépe. Mimo toto vše jsem ještě již dávno četla, že ideální pro lidské tělo je 4 hodinový spánkový cyklus, kdy 4 hodiny spíte a 4 hodiny jste vzhůru bez ohledu na denní dobu..Pište své postřehy.

arrow
profile_image
Soniik
od 9. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
35    0
Číst hodnocení

Když musím ráno vstávat do práce, tak naspím max. 7 hodin, víc se většinou nepodaří. Jestli mi to stačí, no jak kdy, někdy se mi přes den chce hrozně spát, někdy ani ne. Ale když se mám pořádně vyspat, tak spím taky těch 9 hodin. Déle spát nevydržím...12,13 hodin spát jsem vydržela max.do 15 let. Jinak, když spím třeba 4 hodiny nebo méně (někdy se prostě podaří, člověk nemůže v noci z nějakého důvodu spát), tak je mi taky špatně, že pomalu ani nemůžu stát na nohou, točí se mi hlava atd.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mrkvovastava: Moje tělo potřebuje dlouho spát a pokud se nevyspím ,,do růžova,, pak jsem celý den malátná a jakoby nemocná.

Doufám, že to pochopí i tvůj zamestnávatel, potažmo tvé okolí

Cituji mrkvovastava: 4 hodinový spánkový cyklus, kdy 4 hodiny spíte a 4 hodiny jste vzhůru

Tomu se říká AETR - Evropská dohoda o práci osádek vozidel v mezinárodní silniční dopravě .... nic hezkého na tom není, ledva člověk upadne do snů, už ním někdo třepe, aby vstával

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na mrkvovastava:
Zajímavé téma, já jsem toho názoru, že člověk by měl spát tolik, kolik si tělo říká. Běžně spím něco kolem sedmi hodin a o víkendu možná o hodinku, dvě déle, ale tělo víc nepotřebuje a tak se probudím.

Jenom nevím, jestli to v tvém případě nemůže být nějaký signál, že něco není v pořádku, když tvoje tělo reague až takhle podrážděně. Já když se vyspím málo, jsem třeba maličko unavená, ale kopnu do sebe kafe a můžu zase pár hodin fungovat úplně bez problémů

arrow
profile_image
Kubacis
od 14. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já musím spát 5, max. 7, jinak jsem nepoužitelná, přespalá, "zmuchlaná" a protivná. Třeba se mi za to tělo jednou "odvděčí", ale prostě víc spát nemůžu.

arrow
profile_image
Martaa
od 26. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně jde špatně usnout,takže pak se nevyspím ani.

Cituji mrkvovastava: 8 hodin spánku se dá zvládnout, ale já osobně spím raději 9-10hodin a pokud mohu, tak i 12 - ne po žádné pařbě, prostě jen tak. Moje tělo potřebuje dlouho spát

Pokud máš potřebu,tak spi,jen holt prospíš půlku života a když budeš chodit do práce tak půjdeš spát ve 20 hodin,což třeba mně se zdá šílené,ale moje macecha to tak má taky.Po zprávách lehne do postele a spí až do budíka ráno na sedmou.

arrow
profile_image
mmenie
od 13. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já když vstávám do školy, tak spím asi 6 hodin a když se vrátím domů, jdu si třeba ještě lehnout Jinak když nemusím vstávat, tak spím klidně 10-11 hodin a nějaký problémy mi to nedělá..

arrow
profile_image
Anaela
od 10. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já musím spát 9 hodin, jakmile je to míň jsem unavená a taková přešlá. O víkendu spím i 10 - 11 hodin, ale nesmím zase oba dva dny, jinak jsem přespalá. Chodím spát okolo desáté večer.

Když chodím do školy, tak většinou spím 4-7 hodin, jak kdy. Občas se mi přes den chce spát, ale jinak v pohodě. O víkendu spím často i 12 hodin, dospávám.

arrow
profile_image
Ivčáááá
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Někde jsem četla, že potřeba různé délky spánku je daná pro každého člověka a je to jedna ze 6-ti věcí v životě (zbytek byl vyjmenován, ale nepamatuju se), kterou nikdy nezměníme. Takže jsem se tím přestala trápit a spím svých 10 (o víkendu víc) hodin denně Prý se může člověk snažit tuto potřebu "přerazit", ale nikdy to nebude ono, po dlouhé době začně pociťovat nepohodlý, zhoršený zdrav. stav atd. Kolem 18-ti jsem měla dokonce období, kdy jsem si MUSELA jít po příchodu domů ze školy lehnout. Na 2-3 hoďky,ale musela, nebyla jsem schopná fungovat! V neděli často spím až do 14-15 hod. odpoledne. A netrápím se tím. Dokážu vydržet 1-2 dny s 6-ti hodinami spaní,ale pak padnu.

Je to jak říká Ivča - není žádná "normální" doba spánku, někomu stačí 4 hodiny, někdo potřebuje 12. Ten, kdo potřebuje 12 by neměl spát méně, než 8, Potřeba spánku se během života mění.

arrow
profile_image
Áď4
od 20. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky potřebuju hodně, přes rok spím tak 7,5-8 hodin a ještě bych si pospala, o víkendu většinou tak do 9-10, ale teď o prázdninách spím klidně 12 hodin Nedělá mi problém třeba po propařené noci spát nějaké 4 hodiny, ale druhý den spím klidně 13 hodin

arrow
profile_image
Jay Jay
od 11. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já spím hodně, teď o prázdninách třeba i 12 hodin, každý den, ale zase chodím spát pozdě, protože se mi nechce a pak vstávám až třeba v 1 odpoledne, jako třeba dneska Když chodím do školy, tak spím tak 5-6hod. někdy i míň a to jsem pořád strašně nevyspalá a unavená. Ale nemám na mého přítele, který si třeba jde lehnout v 10 večer a klidně spí až do 5 do odpoledně

arrow
profile_image
Belen
od 14. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Áď4: mám to stejně

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené