arrow
profile_image
CarolS
od 4. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Docela nad tímhle "problémem" přemýšlím už delší dobu. Mám rok a půl starou fenku NO. Když jsem si jí pořizovala, bydlela jsem sama, takže jsem se o ní i sama starala se vším všudy. Výsledkem bylo, že fenka na mě byla strašně fixovaná - doma v pohodě, ale jakmile jsme byly někde jinde, asi se bála, že jí "uteču" a tak strašně vyváděla, když jsem třeba na návštěvě odešla do jiného pokoje atd. Před čtvrt rokem jsem se nastěhovala zpět k rodičům, což docela pomohlo, asi tím, že fenka rozložila pozornost na více lidí. Jenže ! Když jsem se stěhovala zpět k rodičům, naší vzájemnou dohodou bylo, že pes je můj, tudíž péče je stále na mně - což jsem brala jako samozřejmost. Bohužel, jsem si to představovala trochu jinak - myslela jsem, že se psovi bude někdy věnovat třeba máma, že s ní půjde ven - a to nemyslím, kvůli mému pohodlí, ale kvůli tomu, že fenka má samozřejmě ráda celou rodinu, myslela jsem, že pro ní bude prospěšné, když bude trávit čas taky s někým jiným. Neděje se tak. Podotýkám, že máma nepatří mezi nepříznivce psů a tu naší miluje. Tak mě zajímá - vadí psovi, když tráví veškerý čas jen s jedním člověkem ? Možná někdo podotkne, že to bych měla sama poznat...Jenže já nevím. Když je se mnou, je spokojená. Jenže když přijde domů někdo další, může se samozřejmě zbláznit radostí, má je ráda a mě je někdy prostě líto, že si neužije nějakou tu srandu taky s někým dalším

Nepolidšťujme psy a nepřisuzujme jim lidské myšlení ;) Psovi opravdu nevadí, že s ním z rodiny aktivity provádí jen jeden člen ;) Pes žije přítomností a pokud se raduje z příchodu jiného člena domácnosti, určitě se pak půl dne netrápí myšlenkou na to, proč s ním ten a ten člen nejde na procházku ;)

Cituji CarolS: jakmile jsme byly někde jinde, asi se bála, že jí "uteču" a tak strašně vyváděla

Jaké polidšťování - to má být jako bezva, že pes bude nevzyklý na cizí lidi a neposlouchat a nelze ho pak ani k nikomu dát pohlídat?
A to s ním někdo z rodiny ani zkusmo ti nepůjde ven nebo s ním nezůstane, když jim vysvětlíš, proč to potřebuješ vyzkoušet?

arrow
profile_image
CarolS
od 4. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mufallo: A to s ním někdo z rodiny ani zkusmo ti nepůjde ven nebo s ním nezůstane

Ale jo, ona doma v klidu s našima zůstane, půjde s nima ven, není to tak, že by s nikým jiným než se mnou být nechtěla, jak říkám, ona rodinu miluje. Oni jí. Ale ven atd. s ní chodím jen já, protože nikdo jiný nechce Prostě jakmile jde o šmudlání a vyprávění historek, tak je to NÁŠ pes. Jakmile jde o výcvik a venčení, tak je to najednou MŮJ pes Tím, že jsem se nastěhovala k našim, se ta její fixace na mě dost snížila.Jen jsem myslela, jestli obecně není lepší, když se péče rozdělí mezi více lidí, když je pes zvyklý na více lidí - více jich respektuje. Nemyslím si, že bych psa polidšťovala. Já to vždycky brala tak, že pes je "smečkové" zvíře a je pro něj tudíž lepší, trávit čas ve společnosti více lidí - rodiny.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

pes má jen jednoho páníčka

arrow
Neprodává v Bazaru

89

Pes si v rodině obvykle vybírá jen jednoho člověka, takového toho "nej", tu alfu smečky. Ostatní bere, ale alfa je ta hlavní. U nás to tak funguje. Věnujeme se mu s přítelem oba, ale já jsem ta přísnější a víc s ním jednám "po psím". Poslouchá oba, ale mě s větším "zaujetím". Když přijde na návštěvu mamka, pes se může zbláznit radostí. Ale je to tím, že ji nevidí každý den a je pro něho vzácná. Když je u ní např. celé odpoledne, nabaží se toho a chce jít domů.
Myslím, že je v úplném pořádku, když má pes svého jediného člověka. Tvojí fence stačí, že ji ostatní občas podrbou a necítí z nich nelásku. Můžeš si gratulovat, jsi alfou. Fixovaný pes je pro mnoho majitelů nedostižným snem .

Tak v tom případě je to celkem jedno, kdo dělá kolem psa tu "práci", když s cizími být snese.

arrow
profile_image
CarolS
od 4. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Balthazarka: Moc děkuju za názor Já jsem si jen nebyla jistá, což se odvíjí hlavně od té zkušenosti, co jsem měla dokud jsem bydlela sama - kdy fenka opravdu šíleně vyváděla, jakmile jsem se od ní někde na návštěvě jen na kousek vzdálila - což se právě zlepšilo tím, jak už nebydlí jen se mnou. Proto mě zajímalo, jestli se později v dlouhodobém hledisku nějak negativně neprojeví, že se jí věnuje jen jeden člověk, protože ze svého okolí znám jen případy, kdy je péče o psa rozdělená mezi více lidí Takže děkuju za vysvětlení

arrow
profile_image
CarolS
od 4. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mufallo:
OK díky

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na bedrunela: Reaguji na Balthazarka:

Vždy to není pravda, my máme dva pejsky - jeden miluje více mě a druhý miluje nás oba stejně. Naprosto stejně!

arrow
Neprodává v Bazaru

89

Reaguji na Pettttrushka: Ale ano, milovat vás oba je správné. Nevím, jestli s pejsky cvičíte. Zkoušela jsi někdy výcvik ty a pak přítel? Tam se dost pozná. Všímej si každičkého detailu psa - poznáš, jaký "drive" vyvine u výcviku s tebou a s přítelem. Každý zkušený kynolog taky doporučuje, aby psa cvičil pouze jeden člověk - ten, ke kterému pes přilnul nebo ten, který chce, aby právě výcvikem (= posilováním vztahu vůdce x podřízený) k němu pes přilnul.
Ještě dodám, že některá odborná literatura tvrdí, že psi už nemají sociální chování na takové úrovni jako vlci, postupem domestikace se hodně vytratilo a proto připouští, že pozici alfy už nemají tak "zakódovanou" a akceptují její nahrazení nebo zdvojení. To se podle některých týká hlavně společenských plemen.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené