arrow
profile_image
Harfa
od 30. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky,
chtěla bych Vás poprosit o pomoc, radu, vaše zkušenosti. Mám problém s vlasy a obecně spíš asi se způsobem, jak se o ně starat. Internet je plný všeho možného a já už nevím, co teda by bylo to nejlepší.
Je mi brzo 23, celý život mám hnědé jemné polodlouhé vlasy, žádná hříva, klasické mytí vlasů ob den, až ob dva dny, poměrně rychle se mastící pokožka hlavy. Poprvé jsem si obarvila, lépe řečeno nechala trochu odbarvit vlasy v 19, aby lépe pak chytla světlejší barva, ale nic drastického. Před tímto krokem jsem měla asi jen 2x hnědý přeliv. Ve 20 jsem šla do klasické hnědé barvy a nechala se ostříhat na mikádo. Od té doby jsem pak věci přehodnotila a snažím se nechat si vlasy dorůst a barvu odrůst, ta už odrostlá je. Je to už rok a čtvrt, co jsem vysadila hormonální antikoncepci a někdy před 3/4 rokem mi došlo, jak moc málo vlasů mám, oproti tomu, jaké jsem je mívala dřív. (viz foto). Dřív co jsem měla dva copánky, tak nyní musím mít v jednom copu všechny vlasy, aby byl tak silný jako před lety. Vím, že na to má vliv právě to vysazení a ta hormonální nerovnováha. Jinak co se týče štítné žlázy, tu mám v pořádku. Určitě na to má vliv i životospráva a správná péče o vlasy. S tím bohužel moc nevím, co dělat. Snažím se používat přírodní šampony, drogérkové už léta nepoužívám, kondicionér nepoužívám skoro vůbec a vlasy nechávám uschnout na volném vzduchu. Myju ráno,takže s mokrou hlavou spát nechodím. Dříve jsem brala tabletky na podporu růstu vlasů z DM, které tu byly doporučovány a nyní mám doma DonnaHair, ale leží mi jen v šuplíku. Snažím se jít přírodním směrem,proto nevím, jestli brát ty tabletky vůbec, taky proto si vlasy nefoukám, jinak neupravuju, snažím se používat, co nejméně přípravků, proto nepoužívám ani ten kondicionér. Dnes mi kadeřnice řekla (protože jsem konce měla hodně suché), že bych si ty vlasy, samozřejmě že s termo ochranou, foukat měla, aby se vlas zatáhl, to asi platí i o tom kondicionéru. I přestože dávám přírodě volnou ruku, asi bych jí tou větší péčí měla pomoct, aby ty vlasy vypadaly aspoň tak, jako předtím, proto bych se vás chtěla zeptat, co byste mi poradili. Jak se tedy správně o vlasy starat, jaké všechny přípravky používat, jestli foukat nebo nefoukat, jestli jíst třeba nějaké vitamíny, bylinky apod.
Děkuji vám všem za pomoc.

arrow
profile_image
Hubák
od 19. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, zkusím poradit. Myslím si, že je to individuální a každá Ti může tak napsat, co funguje jí. Vitamíny na vlasy nejím. Jeden čas jsem je jedla, ale myslím si, že mnohem důležitější je péče. Vlasy si fénuju. Teplý vzduch nastavím tak na střední, rozhodně ne úplně horký. Žádnou ochranu proti teplu díky tomu nepoužívám. Šampóny používám drogérkové, ale snažím se přírodní, např. Weleda, Alverde. Občas to prostřídám např. s L'orealem nebo HS. Mám lupy a protože se mi jich bohužel nepodařilo nikdy zbavit, používám šampóny na lupy. Vlasy si nebarvím a kdybych neměla lupy, používala bych šampóny na normální vlasy. Kondicionéry používám buď na lesk nebo na normální vlasy, většinou na normální vlasy. Masky na vlasy nepoužívám. Myslím si, že když vlasy nezatěžuju, že je to zbytečné Chodím pravidelně na zastřihování konečků.
Vyzkoušela jsem toho hodně na vlasy a myslím si, že je důležitá nějaká péče, ale ne přepéče. Podle mě platí, čím víc, tím hůře. Sama jsem zvědavá na další rady od ostatních.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené