arrow
profile_image
Simina
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky kočenky, nejsem od mala žádnej sportovec, občas brusle ale při vetším běhu se těžko zadýchám takže si mě zařadte do kategorie jaké chcete. Chci jen poradit někde jsem četla, že pokud člověk nikdy nesportoval a chce zhubnout a sport je pro něj tabu je ideální rychlá chůze pro kterou jsem se taky rozhodla....na netu jsem si vypočítala tepovou frekvenci a ptám se jestli má s tímto někde zkušenosti a mělo to nějaký učínek čili výsledky.....? Děkuji dopředu za odpovědi

Reaguji na Simina:
Na tepovku se vybodni. Na hubnutí je nejlepší intervalový trénink.
http://fitplan.cz/znate-intervalovy-trenink/

arrow
profile_image
Mooney
od 31. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, jen pro představu jsem muž a "sportuji" s menšími přestávkami od dětství.
Od začátku tohoto roku se začínám zaobírat zdravým životním stylem, takže zde jsou mé dosavadní poznatky (testováno i na sobě):

- uprav si jídelníček (omez cukry a mouku na minimum - základ (ideální je vyřadit úplně)), to je vše, žádné doplňky/diety nepotřebuješ (bude to sice trvat déle, ale nenabereš to zpět, pokud nezačneš jíst jako dříve)
- kardio v podobě běhu/rotopedu/plavání a bůh ví čeho ještě je neskutečná blbost... samozřejmě to pomáhá, ale je to neefektivní (žere to spoustu času, pokud to není tvůj koníček)
- silové cvičení do vyčerpání mi přijde mnohem efektivnější (kliky/dřepy/zdvihy a jejich variace (mám artrózu, takže jsem posilovnu vyřadil a cvičím s vlastní vahou)

Zjednodušeně:
- uprav jídelníček
- dělej co tě baví (ať je to běh, plavání, posilovna, tanec, crossfit, calisthenics...) hlavní je u toho vydržet (zátěž si stanov podle toho v jaké stavu je tvé tělo)

Reaguji na Mooney:
taky jsem to někde četla, že při tepovce se sice spalují tuky, ale potom to tělo zase rychle najede do normálu, ale když si dáš pořádně do těla s hodně vysokou tepovou frekvencí, tak pak spaluješ tuky mnohem déle - viz. tento článek . Takže já teď jedu 2x-3x týdně HEAT, vyměnila jsem špatné jídlo za dobré a světe div se, mám za tři týdny 4 kila dole a hlady netrpím.

arrow
profile_image
22pami22
od 22. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Simina: rozhodla jsi se pro chůzi, tak to je paráda. Protože hůlky, mp3, a pěkný terén je to nejhezčí co existuje stačí, když si při té chůzi udržíš tepovku tak 60 - 65% max. tep. frekvence a budou se dít zázraky uvidíš

arrow
profile_image
Edisopu
od 8. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Při hubnutí je cvičení, bohužel, platné jen z těch cca 20% Nejvíc udělá úprava jídelníčku. Co se pohybu týče, tak si myslím, že je důležité hlavně to, aby tě bavil. Já ujíždím na běžeckém pásu a silovém treninku v posilovně a na aerobicu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené