Myslíte, že stačí aby měl člověk výuční list a maturitu aby si přišel k pěkným penězům, aniž by musel vystudovat VŠ? Nebudu uvádět přesné názvy, jen řeknu, že je to v oblasti reklamy. Co myslíte?

arrow
profile_image
Virtuální_kuře
od 3. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nikdy nejde jen o to co máš za školy, ale o to, co umíš a jak se umíš prodat.
samozdřejmě, že vš ti může pomoci. v dnešní době je maturita základ

arrow
profile_image
Zuzanka_ mojeid
od 10. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, právě tenhle problém řeším momentálně taky. Letos jsem dodělala školu - učňák a přihlásila se dál na dálkovou nástavbu s maturitou. K tomu hledám práci, tu samozřejmě nemůžu najít, nevím jestli je to kvůli škole, do které se chystám nebo kvůli tomu, že nikde neberou, maji plno nebo propouštějí.. njn krize. A teď dilemma, vykašlat se na školu a jít jen pracovat nebo zkoušet pořád hledat práci, kde by nevadilo, že jednou týdně mám odpoledne školu? Jak já to vidim, tak asi mě nezbyde nic jiného, než se vzdát školy... i když.. na druhou stranu nevim, jestli je dobré zůstávat jenom s výučákem.. a hlavně v dnešní době..

arrow
profile_image
pehot
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Alca: No tak leckterý vyučený lidi si vydělají více než vysokoškoláci (hlavně řemeslníci). Ale na tuhle otázku se dá odovědět jediným způsobem : Fajn život Ti nic nezaručí, musíš si ho udělat sama. Můžeš mít vystudovaný obor ve kterým se točí peníze a být bez nich ale můžeš vystudovat něco, co moc lukrativní není ale ten fajn život mít. Záleží na Tobě......

jsem téhož názoru

naproti tomu

Cituji Alca: Osobně se mi nelíbí dnešní trend, že maturitu (potažmu už i Bc. titul) musí mít každý - za chvíli ho bude muset mít i toaletářka či uklízečka a k čemu jim bude.....

třeba moje švagrová je vyučená kadeřnice,šikovná,za 6let,co pracuje v salonu už má celkem slušnou klientelu,spokojená......ale teď "na starý kolena" si dodělává maturitu.JEN TAK - k ničemu jí to nebude,nijak si nepolepší,ale prostě pro svůj POCIT

Taky bych řekla, že dneska je to o tom - komu se nelení, tomu se zelení - ale aspoň střední vzdělání je třeba už jenom proto, aby se člověk necítil nějak méněcenný

Cituji Alca: inak moje teta si maturitu taky dodělávala na "starý kolena" (po třicítce) a to jak pro svůj pocit

já taky tak , kdysi jsem nedodělala čtvrťák kvůli miminku

arrow
profile_image
Petaaa
od 16. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zuzanka_
Nekašlej na školu, znám hodně lidí, kteří dělají dálkově školu při práci a myslím, že to zas až takový problém není a maturita si myslím, že v dnešní době je ,,základ".

Ale je pravdou, jak tu bylo napsáno, že vykoká škola vysoké peníze nezaručí, když je člověk šikovný a vybere si ten správný obor, tak mu to může vyjít I když bych řekla, že v dnešní době to může být rochu problém

arrow
profile_image
vrtalkar
od 12. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám maturitu na zdravce a vydělávám fakt slušný prachy.Záleží jakou máš představu o penězích.

arrow
profile_image
elen83
od 15. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
záleží na tom, co chceš dělat, maturita nebo univerzitní vzdělání někde otevírají dveře. Chceš si dělat školu kvůli tomu, aby sis prohloubila stávající a získala nové znalosti, specializovala se, nebo ti jde čistě o to mít titul a diplom?
Mnohdy jsou totiž absolventi VŠ rozčarováni, že obětovaná námaha se jim nepromítne na výplatní pásce. Pokud máš ty možnosti - časové i finanční - určitě bych doporučovala ve studiu pokračovat. 100% si rozšíříš obzory. Současná nabídka prezenčních i distančních oborů je opravdu bohatá. A nemusíš vybírat jen na univerzitách, jsou stovky certifikovaných kurzů.
Výuční list a maturita stačí k fajn životu, pokud jsi s nimi vnitřně spokojená. Jestliže tu vysokou chceš z jakéhokoli důvodu, jdi do toho!

Zuzanko, maturitu si udělej, bude se hodit.

Cituji Iamsorry: Myslíte, že stačí aby měl člověk výuční list a maturitu aby si přišel k pěkným penězům, aniž by musel vystudovat VŠ?

stačí ti to, protože jaký si to uděláš, takový to máš

Iamsorry
nemohu to přesně posoudit, jelikož jsem nadřízenou i podřízenou v jedné osobě. Ale, pro můj pocit, jsem ráda, že tam před jménem nějakou tu "nožičku" vlastním. Ovšem velice si vážím šikovného řemeslníka, jelikož ho sehnat je někdy výkonem nadlidským.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dle mého názoru, když se na to podíváš objektivně.. dříve bohatě stačila SŠ, nikdo se za vzděláním příliš nehonil. Teď je doba, kdy většina lidí jde také na VŠ, za 10 nebo 20 let si myslím každý veme raději někoho s VŠ..
Navíc už teď se stává, že máš třeba dobrou pozici a mohla by si získat povýšení, ale na tu lepší pozici už bys musela mít VŠ.. potom si jí můžeš samozřejmě dodělat při zaměstnání - a už se to bere jako že jí máš.. ale zkrátka na lepší pozici nemůžeš mít jen SŠ, aby třeba pod tebou pracoval někdo s vysokou a tak. To vidím i ve firmě. Spousta lidí si VŠ dodělává při zaměstnání, ale není to žádná sranda..

arrow
profile_image
anetadela1
od 25. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Iamsorry
Já si taky myslím, že to stačí. Já mám maturitu a po škole jsem nebyla s to najít kloudnou práci. A to jsem byla i v Anglii, takže jsem trochu uměla plácnout něco. Jenže po mě všude chtěli praxi. Setkala jsem se i s tím, že ještě nemám děti a určitě je budu jednou chtít, takže smůla. A jelikož jsem práci potřebovala, tak jsem vzala prodavačku za 8000,- HM. A ikdyž jsem hledala dál, tak zas na mě třeba nepočkali než mi zkončí výpovědní doba.
A moje sousedka má jen výučák na kuchařku a měla se daleko líp jak já co se týče peněz. A myslím, že ji to i bavilo, takže opravdu nezáleží na tom jestli máš ci nemáš maturitu.

arrow
profile_image
anetadela1
od 25. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Iamsorry
Jo a ještě - mám známýho který má VŠ a dělá za přepážkou v bance. Jenže je docela dost nespokojenej, protože ho to nebaví. Myslel si bobeček, že když má VŠ, tak mu padne celej svět k nohám. Ale přeci nebude dělat něco podřadnýho (dám příklad: jsem ze škodováckýho kraje a je pod jeho úroveň dělat např. mistra ve Škodovce nebo něco podobnýho), když má vejšku.

ale zase pokud má někdo výuční list s maturitou, tak se asi moc nepředpokládá, že by by ve vedení nějaké velké firmy, tady jde o to, že si může zřídit vlastní živnost a vypracovat se, protože dobrých řemeslníků je jako šafránu. A pak taky záleží, jaký výuční list to je, ale pokud je to zedník, elektrikář nebo opravář, ty lidi budou potřebovat vždy a vím, že se dá udělat i v tomhle oboru kariéra, náš rodinný opravář má nadupáno na měsíc dopředu, když jsme sháněli malíře v červenci, nejbližší termín mu vycházel na říjen a to ještě ze známosti, kamarádka je kadeřnice, má vlastní salon a taky neví kam skočit dřív, teď si kupovala nové auto a troufám si říct, že je na tom lépe než já se vzděláním...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Alca
tak já samozřejmě tomuto novému trendu neholduji, ale bude to tak jak píšeš..
Já třeba jsem chodila na SOŠ zaměřenou na právo, ale nedovedu si představit, že bych šla do práce.. dyť kam by mě vzali? Abych dělala někomu celej život sekretářku a dělala mu kafe?
Já se prostě nedokážu smířit s tím, že bych měla mít celý život 18 tis. měsíčně a nedokázala třeba svým dětem dopřát to, co by opravdu chtěly.
Na veřejnou vyskou školu jsem se bohužel nedostala, zaměřila jsem se jen na práva a to bylo špatně. Nedostala sem se sice jen o chlup, ale na odvolání brali už asi jen úplatkáře. A jelikož VŠE pro mě není zrovna správná volba - ten obor by mě zkrátka nebavil, natož se pak tím živit, tak si zaplatím soukromou univerzitu.. protože co mi jiného zbývá? Za rok zkusím znovu veřejnou a když to nevyjde, hold si za vzdělání budu muset připlatit.
Každopádně nepatřím k lidem co si myslí, že když mají VŠ, tak před nimi všichni padnou na *****. Během školy se budu snažit si nahnat co nejvíc praxe v oboru, protože jít z VŠ do práce - to tě taky skoro nikde chtít neboudou..

Je fakt rozdíl mezi lidmi, které to baví, mají zájem, udělají si tu praxi a fakt z nich něco taky trochu "vyzařuje" než když si před tebe sedne vysokošklák bez praxe a čeká, že ho vzít musíš, protože je nejlepší, že už má tu VŠ

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené